Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

4,3“ displej a Snapdragon 820: Xiaomi nejspíš chystá odpověď na iPhone SE

28.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Apple možná svým čtyřpalcovým iPhonem SE nastolil nový trend zmenšování displejů. Známá čínská společnost Xiaomi patrně pracuje na smartphonu kombinující nejnovější hardware s kompaktními rozměry. Máme se těšit na Xiaomi Mi5 Mini?
Mimo jiné i díky smartphonům Xiaomi Mi2 a Mi2S se do té doby ne tolik známému výrobci povedlo udělat si dobré jméno nejen na domácím čínském trhu, ale prakticky po celém světě. Dodnes se jedná o velice oblíbené modely, které jejich majitelé nechtějí pustit z ruky, těžko byste totiž na trhu hledali telefon spojující solidní výbavu, kompaktní rozměry a nízkou cenu. V blízké době by se ale přece jen mohli dočkat, Xiaomi totiž pravděpodobně chystá nepřímého nástupce modelů Mi2 a Mi2S.

O novém přístroji toho zatím moc nevíme, jediným zdrojem informací nám je příspěvek na čínské sociální síti Weibo obsahující fotografii a část výbavy. Vše bychom zatím měli brát s určitou dávkou skepse, a to alespoň do doby, než se objeví nějaké další podrobnosti. Na zatím jediné uniklé fotografii toho moc nevidíme, snad jen použití čtečky otisků prstů umístěné pod displejem, tedy stejně jako u vlajkové lodi Mi5.

Ve výbavě bychom měli najít 4,3“ displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů (HD), díky kterému by si telefon měl zachovat velmi kompaktní rozměry ve srovnání jinými aktuálními high-endovými modely. Uvnitř bude podle všeho tepat procesor Qualcomm Snapdragon 820, jeden z nejvýkonnějších mobilních procesorů současnosti, kterému by měla sekundovat 3GB RAM. Dále se zdroj zmiňuje o 32GB interním úložišti a 13MPx zadním fotoaparátu (bez optické stabilizace obrazu).

Zařízení jistě poběží na operačním systému MIUI, který bude v tomto případě nejspíš založen na Androidu 6.0 Marshmallow. Více toho z výbavy připravovaného smartphonu nevíme, zdroj ovšem publikoval i předpokládanou prodejní cenu, která by se měla pohybovat okolo 1 799 juanů, v přepočtu 6 700 Kč bez DPH. Zatím neznáme ani název zařízení, jednou z mnoha možností je třeba označení Mi5 Mini, i když výrobce se nejspíš rozhodne pro jiné pojmenování.
Stane se novinka stejnou legendou jako Xiaomi Mi2/Mi2S (na obrázku)?


Asi nebude náhoda, že Xiaomi chystá tento model v době, kdy je středem pozornosti iPhone SE. I novinka od Applu se totiž snaží kombinovat vysoký výkon s malými rozměry díky displeji o čtyřpalcové úhlopříčce. Na poli Androidu už se o něco takového poměrně úspěšně pokouší Sony, i když jeho Xperie Compact jsou cenově zcela jinde než připravovaný smartphone od Xiaomi, který by si měl zachovat velmi sympatickou cenovku, jak je ostatně zvykem u produktů tohoto čínského výrobce.

Zdroj: Gizchina.com
reklama