www.svetmobilne.cz
>
>

ABB uvádí 360kW rychlonabíječku elektromobilů

ABB uvádí 360kW rychlonabíječku elektromobilů
, , aktualita
Švýcarská společnost ABB představuje svou nejrychlejší nabíječku Terra 360. Jak už napovídá název, maximální nabíjecí výkon činí 360 kW, což stačí k plnému nabití elektromobilu za zhruba 15 minut.
K oblíbeným
reklama
Elektromobilita si žádá nejen všeobecně dostupné pomalé nabíjení, ale často se hodí také rychlonabíjení. To je důležité zejména při rychlých a dlouhých přesunech. Především pro to druhé je určena nová rychlonabíječka ABB Terra 360. Ta zvládne až 360kW výstup a dle výrobce tak má nabít energii na dojezd 100 km za pouhé 3 minuty. Jedna nabíječka pak dokáže nabíjet až 4 vozy najednou dynamickou distribucí nabíjecího výkonu.
 
ABB Terra 360
 
Pokud tak bude na nabíječce jediný vůz, celý akumulátor může mít nabit za zhruba 15 minut. Není však nutné stavět tuto nabíječku jen velkých nabíjecích stanicích. Výrobce vidí její smysl např. i pro nabíjení flotilových vozidel, u obchodních center, ale také běžně ve městech. Tam je otázkou, zda její výkon nebude možná až zbytečně vysoký (vozidlo se nabije rychleji, než bude doba parkování). Pro Evropu bude dostupná ještě letos, pro Ameriku, Asii a Pacifik pak od příštího roku.
 
Zdroj: abb.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory
Konec spalovacích motorů se podle všeho blíží a automobilka BMW už ohlásila, že s jejich výrobou v mnichovské továrně skončí do roku 2024. Minimálně z poloviny elektrické chce BMW být do roku 2030.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví
Možnosti moderních kamer jsou velmi dobré, ale občas je potřeba jim pro netradiční záběry trochu pomoci. Na YouTube se takto objevilo video, které vyřešilo natáčení spalování paliva v motoru jeho průhledným blokem.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii
Solární karavan Stella Vita nizozemských studentů dojel jen na sluneční energii z Nizozemí až na úplný jih Španělska. Celkově měl ujet téměř 3000 km, nakonec to ale s několika peripetiemi bylo okolo 2000 km. I tak je to ale úspěch.
24.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta
Programy nejsou neomylné a pokud je někdo nekontroluje, může dojít k zajímavým situacím. Pár z Velké Británie tak dostal pokutu za jízdu v pruhu pro autobusy, ačkoli v daném místě nikdy nejel. Počítač si totiž spletl nápis s registrační značkou.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala