www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Acer ConceptD je nová řada výkonných počítačů pro kreativce

Acer ConceptD je nová řada výkonných počítačů pro kreativce
, , aktualita
Acer rozšířil svou nabídku o zcela novou řadu ConceptD, která se vyznačuje nezvyklým designem, vysokým výkonem a funkcemi zaměřenými na kreativní povolání. V této řadě najdeme trojici notebooků, jeden z nich funguje také jako grafický tablet.
K oblíbeným
reklama
Acer zjistil, že část uživatelů jeho herních počítačů vůbec nehraje hry a pořizuje si tyto modely pouze z důvodu vysokého výkonu, neboť při své práci používají třeba graficky náročné programy. A právě z toho důvodu vznikla zcela nová produktová řada ConceptD, která v tuto chvíli zahrnuje notebooky, desktopové počítače a monitory. Nás budou pochopitelně zajímat hlavně mobilní novinky.
 
 
Acer ConceptD 9 využívá neobvyklou konstrukci Ezel Aero Hinge, která umožňuje dosáhnout několika režimů používání. Z notebooku tak můžete snadno vytvořit náhradu grafického tabletu. K tomuto účelu slouží 17,3" Ultra HD displej s plným pokrytím barevného prostoru AdobeRGB a podporou aktivního stylusu Wacom EMR, který rozliší 4096 úrovní tlaku. Uvnitř zařízení se ukrývá devátá generace procesorů Intel Core i9 (pravděpodobně i9-9900HK), 32GB operační paměť DDR4 a grafická karta Nvidia GeForce RTX 2080. Spoléhat lze také na dvojici až 512GB M.2 NVMe PCIe SSD v konfiguraci RAID 0, která umožní rychlý přístup k multimediálním souborům.
 
 
Acer ConceptD 7 už zastupuje notebooky s běžnou, nekonvertibilní konstrukcí. Stále se ovšem pohybujeme v kategorii zaměřené na zákazníky, kteří zpracovávají fotografie či videa. Potřebují proto dostatečně výkonný stroj (hlavně po grafické stránce) a kvalitní zobrazovací panel. ve výbavě proto nalezneme 15,6" panel s rozlišením 4K, který zvládne vykreslit celý barevný prostor AdobeRGB a získal certifikaci od společnosti Pantone. Rozhraní Thunderbolt 3 a miniDisplayPort umožňují připojit až tři externí monitory. O pohon se potom stará až procesor Intel Core i7 deváté generace a grafická karta Nvidia GeForce RTX 2080 s designem Max-Q. Při návrhu ovšem byla důležitá také mobilita, proto notebook váží rozumných 2,1 kg a v pase měří 17,9 mm.
 
 
Cenově nejdostupnějším notebookem z nové produktové řady je Acer ConceptD 5. Může být osazen osmou generací procesorů Intel Core i7, grafickou kartou AMD Radeon RX Vega M GL, 16GB RAM a 1TB SSD. I tentokrát 15,6" 4K displej podporuje 100 % barevného gamutu AdobeRGB a může se pochlubit certifikací Pantone. Tento model představuje zajímavý kompromis mezi výbavou a designem, váhu se proto podařilo stlačit na pouhých 1,5 kg a tloušťka klesla na 16,9 mm. Zásluhu na tom nese kovové šasi, které na vrchní straně základny využívá slitinu hořčíku a hliníku, na spodní straně potom slitinu hořčíku a lithia.
 
 

Dostupnost a ceny

 
ConceptD9 se začne na evropských trzích prodávat v srpnu za cenu od 4 999 eur (128 000 Kč). Zbylé dva modely se v obchodech objeví už během července. ConceptD7 bude mít startovní cenu 2 299 eur (59 000 Kč) a ConceptD 5 seženou zájemci od 1 699 eur (44 000 Kč).
 
Zdroj: Acer.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář