Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer ConceptD je nová řada výkonných počítačů pro kreativce

13.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Acer rozšířil svou nabídku o zcela novou řadu ConceptD, která se vyznačuje nezvyklým designem, vysokým výkonem a funkcemi zaměřenými na kreativní povolání. V této řadě najdeme trojici notebooků, jeden z nich funguje také jako grafický tablet.
Acer zjistil, že část uživatelů jeho herních počítačů vůbec nehraje hry a pořizuje si tyto modely pouze z důvodu vysokého výkonu, neboť při své práci používají třeba graficky náročné programy. A právě z toho důvodu vznikla zcela nová produktová řada ConceptD, která v tuto chvíli zahrnuje notebooky, desktopové počítače a monitory. Nás budou pochopitelně zajímat hlavně mobilní novinky.
 
 
Acer ConceptD 9 využívá neobvyklou konstrukci Ezel Aero Hinge, která umožňuje dosáhnout několika režimů používání. Z notebooku tak můžete snadno vytvořit náhradu grafického tabletu. K tomuto účelu slouží 17,3" Ultra HD displej s plným pokrytím barevného prostoru AdobeRGB a podporou aktivního stylusu Wacom EMR, který rozliší 4096 úrovní tlaku. Uvnitř zařízení se ukrývá devátá generace procesorů Intel Core i9 (pravděpodobně i9-9900HK), 32GB operační paměť DDR4 a grafická karta Nvidia GeForce RTX 2080. Spoléhat lze také na dvojici až 512GB M.2 NVMe PCIe SSD v konfiguraci RAID 0, která umožní rychlý přístup k multimediálním souborům.
 
 
Acer ConceptD 7 už zastupuje notebooky s běžnou, nekonvertibilní konstrukcí. Stále se ovšem pohybujeme v kategorii zaměřené na zákazníky, kteří zpracovávají fotografie či videa. Potřebují proto dostatečně výkonný stroj (hlavně po grafické stránce) a kvalitní zobrazovací panel. ve výbavě proto nalezneme 15,6" panel s rozlišením 4K, který zvládne vykreslit celý barevný prostor AdobeRGB a získal certifikaci od společnosti Pantone. Rozhraní Thunderbolt 3 a miniDisplayPort umožňují připojit až tři externí monitory. O pohon se potom stará až procesor Intel Core i7 deváté generace a grafická karta Nvidia GeForce RTX 2080 s designem Max-Q. Při návrhu ovšem byla důležitá také mobilita, proto notebook váží rozumných 2,1 kg a v pase měří 17,9 mm.
 
 
Cenově nejdostupnějším notebookem z nové produktové řady je Acer ConceptD 5. Může být osazen osmou generací procesorů Intel Core i7, grafickou kartou AMD Radeon RX Vega M GL, 16GB RAM a 1TB SSD. I tentokrát 15,6" 4K displej podporuje 100 % barevného gamutu AdobeRGB a může se pochlubit certifikací Pantone. Tento model představuje zajímavý kompromis mezi výbavou a designem, váhu se proto podařilo stlačit na pouhých 1,5 kg a tloušťka klesla na 16,9 mm. Zásluhu na tom nese kovové šasi, které na vrchní straně základny využívá slitinu hořčíku a hliníku, na spodní straně potom slitinu hořčíku a lithia.
 
 

Dostupnost a ceny

 
ConceptD9 se začne na evropských trzích prodávat v srpnu za cenu od 4 999 eur (128 000 Kč). Zbylé dva modely se v obchodech objeví už během července. ConceptD7 bude mít startovní cenu 2 299 eur (59 000 Kč) a ConceptD 5 seženou zájemci od 1 699 eur (44 000 Kč).
 
Zdroj: Acer.com


reklama