Velká recenze zařízení HTC Touch HD

Velká recenze zařízení HTC Touch HD
, , recenze
Na nové zařízení HTC Touch HD z dílny velmi pilného výrobce, společnosti HTC, je možné nahlížet ze dvou úhlů pohledu. První, oblíbený především mezi kritiky, by se dal shrnout do jedné věty - HTC Touch HD je "jen" HTC Touch Diamond s větším displejem a bez ovládacího prvku. Druhý, oblíbený hlavně u příznivců HD-čka, je paradoxně dost podobný, ale vyskytuje se v něm mnohem více superlativů.
K oblíbeným
reklama
Protože na jednu stranu jsou sice parametry obou zařízení dost podobné, ale právě krásný, velký a širokoúhlý displej novinku od HTC odlišuje nejen od ostatních zařízení stejného výrobce, ale všech ostatních zařízení s Windows Mobile vůbec.

Tímto bych chtěl zároveň poděkovat společnosti Sunnysoft, která mi zařízení půjčila k otestování.

A na úvod ještě jedna poznámka. Testované zařízení mělo anglickou verzi ROM 1.14.401.3 WWE (ROM) / 1.09.25.14 (radio), byla v něm použita microSD karta SanDisk 16 GB a 8 GB a zařízení bylo připojeno k počítači Asus M50Sv, případně Asus EEE 901. Všechny parametry, benchmarky, aplikace a screenshoty reflektují stav s touto verzí systému a tímto příslušenstvím. Jakákoliv jiná verze nebo kombinace příslušenství může nabízet více či méně odlišné výsledky.


Základní informace


Společnost HTC je bezesporu nejpilnějším výrobcem mobilních zařízení s Windows Mobile a recenzovaný kousek je jen jedním z mnoha, které v loňském roce (2008) uvedl na trh. A jak jsem naznačil už v úvodu této recenze, vzbuzuje poměrně značné a nutno podotknout, že většinou pozitivní emoce. Většina uživatelů je uchvácena skvělým displejem, velmi dobrým fotoaparátem a svižným fungování celého přístroje, najdou se ale i tací, pro které je HTC Touch HD z několika důvodů (například kvůli chybějícímu pohodlnému ovládacímu kurzorovému tlačítku či joysticku) jen pěknou, ale trochu nepraktickou hračkou. Ale ať už je názor na zařízení jakýkoliv, s vysloveným nezájmem se Touch HD setkává jen výjimečně.
V době psaní recenze je na českém trhu zařízení k dispozici pouze v prodejnách nezávislých prodejců, žádný operátor je ve své nabídce nemá. Zato si Touch HD můžete koupit hned ve dvou jazykových provedeních - originální (a levnější) s anglickou verzí systému (ENG) nebo trochu dražší, ale plně lokalizovanou (CZE) verzí systému od společnosti Sunnysoft. Všichni kupující navíc přímo od výrobce dostanou jako součást balení paměťovou microSD kartu SanDisk class 2 s kapacitou 8 GB.


Obsah balení


U nejvyšších modelů Touch série od HTC jsme si zvykli na kvalitní obal a HTC Touch HD není v tomto směru výjimkou. Malá krabice téměř ve tvaru krychle má odklápěcí a magnetkem přichycené víko, po jehož nadzvednutí spatříme samotné zařízení a více v útrobách obalu pak i dodávané příslušenství. • Zařízení HTC Touch HD
 • 8 GB microSD karta
 • Baterie
 • Dvojice stylusů (jeden v zařízení a jeden náhradní)
 • Vypolstrovaný ochranný váček
 • Stereosluchátka typu "pecky" s molitanovými polštářky a klipsem pro přichycení kabelu k oděvu
 • Zdroj elektrické energie
 • USB kabel
 • Ochranná fólie
 • CD-ROM s programy
 • Příručka pro rychlý start
 • Několik letáků s informacemi
 • Záruční informace

I když u tohoto zařízení není stylus díky nadprůměrně rozměrnému displeji příliš potřeba, v HTC pro všechny případy přibalili do každého balení hned dva - jeden do zařízení a druhý, náhradní, do plastikového sáčku. Oba dva jsou identické, jednodílné a kovové, pouze černé konce mají původ plastový. Jejich délka je 79 milimetrů, průměr pak milimetry 3. Stejně jako u Diamonda i Touch Pro jsou stylusy magnetické, což jednak snižuje riziko jejich ztráty (přiloží-li se k boku zařízení, magneticky se na něj přichytí), a navíc umožní příjemné drobnosti jako je automatické zapnutí displeje po vytažení stylusu ven nebo otevření předvyplněné poznámky při vytažení stylusu během hovoru. Potěší rovněž přibalená ochranná fólie tvarovaná přesně na přední stranu zařízení.
Místo klasického pouzdra je v balení černý, semišový váček, který bez problémů zabrání poškrábání zařízení v kapse či aktovce, ale při pádu na zem či jiných nehodách mohou být následky vážnější. Osobně mi nijak k srdci nepřirostl a zařízení jsem opatrně nosil po kapsách bez něj.
Stereosluchátka u zařízení jsou opět stejná, jako u předchozích zařízení řady HTC Touch, ovšem s jediným rozdílem. Na konci totiž nenajdeme specifický HTC ExtUSB konektor, ale klasický audio jack s průměrem 3,5 milimetrů. Jinak se jedná o klasické pecky s jednoduchým ovládacím prvkem na kabelu (umí pouze přijmout hovor a je v něm umístěn malý mikrofon), možností nasazení molitanových čepiček pro pohodlnější umístění v uchu a klipsem na kablík pro přichycení na kravatu či tričko.
Zdroj elektrické energie je opět "diamantově" zkosený, nyní ovšem bez svítivého loga HTC na přední straně, s výměnnou koncovkou do zásuvky (v balení je ale pouze jedna koncovka, která odpovídá danému regionu prodeje), ale hlavně oddělitelným USB kabelem, který tak můžete použít jak samostatně pro synchronizaci a dobíjení z počítače, tak i pro nabíjení prostřednictvím zdroje. USB kabel je asi 150 centimetrů dlouhý, bohužel ale není úplně univerzální, protože má na jednom konci místo klasického miniUSB konektoru zase ten speciální HTC ExtUSB konektor.
Dál v krabici najdeme už jen trojici cédéček s bonusovými aplikacemi (na prvním je testovací verze Microsoft Outlook 2007 a synchronizační aplikace pro Windows XP a Windows Vista, na druhém a třetím pak pouze (!) anglický, respektive český manuál) a několik drobností, jako například stručnou uživatelskou příručku, záruční informace nebo katalog příslušenství, které si můžete k zařízení přikoupit, stylusy počínaje a ochrannými pouzdry nebo držákem na sklo do auta konče.
reklama
Nejnovější články
Bill Gates si koupil Porsche Taycan, Elon Musk je Gatesem zklamaný Bill Gates si koupil Porsche Taycan, Elon Musk je Gatesem zklamaný
Bill Gates je známým filantropem a bojovníkem za lepší budoucnost. Podobně tak na budoucí vývoj myslí i Elon Musk. Proto je překvapivé, že si Gates nekoupil Teslu, ale Porsche Taycan. Musk to na Twitteru pochopitelně nenechal bez odezvy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Na Floridě shořel elektrický supersport Porsche Taycan Na Floridě shořel elektrický supersport Porsche Taycan
Do USA bylo prozatím dodáno jen 130 kusů elektromobilu Porsche Taycan a už se jejich počet snížil o jeden kus. V garáži na Floridě totiž jeden z kusů tohoto elektrického supersportu shořel a nezbylo z něj skoro nic.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19 Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19
Koronavirus COVID-19 ovlivňuje i samotný průmysl, odkládají se veletrhy, uvádění nových produktů a klesají i příjmy. Právě před tím varuje své investory společnost Apple a je jen otázkou, nakolik se odsune uvedení nových iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala
Negativní publicita občas přinutí společnosti změnit názor a to se stalo i v případě Tesly. Ta majiteli ojetého vozu Model S 75D odstranila autopilota, za kterého údajně nezaplatil. Teď mu ho vrací zpět.
17.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut

Tesla bude mít opět co vysvětlovat. Někteří majitelé totiž zjistili velmi nepříjemnou skutečnost. Poté, co si koupili ojetou Teslu od původního majitele, který si připlatil za autopilota, jim automobilka tuto funkci vypnula a nutí je k opětovné koupi. 

9.2.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů