reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Velká recenze zařízení Palm Treo Pro

, , recenze
Velká recenze zařízení Palm Treo Pro
Již po mnoho let je značka Palm v mobilním světě významným pojmem. Od doby, kdy v Palmu vzali na vědomí platformu Windows Mobile a začali se věnovat produkci zařízení i s tímto operačním systémem, jsme se Palmu začali věnovat i my na tomto serveru.
Velká recenze zařízení Palm Treo Pro

Systémové a bonusové aplikace


Na zařízení je předinstalován operační systém Windows Mobile 6.1 ve verzi Professional s celkem chudou bonusovou výbavou. Kromě standardních aplikací jako je Inbox Mobile, Word Mobile, Excel Mobile, PowerPoint Mobile, Internet Explorer Mobile, Windows Media Player Mobile, Pictures & Video, Windows Live Messenger, Remote Desktop Mobile a dalších je na zařízení už jen omezený počet bonusových aplikací, které jsou navíc vesměs k dispozici zdarma.

Mezi nejzajímavější aplikace přímo z dílny reálného výrobce zařízení, společnosti HTC, lze zařadit Správce úloh (Task Manager) pro snadné přepínání mezi běžícími aplikacemi či jejich skutečné ukončování, Správce připojení (Comm Manager) pro správu komunikačních modulů nebo Straming Media pro přehrávání online televizí a rádií.
Nejhodnotnější aplikací třetí strany je bezesporu aplikace Sprite Backup určená pro zálohování a případné obnovení dat na vašem zařízení. Jedná se o velmi sofistikovanou aplikaci nabízející velké množství nastavení a přizpůsobení zálohování vašim potřebám, ať už jde o to co zálohovat nebo kdy a jak často. Pro začátečníky je určen zjednodušený režim, pro pokročilé pak podrobný režim, kde si mohou nastavit vše přesně podle svého.
Mezi další aplikace na zařízení stojící za zmínku patří Adobe Reader LE pro prohlížení PDF souborů nabo nástroj pro často cestující uživatele nazvaný WorldMate, který si ovšem musíte nejdříve stáhnout z webu autorů. Tím je však přehled bonusových aplikací vyčerpán, přesto Palm nabízí ještě jednu zajímavou vlastnost týkající se software.
Jak jste si asi všimli, v balení nebylo žádné CD-čko s aplikacemi. Palm se rozhodl ušetřit elegantně pár centů za lisování CD-ROM disků a využil místo toho vlastnost zařízení fungovat jako Mass Storage (bohužel je tohle asi důvodem, proč nefunguje Mass Storage pro paměťové karty). Při prvním připojení k počítači se na displeji Trea objeví průvodce a na stolním počítači vyskočí malé okénko s nabídkou spuštění aplikace setup.exe. Ta ze zařízení stáhne a spustí konfigurační program, který vám pomůže stáhnout a nainstalovat jak poslední verzi synchronizačního programu pro vhodnou pro váš operační systém, tak případně i zkušení verzi Microsoft Outlook 2007. Velkou výhodou tohoto řešení je instalace vždy zaručeně těch nejaktuálnějších verzí aplikací a také ekologičnost (nejekologičtější je prostě nepotřebnou věc vůbec nevyrábět), nevýhodou naopak může být problém uživatelů bez přístupu k internetu. Jakmile máte nainstalováno, instalátor se ukončí a zařízení se přepne do normálního režimu, takže můžete začít normálně synchronizovat. V případě potřeby je samozřejmě možné do instalačního režimu přepnout znovu a ručně.
Podobně skoupý byl Palm i v případě papírového návodu, který na zařízení supluje aplikace My Treo, kde najdete jak sedmibodového grafického pomocníka, který vás seznámí se základními vlastnostmi a dovednostmi zařízení, tak i odkazy na online verze uživatelské příručky a znalostní báze pro řešení problémů s Treem.
Nesmím zapomenout ani na poslední čtveřici průvodců určenou pro registraci produktu a konfiguraci emailu, WiFi a Bluetooth, která pomůže především začátečníkům. Vše je optimalizované pro malé obrazovky mobilních zařízení, takže pomoc najdete skutečně kdekoliv.
Palm se očividně rozhodl jít cestou co nejmenšího množství zbytečných věcí a odpadu, což je rozhodně chvályhodné. Navíc se dá předpokládat, že drtivá většina zájemců o mobilní zařízení nějaké to připojení k Internetu, ať už prostřednictvím mobilní sítě nebo WiFi prostě má a nedostane se tak do problémů.