reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Velká recenze zařízení Palm Treo Pro

, , recenze
Velká recenze zařízení Palm Treo Pro
Již po mnoho let je značka Palm v mobilním světě významným pojmem. Od doby, kdy v Palmu vzali na vědomí platformu Windows Mobile a začali se věnovat produkci zařízení i s tímto operačním systémem, jsme se Palmu začali věnovat i my na tomto serveru.
Velká recenze zařízení Palm Treo Pro

Obsah balení


První překvapení přichystal Palm hned na úvod. Zařízení je totiž zabaleno ve skutečně miniaturní krabici, lépe řečeno krabičce, což je to bezesporu bod k dobru. Toto řešení je totiž elegantní, praktické a v principu také ekologičtější než velké a neskladné krabice. Vzhledem k rozměrům nelze samozřejmě čekat zázraky, co se přibaleného příslušenství týká, ale to potřebné v balení je. Konkrétně tam najdeme:  • Zařízení Palm Treo Pro
  • Jednodílný stylus (1x)
  • Vyměnitelnou baterii
  • Stereosluchátka typu "pecky"
  • Zdroj elektrické energie s dvojicí výměnných koncovek do různých zásuvek
  • Synchronizační USB - microUSB kabel
  • Stručnou uživatelskou příručku v češtině i angličtině
  • Záruční informace
Jednodílný stylus kruhového průřezu je velmi malý, pouhých 74 milimetrů dlouhý, 3 milimetry tlustý a 2 gramy těžký. Hlavní část je vyrobena z lehkého kovu, oba konce jsou plastové. Jako u ostatních podobně malých dotykových per budou mít uživatelé s většími prsty ze začátku asi trochu problém si na něj zvyknout, ale po pár dnech už jim to ani nepřijde.
Dodávaná stereosluchátka jsou velmi jednoduchá. Jedná se klasické pecičky, které mi ale díky lepšímu tvarování, vyšší hmotnosti (na každém sluchátku je takový kovový ozdobný pásek) a perforované gumové čepičce seděly v uchu mnohem lépe, než většina ostatních sluchátek stejného typu. Na kabelu je pouze miniaturní ovládací prvek sestávající se z tlačítka pro příjem hovoru a malého mikrofonu pro telefonování. Na úplném konci kabelu je pak klasický 3,5 milimetrový konektor se čtyřmi prstýnky, takže bez problémů můžete použít i kterákoliv jiná a kvalitnější sluchátka. A co je nejdůležitější, nehrají špatně! Sice to není vysloveně zázrak, ale v porovnání s většinou dodávaných pecek patří ty od Palmu k těm bezesporu nejlepším, dokonce se ve zvukovém spektru občas vyskytují i basy a z poslechu se ani po delší době neudělá posluchači nevolno. :)
Přibalený zdroj elektrické energie je velmi netradiční a zvláštní. To ale rozhodně neznamená, že je špatný, právě naopak. Je totiž velmi praktický, protože je rozkládací (kabel i koncovky do zásuvek jsou oddělitelné) a zaoblený, což oceníte především při častém cestování. Koncovky jsou v balení dvě, jedna klasická kontinentální a druhá tuším pro UK. Jediná drobná nepříjemnost spojená se zdrojem je mírné pískání, které je ale slyšitelná jen z blízkosti maximálně 50 centimetrů, takže pokud nedobíjíte přímo u hlavy na nočním stolku, ani si toho nevšimnete.
Také synchronizační kabel, který se zároveň používá i při dobíjení, je trochu netradiční. Jedná se totiž o kabel s microUSB konektorem. Palm Treo Pro sice není úplně první zařízení s Windows Mobile a tímto konektorem, ale miniUSB je přeci jen stále řádově rozšířenější a mnohem lépe se shání, pokud si například chcete koupit jeden kabel jako záložní, o vyšší ceně nemluvě.
Uživatelská příručka v češtině sice potěší, ale je skutečně jen základní pro první seznámení se s přístrojem. A protože je pár letáků a záruční informace tím posledním, co v krabici najdeme, nabízí se otázka - kde je nějaké CD-čko? Odpověď je jednoduchá - v balení žádné CD-čko není, vše je vyřešeno velmi elegantně (a ekologicky, jak jinak), ale o tom až později.