Velká recenze zařízení Mio DigiWalker A701 (MiTAC Mio A701)

Velká recenze zařízení Mio DigiWalker A701 (MiTAC Mio A701)
, , recenze
V poslední době učinilo Mio na poli kapesních počítačů výrazný pokrok, a tak se zařízení Mio DigiWalker A701 může ve své kategorii rovnat s tím nejlepším, co je na trhu k dispozici. Nějaké ty mušky se sice stále najdou, ovšem to lze říci o každém dalším kapesním zařízení.
K oblíbeným
reklama
Značka Mio DigiWalker společnosti Mio Technology určitě není čtenářům tohoto serveru neznámá, i když u nás najdeme její výrobky spíše pod značkou Yakumo.

Úvodem bych ještě rád poděkoval společnosti Sunnysoft za laskavé zapůjčení zařízení k recenzi.


Co najdeme v krabici?


V nezajímavé krabici najdeme poměrně bohaté příslušenství, které využijete nejen v kanceláři, ale i na cestách. • Zařízení Mio DigiWalker A701
 • Baterie
 • Teleskopický stylus (2x)
 • Ochranné pouzdro
 • Fólie na displej (3x)
 • Sluchátka s mikrofonem
 • Zdroj elektrické energie s výměnnými koncovkami
 • Synchronizační USB kabel
 • Dvoudílný držák do auta na sklo
 • Zdroj do auta (12V)
 • Dvojice CD-ROM
 • Velmi stručný manuál
 • Záruční informaceOchranné pouzdro je povedené, i když bych tak trochu pochyboval o tom, že je z materiálu, který na sobě mělo oblečené nějaké to prasátko nebo kravička, jak tvrdí web výrobce. Na druhou stranu to není zas tak podstatné, důležitější je, že nejen dobře vypadá, ale je i veskrze praktické. V podstatě jde o dva kusy kůže tvaru obdélníku, které jsou po stranách sešité úzkými pruhy stejného materiálu. Tím je zaručena snadná dostupnost všech ovládacích prvků na bocích zařízení, i pokud se právě nachází uvnitř pouzdra. Vnitřní část pouzdra je pro lepší a šetrnější kontakt se zařízením polstrovaná. Proti vypadnutí chrání Mio pruh kůže, který se přehne přes horní otevřenou část a přichytí magnetkem k hlavní části. Pokud pouzdro nosíte rádi na opasku nebo za kalhotami, díky přišitému klipsu máte možnost to snadno realizovat i s tímto konkrétním kusem. A jako bonbónek najdete uvnitř pouzdra i malinkou kapsičku na SD kartu nebo SIMku.

Fólie na displej jsou v balení hned tři. Na jednu stranu je to od výrobce velmi pozorné a praktické, na druhou stranu ale mají fólie jednu podstatnou vadu (nebo lépe řečeno nevhodnou vlastnost). Jsou totiž matné, což sice vypadá naprosto úžasně v kanceláři (matné fólie potlačují nežádoucí odlesky), ale venku, za jasného počasí, na displeji téměř nic neuvidíte. A protože se nejen díky integrované GPS dá předpokládat, že se zařízení bude používat v terénu poměrně často, asi brzo začnete hledat náhradu.

Sluchátka s mikrofonem jsou opět s malým (pozlaceným) konektorem o průměru 2,5 milimetrů. Metr dlouhý kabel s jedním klipsem pro uchycení k oděvu končí malým stříbrným ovladačem, který v sobě kombinuje mikrofon, kolečkový regulátor hlasitosti a tlačítko pro přijmutí/ukončení hovoru. Dál pokračuje dvojice nestejně dlouhých kabelů, na jejiž konci najdeme dvojici sluchátek typu "pecka". Více si o sluchátkách povíme dál v recenzi.
Na zdroji elektrické energie (5V, 1A) není nic zajímavého. V balení jsou dvě koncovky pro zapojení v "naší" i v britské zásuvce. Asi 180 cm dlouhý kabel je zakončen konektorem miniUSB. Podobně nezajímavý je i 120cm dlouhý synchronizační USB kabel.
Do auta se vám bude hodit dvojice předmětů - držák na sklo a zdroj el. energie do 12V zásuvky. Držák na sklo se skládá ze dvou částí. První je velmi krátký (asi 7 cm), ale extrémně tuhý "husí krk" s přísavkou na sklo na jednom a plastovým dílem pro připevnění druhé části držáku na druhém konci. Plastový díl není přidělán napevno, ale jeho poloha se dá plynule nastavit. Pomocí šroubu a umělohmotné matičky je fixace v požadované poloze otázkou okamžiku.

Druhý díl je jen jednoduchý plastový výlisek, který se spojí s husím krkem a poté do něj můžeme vložit samotné zařízení. Princip spojení je jednoduchý - pravý horní i dolní roh zařízení pevně obejmou dvě oblé "pacičky" a nakonec se levá část zacvakne do třetí "pacičky", která má na sobě malý výstupek, který přesně zapadne do levého boku zařízení. I přes počáteční nedůvěru drží dobře, jen jsem zvědavý, jestli se za nějaký čas neošoupe barva, je to přeci jen natěsno.

Aby byl výčet obsahu krabice kompletní, je nutné zmínit i dvojici CDček jak se standardními programy od Microsoftu, tak s bonusovými aplikacemi třetích stran, dále velmi stručný uživatelský manuál (tedy spíš leták) a záruční informace. A u zařízení dovezených oficiálním distribučním kanálem bude i plná lokalizace od Sunnysoftu. Jen je otázka, jestli bude na CD nebo přímo v ROMce - zatím to není definitivně určeno. Tím je výčet příslušenství kompletní.
reklama
Nejnovější články
Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu
Závody o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring pokračují a dosavadní titul musí Honda chtě nechtě předat Renaultu. Jeho nový Mégane RS Trophy-R totiž japonský hot hatch překonal o téměř 4 sekundy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu
Náramek Mi Band 3 čínského Xiaomi jde u nás opravdu na dračku. V dnešní recenzi se podíváme, co nabízí a zda opravdu stojí za to. Cenově jde o velmi levnou záležitost, přesto slibuje dost funkcí.
Včera, recenze, Milan Šurkala
Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty
Honor přinesl nové špičkové modely zaměřené na focení. Jeden z nich nabízí na zádech celkem čtyři fotoaparáty, z toho jeden pro makro. Další z foťáků se zase vyznačuje rekordní světelností. To vše doplněno o známý procesor Kirin 980.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik