Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer Chromebook Tab 10: první tablet s Chrome OS je na tady

26.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Chrome OS se poprvé dostává na tablety bez klávesnice. Acer oficiálně představil svůj Chromebook Tab 10, který je určen hlavně pro použití ve vzdělání. Jeho uživatelé se mohou těšit na až pětileté aktualizace.
Pod označením chromebook si asi každý představí notebook s Chrome OS, ale to není případ novinky od Aceru. Nový Chromebook Tab 10 postrádá klávesnici, takže veškeré interakce probíhají přes dotykový displej. Nutno říct, že Google za poslední roky svůj systém zdokonalil právě pro potřeby dotykového ovládání, v minulosti se totiž objevilo mnoho chromebooků s dotykovým displejem a klávesnicí, čistokrevný tablet však můžeme vidět vůbec poprvé. Chrome OS už tak podporuje aplikace z Androidu, takže stačí na tabletu otevřít předinstalovaný Google Play Store a stáhnout si oblíbené tituly.
 
 
Chrome OS je tve srovnání s Androidem jednodušší, bezpečnější a svižnější, administrátorům potom nabízí snadnější správu více zařízení. Tablet je přitom určen především pro vzdělávací sféru, takže by se mohl objevit ve školách, kde jsou výše uvedené výhody klíčové. Chrome OS se také může pochlubit delší softwarovou podporou, u většiny zařízení je to pět let – o tom si mohou nechat uživatelé Androidu jen zdát. Aktualizace navíc zajišťuje samotný Google, nikoliv výrobce zařízení.
 
 
Co se týče samotného tabletu, Chromebook Tab 10 disponuje 9,7" IPS displej s rozlišením 2048 x 1536 pixelů a podporuje ovládání pomocí dodávaného aktivního stylusu Wacom EMR, který usnadňuje psaní či kreslení. Uvnitř modrého těla o rozměrech 172,2 x 238,2 x 9,98 mm a hmotnosti 550 g nalezneme šestijádrový procesor Rockchip OP1 (RK3399), kterému asistuje 4GB RAM: Interní úložiště o velikosti 32 GB je možné rozšířit prostřednictvím microSD karty. O konektivitu se stará Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1 nebo port USB Type-C 3.1. Fotografie je možné pořídit 5MPx zadním či 2MPx předním snímačem.
 
Při hraní her nebo sledování filmu přijdou vhod stereo reproduktory. 34Wh baterie by měla zajistit výdrž až devět hodin používání. Acer Chromebook Tab 10 se bude prodávat na evropských trzích od května za 329 eur (8 400 Kč).
 


reklama