Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Windows 10 posiluje a odhalují se připravované telefony

, , aktualita
Windows 10 posiluje a odhalují se připravované telefony
Pravidelné statistiky naznačují, že se podíl nových mobilních Windows 10 zvyšuje, dostal se skoro na 9 %. Ve statistikách se objevují i zatím nepředstavené telefony, které jsou zřejmě v testovací fázi, na co se tedy můžeme těšit?
Windows 10 posiluje a odhalují se připravované telefony
Na trhu jsou zatím pouze 3 telefony, jež jsou oficiálně vybaveny nejnovějším operačním systémem od Microsoftu, Lumia 550, 950 a 950 XL. I když se jedná jen o 3 zařízení, která na trhu nejsou dlouho, mají 8,8% podíl ze všech zařízení s Windows Mobile.

Nejvyšší podíl mezi mobilními Windows má stále verze 8.1 se zatím nedostižnými 77,6 %, na druhém místě je WP 8.0 s 8,9 %, jež je těsně následován W10 s 8,8 %. Poslední naměřený výsledek patří WP 7.x se 4,8 % podílu. Za poslední měsíc byl trend jasný, podíl W10 narostl o 1,8 %, přičemž všechny ostatní systémy s podílem klesaly. Nejhůře na tom byl paradoxně druhý nejnovější WP 8.1, který klesl o 1,3 %, ostatní verze klesly o 0,2 %.

Z tohoto měření je jasné, že další měsíc budou W10 Mobile na 2. pozici. To bude ještě umocněno vánočním obdobím, kdy zřejmě velké množství lidí pod stromečkem objeví novou Lumii s W10. Pro kompletnost - mezi 8,8 % se nachází i malé množství dalších zařízení, jež používají W10 Mobile Preview.

Velmi zajímavé informace se ale objevily při zkoumání nejmenších podílů. Průzkum totiž objevil několik zatím nepředstavených zařízení, jež běžela na Windows 10 Mobile. Prvním z nich by měla být Lumia 650, o níž se spekuluje už notnou chvíli. Zřejmě bude mít 5" displej s HD (720p) rozlišením. Nalezena bylo i další zařízení s velmi podobným označením - zřejmě půjde o další Lumii s 5,4" displejem s rozlišením 768×1280.

Další zařízení nejspíše pochází od Aceru, obě mají velikost úhlopříčky 5,2 palce, avšak jedno je může pochlubit Full HD rozlišením, kdežto to druhé jen HD rozlišením. Mluví se o tom, že by se mohlo jednat o dlouho očekávaný Acer Jade Primo, který byl představen již na začátku září.

Nečekaně se mezi zařízeními objevuje i telefon od HP, měl by mít 5,4 palce v úhlopříčce a rozlišení 768×1280 px. V kombinaci s dřívějšími zprávami o telefonu HP Falcon z toho můžeme vyvodit závěry, že HP něco chystá. Parametry tohoto zařízení a HP Falcon se však rozcházejí. HP Falcon by mělo disponovat 5,8" QHD obrazovkou a Snapdragonem 820.

Poslední zajímavé informace přicházejí od LG. Tablet LG V496 je klasické androidní zařízení, jež se možná dočká verze s Windows. Jen je zajímavé, že tablet nejspíše dostane mobilní verzi, což je nejspíše způsobeno procesorem od Qualcommu na bázi ARMu.

Zdroj: wmpoweruser.com
reklama