reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Vivo slibuje pouze 3,8 mm tlustý smartphone

, , aktualita
Vivo slibuje pouze 3,8 mm tlustý smartphone
Čínští výrobci chytrých telefonů se v poslední době předhánějí v tom, kdo přinese na trh tenčí model. Kazam bude v Evropě prodávat 5,15 mm tlustý Tornado 348, ovšem firma Vivo slibuje model o tloušťce pouhých 3,8 mm.
Vivo slibuje pouze 3,8 mm tlustý smartphone
Kazam tedy přinese svůj model Tornado 348 snad i na český trh, ovšem ve skutečnosti jde o model Gionee Elife S5.1, jen prodávaný pod jinou značkou a názvem. Připravit si na něj musíme cca 8500 Kč, pokud tedy o něj máte zájem, přičemž dostupný bude nejdříve ve Velké Británii, a to někdy v polovině tohoto měsíce.

Čínský výrobce Vivo ale začal veřejnost škádlit pomocí 3,8mm smartphonu, který by se do jiných prodávaných modelů klidně schoval hned dvakrát, a to třeba do Apple iPhone 5 a 5S, s nimiž se na obrázku poměřuje. Otázkou je, zda něco takového bude vůbec praktické, stejně jako v případě firmy LG, která nedávno ukázala nové displeje, které kolem sebe nepotřebují téměř žádný rámeček (viz foto dole). Kritici namítají, že takový telefon by byl nepraktický, protože bychom jej kvůli dotykové vrstvě nemohli pořádně držet. Nový displej od LG má kolem sebe dle údajů výrobce pouze 0,7mm rámeček.

Tenký telefon zase může mít problémy se svou odolností, což je téma, které je v této době velmi živé především kvůli telefonu iPhone 6 Plus. A to má tento telefon tloušťku 7,1 mm, tedy jen o půl milimetru více než telefon firmy Vivo. Zmínit zde také můžeme nový telefon R5 od firmy Oppo, která udává tloušťku jen 4,85 mm.

Nicméně Vivo ještě nezveřejnilo nic krom rozozstřených obrázků, které zabírají jejich ještě nepojmenovaný telefon zboku a jeden z nich jej srovnává právě s Apple iPhone 5S. Otázkou tedy je jeho odolnost, ale také výdrž na baterie, neboť je zřejmé, že se do něj nevejde žádná s vysokou kapacitou. Nicméně právě zmíněný Oppo R5 má mít při své tloušťce necelých 0,5 cm baterii s kapacitou 2000 mAh, což je ještě dobré. Napájet má však osmijádrový Qualcomm Snapdragon 615, 2 GB RAM a 5,2" displej AMOLED s rozlišením Full HD.

Zdroj: Hexus.net