www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Acer ConceptD je nová řada výkonných počítačů pro kreativce

Acer ConceptD je nová řada výkonných počítačů pro kreativce
, , aktualita
Acer rozšířil svou nabídku o zcela novou řadu ConceptD, která se vyznačuje nezvyklým designem, vysokým výkonem a funkcemi zaměřenými na kreativní povolání. V této řadě najdeme trojici notebooků, jeden z nich funguje také jako grafický tablet.
K oblíbeným
reklama
Acer zjistil, že část uživatelů jeho herních počítačů vůbec nehraje hry a pořizuje si tyto modely pouze z důvodu vysokého výkonu, neboť při své práci používají třeba graficky náročné programy. A právě z toho důvodu vznikla zcela nová produktová řada ConceptD, která v tuto chvíli zahrnuje notebooky, desktopové počítače a monitory. Nás budou pochopitelně zajímat hlavně mobilní novinky.
 
 
Acer ConceptD 9 využívá neobvyklou konstrukci Ezel Aero Hinge, která umožňuje dosáhnout několika režimů používání. Z notebooku tak můžete snadno vytvořit náhradu grafického tabletu. K tomuto účelu slouží 17,3" Ultra HD displej s plným pokrytím barevného prostoru AdobeRGB a podporou aktivního stylusu Wacom EMR, který rozliší 4096 úrovní tlaku. Uvnitř zařízení se ukrývá devátá generace procesorů Intel Core i9 (pravděpodobně i9-9900HK), 32GB operační paměť DDR4 a grafická karta Nvidia GeForce RTX 2080. Spoléhat lze také na dvojici až 512GB M.2 NVMe PCIe SSD v konfiguraci RAID 0, která umožní rychlý přístup k multimediálním souborům.
 
 
Acer ConceptD 7 už zastupuje notebooky s běžnou, nekonvertibilní konstrukcí. Stále se ovšem pohybujeme v kategorii zaměřené na zákazníky, kteří zpracovávají fotografie či videa. Potřebují proto dostatečně výkonný stroj (hlavně po grafické stránce) a kvalitní zobrazovací panel. ve výbavě proto nalezneme 15,6" panel s rozlišením 4K, který zvládne vykreslit celý barevný prostor AdobeRGB a získal certifikaci od společnosti Pantone. Rozhraní Thunderbolt 3 a miniDisplayPort umožňují připojit až tři externí monitory. O pohon se potom stará až procesor Intel Core i7 deváté generace a grafická karta Nvidia GeForce RTX 2080 s designem Max-Q. Při návrhu ovšem byla důležitá také mobilita, proto notebook váží rozumných 2,1 kg a v pase měří 17,9 mm.
 
 
Cenově nejdostupnějším notebookem z nové produktové řady je Acer ConceptD 5. Může být osazen osmou generací procesorů Intel Core i7, grafickou kartou AMD Radeon RX Vega M GL, 16GB RAM a 1TB SSD. I tentokrát 15,6" 4K displej podporuje 100 % barevného gamutu AdobeRGB a může se pochlubit certifikací Pantone. Tento model představuje zajímavý kompromis mezi výbavou a designem, váhu se proto podařilo stlačit na pouhých 1,5 kg a tloušťka klesla na 16,9 mm. Zásluhu na tom nese kovové šasi, které na vrchní straně základny využívá slitinu hořčíku a hliníku, na spodní straně potom slitinu hořčíku a lithia.
 
 

Dostupnost a ceny

 
ConceptD9 se začne na evropských trzích prodávat v srpnu za cenu od 4 999 eur (128 000 Kč). Zbylé dva modely se v obchodech objeví už během července. ConceptD7 bude mít startovní cenu 2 299 eur (59 000 Kč) a ConceptD 5 seženou zájemci od 1 699 eur (44 000 Kč).
 
Zdroj: Acer.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut
Čínský výrobce telefonů Vivo u nás sice nepatří mezi nejznámější, ale možná se trochu více zviditelní konceptem extrémně rychlého 120W nabíjení Super FlashCharge. Akumulátor má nabít za pouhých 13 minut.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030 Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030
Irsko se přidává ke státům, které by chtěly co nejrychleji odklidil auta se spalovacími motory ze silnic. Od roku 2030 by se dle nového návrhu neměla prodávat a o pár let později jim nechtějí ani potvrdit technickou.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie
Pro fungování autonomních aut je potřeba mít spoustu senzorů a výkonný hardware, který tyto vstupy dokáže rychle zpracovat. Automobilka Volvo nyní oznamuje, že k tomu bude využívat platformu Nvidia Drive.
20.6.2019, aktualita, Milan Šurkala