Velká recenze zařízení Samsung OmniaPRO B7610

Velká recenze zařízení Samsung OmniaPRO B7610
, , recenze
Samsung patří již delší dobu mezi největší výrobce mobilních zařízení (momentálně je to světová dvojka), a tak není divu, že do sféry jeho zájmu patří i zařízení se systémem Windows Mobile, i když v poměru k celkovému množství produkovaných zařízení pro něj není tato oblast úplně nejvýznamnější.
K oblíbeným
reklama
To se ale v současných týdnech mění, protože Samsung vtrhnul na předvánoční trh s kompletní řadou chytrých telefonů a komunikátorů na platformě Windows Mobile, nebo chcete-li nově Windows Phone. Prvním rytířem byl špičkově vybavený komunikátor Samsung OmniaPRO B7610 s AMOLED displejem a vysouvací klávesnicí, který vám dnes představím v podrobné recenzi.Zařízení Samsung OmniaPRO B7610, které jsem měl díky českému zastoupení společnosti Samsung k dispozici na recenzi, sice nebylo určené přímo pro náš trh, po hardwarové i softwarové stránce (včetně nejnovější verze ROM s plnou českou podporou) však bylo s modelem prodávaným u nás zcela identické.

V recenzi se budu velmi často odkazovat na článek Samsung TouchWiz - uživatelské rozhraní a přehled aplikací, ve kterém jsem podrobně popsal uživatelské rozhraní TouchWiz a veškeré bonusové aplikace, moduly pro obrazovku Dnes počínaje a fotoaparátem konče. V recenzi se sice budu věnovat všem vlastnostem bez výjimky, ale pokud chcete mít skutečně maximální a detailní představu o tom, co od zařízení očekávat, přečtěte si články oba a výše uvedeným začněte. I když to působí na první pohled zvláštně, dělit recenzi do dvou částí, není to samoúčelné. Hlavním důvodem je univerzálnost prostředí TouchWiz, které se využívá ne na jednom, ale mnoha různých zařízeních značky Samsung, takže samostatný popis TouchWiz využiji opakovaně i v dalších recenzích. Druhou výhodou rozdělení je přeci jen velká detailnost popisu prostředí, která nemusí vyhovovat všem.

A na úvod ještě jedna poznámka. Testované zařízení mělo verzi ROM B7610O2CII2 (ROM) / B7610BWII1 (radio), byla v něm použita microSD karta SanDisk 16 GB a 8 GB a zařízení bylo připojeno k počítači Asus M50Sv, případně Asus EEE 901. Všechny parametry, benchmarky, aplikace a screenshoty reflektují stav s touto verzí systému a tímto příslušenstvím. Jakákoliv jiná verze nebo kombinace příslušenství může nabízet více či méně odlišné výsledky.


Základní informace


I když mají Windows Mobile zařízení s QWERTY klávesnicí u Samsungu poměrně dlouhou tradici, zařízení přesně tohoto typu je v jeho nabídce poprvé. Se svými parametry se ale bez známky falešné skromnosti hned dere na výsluní a vyzývá na souboj nekorunovaného vládce tohoto segmentu, zařízení HTC Touch Pro2 (recenze).Ke srovnání těchto modelů se dostaneme v průběhu recenze, teď se musíte spokojit s konstatováním, že Samsung OmniaPRO B7610 vypadá dobře nejen na papíře a že byl po celou dobu testování modelu od HTC více než rovnocenným soupeřem. Rozdílů mezi oběma zařízeními je poměrně dost, ne vždy se ale dalo jednoznačně určit, které řešení je objektivně lepší, protože způsob řešení problému byl prostě jiný.

To poslední tvrzení platí především pro vlastní uživatelské rozhraní Samsungu nazvané, Samsung TouchWiz, které proti první generaci představené v první Omnii (recenze) doznalo mnoha vylepšení, prorostlo hlouběji do systému a vůbec nabízí komfortnější ovládání přístroje.Jako poslední bod úvodního slova je nutné upozornit na v našich končinách poměrně netradiční krok Samsungu, kterým je exkluzivita na prodej přístroje pouze pod značkou operátora O2. U jiného operátora ani v oficiální české distribuci zařízení neseženete. Vzhledem k tomu, že se zařízení dá zakoupit neblokované a nedotované, je ale tato informace nepříjemná spíš pro obchodníky a konkurenční operátory, kteří přijdou o případné zisky z prodeje, a v menší míře i pro zákazníky ostatních operátorů, kteří si kupují výhradně dotovaná zařízení za nižší cenu.
reklama
Nejnovější články
Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima
Telefony jsme už odemykali otisky prstů nebo tvářemi, tentokrát to chtějí vědci z University at Buffalo provádět pomocí speciálních sluchátek a uší. Biometrickým znakem tu totiž bude tvar ušního kanálku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund
Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.
18.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala