Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

8GB RAM pro smartphony je na světě. Samsung oznámil nový modul

20.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Laťka je zase o kousek výše. Samsung se pochlubil prvním 8GB LPDDR4 DRAM modulem pro smartphony. Využívá nové 16Gb čipy vyrobené 10nm technologií. 8GB operační paměť by se mohla objevit i v chystaném Galaxy S8.
Samsung se chlubí světově prvním 8GB LPDDR4 DRAM modulem určeným pro malá mobilní zařízení, především smartphony. Modul se skládá ze čtyř 16Gb paměťových čipů LPDDR4 a je vyroben pokročilou 10nm technologií, která umožňuje dosáhnout vyšší efektivity. Spotřeba elektrické energie je i přes dvojnásobnou kapacitu údajně stejná jako u 4GB DRAM modulů od Samsungu, které jsou založeny na 20nm procesu. Paměť má přenosovou rychlost až 4 266 Mb/s, což je dvojnásobek ve srovnání s 2133Mb/s paměťmi, které nalezneme ve většině počítačů. V kombinaci s 64bitovou paměťovou sběrnicí lze tedy každou sekundu přenést až 34 GB dat.

Modul má rozměry nižší než 15 x 15 x 1 mm, bez problémů se tedy vejde do dnešních tenkých zařízení. Díky malé tloušťce se navíc nabízí možnost spojit modul s UFS pamětí nebo procesorem, a ušetřit tak ještě více místa na desce s plošnými spoji. 8GB LPDDR4 DRAM se má už brzy objevit v prvních zařízeních. Půjde samozřejmě o vlajkové lodě, které budou vybaveny Ultra HD displejem pro virtuální realitu či duálním fotoaparátem. Právě tyto funkce jsou očekávány od připravovaného Samsungu Galaxy S8, nejspíš se právě tento model jako první pochlubí 8GB operační pamětí. Kombinován by měl být s procesorem Exynos 8895, který je rovněž vyroben 10nm procesem.

Zdroj: News.samsung.com
reklama