Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 dostal osmou generaci procesorů Intel Core

27.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi v tichosti vylepšilo svůj třináctipalcový Mi Notebook Air, takže nyní využívá ještě modernější komponenty. Hlavní změnou prošel procesor, ale také jsme se dočkali silnější grafické karty a čtečky otisků prstů.
Xiaomi během poměrně krátké doby ukázalo, že ani mezi notebooky se jeho modely neztratí. Od léta 2016, kdy byl představen úplně první model, jsme se dočkali několika aktualizací a také rozšíření modelové nabídky. Tento týden čínský výrobce osadil svůj Mi Notebook Air 13.3 posledními dostupnými komponenty. Ale na první pohled byste to nejspíš nepoznali, design totiž zůstal prakticky beze změny. Stále tady máme hliníkové tělo o tloušťce 14,8 mm a hmotnosti pod 1,3 kg. V jeho útrobách nově nalezneme čtyřjádrové procesory Intel Core osmé generace, a to Core i5-8250U nebo Core i7-8550U v závislosti na vybrané konfiguraci.
 
 
Změnila se také grafická karta, místo 1GB Nvidia GeForce 940MX nyní notebook využívá 2GB GeForce MX150. Aby notebook lépe zvládal uchladit výkonnější komponenty, dostal vylepšený systém chlazení. Dále nechybí 8GB operační paměť DDR4 a 256GB PCIe SSD, které může být dále rozšířeno. V pravém horním rohu touchpadu se u nového modelu nachází čtečka otisků prstů. 13,3" displej nese rozlišení 1920 x 1080 pixelů a okolo něj nalezneme jen 5,6 mm tenké rámečky. Nechybí baterie s výdrží až 9,5 hodiny, která je nabíjena přes některý z portů USB Type-C. Kromě něj obsahuje notebook obsahuje ještě standardní USB Type-A, HDMI a 3,5mm audio jack. Operačním systémem jsou Windows 10.
 
 
Aktualizovaný Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 prodává za 5 399 juanů (17 400 Kč bez DPH) v případě nižší konfigurace s Core i5. Na vyšší verzi si budou muset zájemci ještě počkat, v prodeji prozatím není. I tentokrát je možné notebook objednat z některých čínských internetových obchodů do ČR, i když cena bude v takovém případě samozřejmě výrazně vyšší. Ti, kdo nechtějí řešit problémy s dovozem a vyžadují dvouletou záruku, mohou počkat na některé české přeprodejce, kteří by novinku mohli dříve či později zařadit do své nabídky. Zatím se na tuzemském trhu dá sehnat pouze starší konfigurace s docela přestřelenou cenovkou přes 30 tisíc korun (viz odkaz níže).
 


reklama