Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Výřez displeje LG G7 půjde nejspíš schovat

17.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Uživatelům, kterým se nebude líbit výřez displeje nové vlajkové lodi LG, výrobce údajně nabídne možnost ho softwarově skrýt. Také se objevila informace, že chystaný model nakonec bude mít LCD panel místo OLED.
Výřez displeje v horní části je v současné době jednou z mála možností, jak nabídnout telefon s minimálními rámečky. První s tímto řešením přišel Essential Phone následovaný Sharpem, nejvíce jej však bezpochyby proslavil iPhone X. V letošním roce telefon s výřezem displeje představil Asus a Huawei, brzy je potom bude následovat LG. Podle dosavadních informací bychom výřez displeje měli najít v příští vlajkové lodi jihokorejského výrobce, která bývá označována jako LG G7.
 
 
Podle řeckého zdroje, který mohl smartphone krátce spatřit na veletrhu MWC 2018, by proto součástí systému měla být jednoduchá funkce, jak se tohoto výřezu alespoň opticky zbavit. Obrazovka po jeho pravé i levé straně vy se zbarvila do černa, takže by z dálky vypadalo, že v horní části je klasický rámeček a ne podivný výřez. To však neznamená, že by tento prostor zůstal nevyužitý, na snímku z videa si můžeme všimnout, že se tam nachází notifikační lišta zobrazující aktuální čas nebo stav baterie. Tento způsob skrytí výřezu není nijak revoluční, například pro iPhone X existuje několik aplikací dostupných v App Store. LG však tuto možnost patrně dá uživatelům bez nutnosti stahovat další aplikaci do telefonu.
 
A ještě jedna zpráva se nyní objevila o displeji připravované vlajkové lodi od LG, tentokrát méně příznivá. Dosud se uvádělo, že by novinka měla mít šestipalcový OLED panel, ale podle korejského analytika nakonec výrobce upřednostní LCD. Důvodem by mělo být snížení nákladů, OLED tedy zůstane vyhrazen pro LG V30 a jeho nástupce, neboť i předchozí modely z řady G využívaly LCD obrazovku. Připomeňme, že LG G7 by mělo být představeno nejpozději začátkem května a v jeho výbavě údajně nalezneme Snapdragon 845, až 6GB RAM nebo 16MPx duální fotoaparát na zadní straně. Prodejní cena by měla být o něco vyšší než v případě LG G6.
 


reklama