Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zrádná elektronika uvěznila muže v Cadillacu na 13 hodin

16.9.2018, Milan Šurkala, aktualita
Moderní doba nemá ráda mechanické věci a ráda by měla vše elektronické. To se týká dokonce i 12 let starého Cadillacu XLR s elektricky otevíranými dveřmi, které v autě uvěznily 75letého Američana na více než 13 hodin.
Elektronika sice usnadňuje lidem život, ale mechanické věci jsou mnohdy spolehlivější, poněvadž fungují pořád, i bez elektrického proudu. Pokud se tedy něco stane s elektrickými obvody nebo "dojde šťáva", může být člověk elektronikou dosti nepříjemně zrazen. To se stalo i 75letému Američanovi z Clevelandu, kterých se chtěl projet se svým Cadillacem XLR z roku 2006. Tento vůz, který byl představen před 15 lety, má elektrické ovládání dveří. Poněvadž vůz nenastartoval, chtěl muž vystoupit, ale to se mu nepovedlo. Nefungovalo totiž ani otevírání dveří.
 
Cadillac XLR
 
Naneštěstí neměl ani telefon, takže se nemohl dovolat pomoci. V autě strávil více než 13 hodin času, než si sousedé všimli, že je garáž podezřele dlouho otevřená a auto pořád uvnitř. Přelezli plot a muže našli uvnitř v autě. Zástupci automobilky GM na událost reagovali tím, že v manuálu k vozu je postup pro nouzové opuštění vozu i v případě, kdy elektronika vypoví službu. Cadillac XLR je totiž vybaven i nouzovým mechanickým ovládáním dveří. Jenže, ani manuál nebyl v autě a muž o nouzové páčce nevěděl. Dokonce se smířil s tím, že ve voze umře a napsal i dopis na rozloučenou.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama