Velká recenze zařízení HTC TyTN (HTC Hermes)

Velká recenze zařízení HTC TyTN (HTC Hermes)
, , recenze
Zařízení s podivným názvem HTC TyTN představuje asi to nejlepší, co lze dnes v oblasti Pocket PC s integrovaným telefonním modulem pořídit. Hlavním tahákem je samozřejmě UMTS (s podporou HSDPA), nicméně zajímavých a užitečných věcí je na zařízení mnohem více - WiFi typ b/g, Bluetooth, dvojice digitálních fotoaparátů, praktická vysouvací klávesnice, pěkný displej, ovládací otočné kolečko, slot pro paměťové microSD karty, to všechno a ještě trochu víc nabízí zařízení, které vám dnes představím.
K oblíbeným
reklama
Ani ne před rokem uvedený Qtek 9100 (kódové označení HTC Wizard) nabídl svým uživatelům komfortní sadu vlastností kapesního počítače s integrovaným telefonem v kombinaci s neobvyklou, ale velmi praktickou QWERTY vysouvací klávesnicí. Bohužel, kvůli některým "drobnostem" ultrapomalým (ale ultraúsporným) procesorem počínaje a po dlouhou dobu ne zcela vyladěným systémem konče ale mnoho zájemců nakonec nepřesvědčilo. Nyní se společnost HTC snaží o reparát a pomoci jí k tomu má nové zařízení nesoucí název HTC TyTN (kódové označení HTC Hermes). Za zapůjčení zařízení k recenzi děkuji společnosti Sunnysoft, u které se zařízení můžete i zakoupit.

Pokud vám přijde na názvu HTC TyTN něco zvláštního, nemýlíte se. V HTC se totiž rozhodli, že budou zařízení nejen vyrábět, ale že své produkty budou pod svojí vlastní značkou HTC i prodávat. Jako firemní barvu si zvolili slušivou zelenou, vytvořili nové logo a zaplavili klasické i elektronické obchody spoustou zařízení s roztodivnými názvy. HTC TyTN je jedním z nich a právě o něm bude celá tato recenze.
A na úvod ještě jedna poznámka. Testované zařízení mělo anglickou verzi ROM verze 1.18.255.3 (ROM) / 1.03.03.10 (radio) / 1.18.255.9610 (ExtROM), takže všechny parametry, benchmarky, aplikace a screenshoty reflektují stav s touto verzí systému. Jakákoliv jiná verze může nabízet více či méně odlišné výsledky. I když už v době psaní této recenze byly k dispozici i novější verze pro modely prodávané pod jinou značkou, vzhledem k okolnostem jsem nakonec zůstal u recenze této verze - přímo pro model HTC TyTN totiž nic novějšího nebylo.


Copak to máme v krabici?


Balení je pro zařízení od HTC typické - malá černá krabice ve svých útrobách skrývá vše najednou, zařízením počínaje a příslušenstvím konče. Co tam tedy najdeme? • Zařízení HTC TyTN
 • Baterie
 • 2x teleskopický stylus
 • Ochranné pouzdro
 • Stereosluchátka s mikrofonem
 • Zdroj elektrické energie
 • USB synchronizační kabel
 • Uživatelský manuál (anglicky)
 • Příručka pro rychlý start (anglicky i česky)
 • CD-ROM
 • Záruční informaceBráno z pohledu alespoň trochu znalého uživatele, který nevidí rozbalené PDA poprvé v životě, není v krabici nic moc zvláštního. Samotné zařízení stojí za to probrat detailně v dalších sekcích, nyní ho tedy přeskočíme. Ochranné pouzdro je, jak tomu bývá poslední dobou zvykem, víc praktické než ochranné, ale jistou ochranu proti vlivu okolí i uživatelské nešikovnosti přeci jen nabízí. Na první pohled je dost podobné pouzdru Wizarda, nicméně při bližším zkoumání nějaké ty odlišnosti přeci jen najdeme. V prvé řadě je vyrobeno nikoli z nylonu, ale z černé kůže či koženky. V principu se jedná o velmi jednoduchý obal tvořený dvojicí nestejně velkých dílů materiálu, navzájem k sobě sešitých čtyřmi pásky pružné látky, takže tvoří "děravou" kapsičku, do které se zařízení může zasunout. Horní část většího dílu se pak přehne přes kapsičku a zajistí dvěma páry magnetků. Tím je jednak zařízení dostatečně chráněno před poškozením, ale zároveň jsou snadno přístupny všechny ovládací prvky na boku zařízení.
Teleskopické styly kruhového průřezu najdeme v balení hned dva. V základním stavu jsou 55 milimetrů dlouhé a 4 milimetry tlusté, po roztažení mají na délku milimetrů 83. Tělo stylu je tvořeno z nějakého lehkého stříbrného kovu, oba konce pak jsou plastové. V ruce se drží slušně, ale pár milimetrů navíc by mu přeci jen neuškodilo...

Zdroj elektrické energie ani synchronizační USB kabel nijak nevybočují z běžného průměru. Příjemně kompaktní zdroj je jednodílný s miniUSB konektorem na konci, díky schopnosti nabíjení přes USB přímo z počítače jsem ho ale zase tak moc nepoužíval. Synchronizační kabel délky 120 centimetrů s miniUSB konektorem na jednom konci a klasickým USB konektorem pro připojení k počítači na konci druhém už snad obyčejnější být nemůže, takže to nemá smysl pitvat:)

Trochu vzrušení do poměrně nudného výčtu předmětů v krabici přinášejí stereosluchátka s mikrofonem typu "pecka". V prvé řadě jsou, na rozdíl od většiny stříbrných hrůz, elegantní a nevypadají jako ten nejlevnější předmět v balení. Možná za to může černá barva, možná přeci jen trochu lepší materiál, ale v každém případě ujdou. Některé uživatele rovněž potěší i dvojice molitanových návleků na špunty do uší, nevzpomínám si na Windows Mobile zařízení s podobnou vymožeností. Zvukové schopnosti špuntíků si popíšeme až v další kapitole, nyní vám musí stačit konstatování, že jsou připojeny ke dvěma nestejně dlouhým kablíkům, které se spojují těsně nad malým ovládacím prvkem kombinujícím v sobě mikrofon, ovladač hlasitosti a multifunkční tlačítko pro přijetí/ukončení hovoru a aktivaci hlasového vytáčení. Kousek pod ním je připojena malá sponka pro přichycení k oblečení a pak už následuje pouze dlouhý kabel ke konektoru. A právě konektoru se to malé vzrušení týká. Dobrou zprávou je, že na rozdíl od většiny jiných Windows Mobile zařízení s integrovaným telefonem nejde o menší vydání klasického stereokonektoru o průměru 2,5 milimetrů. Jásání příznivců kvalitního poslechu na cestách je však předčasné, protože na konci kabelu sluchátek je připevněn klasický miniUSB konektor. Tedy, on není zase tak zcela klasický, ale o tom později. Na připojení vlastních sluchátek tak můžete s největší pravděpodobností zapomenout, TyTN není primárně koncipován jako kapesní přehrávač. Škoda...
Zbývají drobnosti jako stručný manuál i podrobný manuál v angličtině a stručný manuál v češtině, jedno CD-čko s programy a pak pár letáků a záručních informací. A to je všechno.
reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června
Dlouho očekávaná nová hra od společnosti Niantic, Harry Potter: Wizards Unite, se už blíží. Vývojáři ji po testech v Austrálii a na Novém Zálandu hodlají představit světu už v tento pátek, 21. června.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Hummer se možná vrátí jako elektromobil Hummer se možná vrátí jako elektromobil
Velká terénní auta Hummer se už nějaký ten pátek nevyrábí, společnost GM nicméně zvažuje, že značku vrátí na světlo tohoto světa. Mohla by totiž vyrábět velké terénní elektromobily a zatopit např. Rivianu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder
I v dnešní době se najdou auta, která ctí staré hodnoty. I když i Porsche ve velkém přechází na přeplňované motory a automatické převodovky, 718 GT4 a Spyder budou výjimkou. Mají atmosférický šestiválec a manuál.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO
Nianticu se nikdy nelíbilo, že se lidé snažili podvédět v jeho úspěšné hře Pokémon GO. Nyní to zašlo dokonce tak daleko, že skupinu hackerů Global++ chce hnát před soud za upravené verze oblíbené hry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala