Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi 7 bude mít o dost větší displej než Mi 6

23.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Také Xiaomi už připravuje svou vlajkovou loď pro rok 2018. Xiaomi Mi 7 by mělo prodělat řadu designových změn, a to kvůli šestipalcovému displeji s úzkými rámečky a poměrem stran 18:9. Novinkou by mělo být bezdrátové nabíjení.
Xiaomi se stalo jedním z průkopníků smartphonů se skoro bezrámečkovými displeji. Jeho poslední vlajková loď Xiaomi Mi 6 však nemá zrovna tenké okraje, napravit by to měl až nástupce. A právě o Xiaomi Mi 7 si můžeme přečíst první detaily. Podle čínských zdrojů by měl výrobce zvolit AMOLED displej s tenkými rámečky a poměrem stran 18:9, jeho dodavatelem by mohl být Samsung. Navíc by mělo dojít k nárůstu úhlopříčky z 5,2” na 6”. Novinka tedy nejspíš bude mít o něco větší rozměry a především znatelně protáhlejší tvar.
 
Dále také můžeme očekávat přesunutí čtečky otisků prstů na zadní stranu, neboť na přední straně už by nezbylo místo a technologie, která by senzor umožňovala integrovat pod displej nejspíš ještě nebude připravena k masové výrobě. A také to s největší pravděpodobností bude znamenat definitivní konec samostatného domovského tlačítka, místo toho očekávejme jen virtuální tlačítka ve spodní části displeje. Podle spekulací hodlá Xiaomi vůbec poprvé použit bezdrátové nabíjení, což naznačovalo letošní připojení do sdružení Wireless Power Consortium. Z toho důvodu můžeme předpokládat, že zadní strana smartphonu bude skleněná, nikoliv kovová.
 
Xiaomi Mi 6

Asi nepřekvapí, že by Xiaomi Mi 7 mělo být vybaveno procesorem Qualcomm Snapdragon 845, který výrobce zkombinuje s 6GB RAM. Vylepšením údajně projde duální zadní fotoaparát, který se bude nejspíš skládat ze dvou 16MPx snímačů a minimálně jeden z nich by měl využívat objektiv se světelností f/1.7. Papírové parametry fotoaparátu tedy vypadají velmi nadějně, ale počkejme si s hodnocením na reálné výsledky. Posledním parametrem, který máme potvrzený z čínského zdroje, je 3350mAh baterie. Ve srovnání se současným Xiaomi Mi 6 by tedy v oblasti výdrže nemělo dojít k zásadnímu vylepšení.
 
Xiaomi podle spekulací také zajímá technologie 3D rozpoznání obličeje, kterou využívá Apple v iPhonu X. Její vývoj však ještě nějaký čas zabere, a tak bychom s ní v modelu Mi7 neměli počítat. Nová vlajková loď od Xiaomi se představí v první polovině příštího roku a odhadovaná cena pro čínský trh startuje na 2 699 juanech, v přepočtu 8 800 Kč bez DPH.
 


reklama