Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer Holo 360: sférická kamera s funkcemi smartphonu

30.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Ve stínu dalších novinek společnosti Acer zůstala kamera Holo 360, která zvládne pořizovat panoramatická videa, ale zároveň disponuje operačním systémem Android a slotem na SIM karty. Minimálně částečně tedy může zastoupit smartphone.
Acer Holo 360 je ze strany výrobce vlastně experimentem. Na trhu totiž nalezneme nespočet 360stupňových kamer a také příslušenství, které tuto funkci přidají k běžným smartphonům, ale žádné samostatné zařízení nekombinuje funkce sférické kamery a smartphonu. Nutno ovšem dodat, že Acer svou novinku neoznačuje jako telefon, i když by samozřejmě mohl, neboť Holo 360 disponuje slotem na SIM karty a podporou sítí LTE (4G). Z této kamery si tedy uživatel může klidně zavolat nebo poslat SMS, i když hlavním účelem těchto funkcí bude nejspíš možnost neustálého připojení k internetu pro nahrávání pořízených záběrů.

Zařízení si samozřejmě poradí se 360stupňovými fotografiemi i videi, integrovaný softtware potom zvládne obsah zpracovat, aby mohl být použit na běžných počítačích nebo v kombinaci s headsety pro virtuální realitu. Operačním systémem je výrobcem upravený Android, který samozřejmě umožňuje stáhnout do zařízení nespočet aplikací z Google Play Store či jiného zdroje. Předinstalován bude například Twitter, Instagram, Facebook, YouTube, LinkedIn nebo Pinterest. Kromě již zmiňovaného LTE se uživatel může k internetu připojit pomocí Wi-Fi.

Technické parametry prozatím nebyly potvrzeny. Neznáme tedy rozlišení kamery ani úhlopříčku dotykového displeje, použitý procesor, úložiště nebo kapacitu baterie. Stejně tak nevíme, kdy se Acer Holo 360 začne prodávat a kolik bude stát.

Zdroj: Androidauthority.com
reklama