Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

8jádrová žiletka Alcatel Idol X+

25.11.2013, Jakub Doležal, aktualita
Ani Alcatel nechce zůstat pozadu v závodech o nejvybavenější telefon a chystá svůj první model s 8 jádry. Jaké další komponenty se podařilo vměstnat do jinak velkého těla a jak to bude s případnou dostupností?
Alcatel si prožil své chvíle největší slávy již velmi dávno a nyní se snaží o návrat mezi mobilní matadory. V současné době má na trhu několik modelů, které disponují celkem solidní výbavou a také nízkou cenou. Je velmi pravděpodobné, že podobná situace bude i u dnešní novinky.

Minimálně po stránce výbavy totiž model Idol X+ dodržuje stejnou tradici a prakticky všechny parametry ukazují na velmi slušně vybavený stroj. Základem telefonu bude 8jádrový čipset od společnosti Mediatek, ten se sice se současnou špičkou měřit nemůže, ale i tak by měl nabídnout vysoký výkon a tím najde uplatnění zejména v multimediální oblasti.

Displej s úhlopříčkou 5“ a rozlišením 1920x1080 pixelů patří již v dnešní době ke standardu vlajkových lodí výrobců a podobně je na tom i operační paměť s kapacitou 2 GB. Alcatel bohužel dodržuje i ty špatné trendy konkurence a Idol X+ dorazí s 16 GB uživatelské paměti a o případné možnosti rozšíření se zatím nikdo nezmiňuje.

V oblasti fotografií připravil výrobce 13 MPix snímač s LED bleskem, avšak další informace ohledně optiky či fyzické velikosti senzoru nejsou známy. Podobné otazníky se vznáší také nad kapacitou baterie, která zřejmě díky velmi tenké konstrukci telefonu nebude zrovna nejvyšší.

Fotografie a první informace o modelu Alcatel Idol X+ pocházejí z Číny, kde by se měl tento telefon již brzy prodávat ve spolupráci s tamějším online prodejcem (JD.com). Dostupnost v Evropě nebyla zatím potvrzena, ale je velmi pravděpodobné, že tato novinka dorazí i k nám. Dříve než v roce 2014 to však zřejmě nebude.

Zdroj: GSMinsider
reklama