Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer Chromebook 14 for Work: odolný a přizpůsobitelný

22.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Acer představil novou variantu Chromebooku 14, která je určena pro podnikovou sféru. Jedná se o první Chromebook vybavený procesory Intel Core na architektuře Skylake a vůbec první zařízení disponující sklem Gorilla Glass Vibrant.
Acer Chromebook 14 for Work (CP5-471) je navržen speciálně pro podnikovou sféru, proto nabídne nadstandardní výbavu v oblasti konektivity a zabezpečení, samozřejmostí je také zvýšená odolnost reprezentovaná armádním standardem MIL-STD 810G. Počítač by tak měl přežít třeba pád z výšky až 122 cm, problém by nemělo způsobit ani polití klávesnice kapalinou.

Vrchní strana víka notebooku je pokryta zbrusu novým sklem Gorilla Glass Vibrant od společnosti Cornings. Kromě odolnosti proti poškrábání umožňuje tento typ skla umístit na notebook libovolný obrázek ve fotografické kvalitě, takže společnosti pořizující Chromebooky pro své zaměstnance je mohou například přizpůsobit například logem nebo jiným firemním motivem.

Počítač disponuje 14“ displejem s poměrně tenkými rámečky, v případě rozlišení je na výběr z Full HD (1920 x 1080) a HD (1366 x 768). Podle Aceru se také jedná o první Chromebook vybavený procesory Intel Core šesté generace na architektuře Skylake, v nejvyšší konfiguraci by mělo jít až o čip Core i5 v kombinaci s 8GB RAM a 32GB úložištěm typu eMMC.

Levnější varianty si ovšem vystačí třeba jen s 2GB RAM a 16GB úložištěm. V každé případě nebude chybět integrovaný šifrovací procesor TPM (Trusted Platform Module), který slouží k ochraně souborů na 100GB bezplatném cloudovém úložišti Google Drive. Baterie by měla zajistit výdrž až 12 hodin u modelu s HD displejem, v případě Full HD varianty bude výdrž asi o 2 hodiny nižší.

Výhodou nového Chromebooku je také bohatá konektivita, v případě bezdrátových technologií se jedná o rychlé Wi-Fi 802.11ac (včetně 2x2 MIMO) nebo Bluetooth 4.2, dále pak nechybí port USB Type-C, trojice tradičních USB Type-A, HDMI, DisplayPort ani 3,5mm audio jack. Administrátoři mohou těžit z výhod systému Chrome OS od Googlu, který umožňuje například vzdálenou správu jednotlivých zařízení.

Acer Chromebook 14 for Work má hmotnost 1,45 kg a tloušťku 22,4 mm. Na evropské trhy se dostane už v květnu, cena bude začínat na 249 eurech, tedy asi 6 700 Kč.

Zdroj: TZ Acer
reklama