26.3.2021, Milan Šurkala, aktualita

Nový telefon Xiaomi Mi 11 Ultra bude velmi zajímavou novinkou. Má totiž přinést revoluční technologii akumulátorů. Bude totiž využívat anodu křemíko-kyslíkového typu, která má dosahovat velmi vysoké hustoty.

reklama
Tak držím palce, | od: Pavel Matějka (16)  27.3.20217:30
ať je ten akumulátor opravdu lepší ­- a ať je i trvanlivý. Je na čase po mnoha létech zpráv o nových, skvělých akumulátorech konečně s něčím opravdu přijít.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: Tak držím palce, | od: Milan Šurkala (294)  27.3.20217:39
Jak už bylo řečeno stokrát, od zveřejnění vědeckého článku v časopise do komerčního uvedení na trh to prostě trvá desetiletí, to se u baterek nedá moc urychlit, pokud to má být doladěné a otestované po všech stránkách ­(aby to nedopadlo jako u Note 7, kde se jen trochu změnila konstrukce a jaké problémy to nadělalo­). Pro zajímavost, od letošního léta začne Mercedes dodávat elektrobusy se solid­-state články.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: Tak držím palce, | od: wrah666 (70)  28.3.20219:35
Jsou ty solid state baterie z nějakých běžných prvků? Nejedovaté, nehořlavé atd? Jinač tady tyto kyslíko křemíkové znějí dobře. Málo čeho je na zemi tolik, jako oxidu křemičitého. Ale z čeho je katoda? Také z nějakých běžně dostupných prvků? Nebo se uvidí, až k tomu zveřejní něco i v ­"lidském­" jazyce?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.