reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Velká recenze zařízení HTC Touch Cruise '09

, , recenze
Velká recenze zařízení HTC Touch Cruise '09
I v letošním roce, hned od prvních lednových týdnů, pokračuje společnost HTC v upevňování své vedoucí pozice nejpilnějšího výrobce mobilních zařízení s Windows Mobile. Tentokrát je sice rozjezd trochu volnější, protože první zařízení roku 2009 se rozhodně nedá označit jako high-end model, ale i tak nabízí nový HTC Touch Cruise (kódovým jménem HTC Iolite) několik zajímavých vlastností a nových funkcí.
Velká recenze zařízení HTC Touch Cruise '09
Nabízí mimo jiné novou sofistikovanou aplikaci nazvanou HTC Footprints určenou pro snadné zaznamenání a organizaci všech míst, která stojí za to si pamatovat. Pokud vás tedy zajímá, jak obstál v pořadí druhý Touch Cruise v několikatýdenním testování, přečtěte si tuto recenzi.

Tímto bych chtěl zároveň poděkovat společnosti Sunnysoft, která mi zařízení půjčila k otestování a u které si nový HTC Touch Cruise můžete zakoupit i vy.

A na úvod ještě jedna poznámka. Testované zařízení mělo anglickou verzi ROM verze ROM verze 1.09.401.3 WWE (ROM) / 0.41.30.12 (radio), byly v něm použity SIM karty Vodafone a O2, microSD karta SanDisk 16 GB a 8 GB a zařízení bylo připojeno k počítačům Asus M50Sv nebo Asus EEE 901. Všechny parametry, benchmarky, aplikace a screenshoty reflektují stav s touto verzí systému a tímto příslušenstvím. Jakákoliv jiná verze nebo kombinace příslušenství může nabízet více či méně odlišné výsledky.


Základní informace


Pokud se vám zdá jméno zařízení HTC Touch Cruise trochu povědomé, zdání vás neklame. Kapesní přístroj s tímto označením již v nabídce HTC jednou byl, konkrétně koncem roku 2007 a s kódovým označením HTC Polaris. Pojmenovat nové zařízení úplně stejně mi sice přijde trochu nešťastné, ale co se dá dělat; už se stalo. Kromě kódového označení HTC Iolite T4242 se tak u nového modelu můžete setkat i s rozlišujícím letopočtem '09, ale dost často bývá uvedeno pouze HTC Touch Cruise, takže na to při koupi pamatujte, obzvlášť při nákupu z druhé ruky.
Nový model Touch Cruise vychází de fakto ze dvou již existujících zařízení od HTC - jméno, otočné kolečko a zaměření na GPS a navigaci podědil právě po předchozím Cruisovi, naopak tvar, velikost a většinu technických parametrů má společné s nedávno recenzovaným HTC Touch 3G. Z takové kombinace mohlo vzniknout cokoliv, od prvního okamžiku ale bylo celkem jasné, že o naprostý propadák by se rozhodně jednat nemělo. A také nejednalo:).

Na trhu je již v prodeji dvojice anglických verzí zařízení. Obě jsou funkčně i výbavou plně srovnatelné, pouze ta dražší nabízí na paměťové kartě i mapy východní Evropy - Eastern Europe 8.15; levnější varianta pouze nabídne online stažení jediného města dle vlastního výběru. Česká verze zařízení se připravuje, lokalizována však bude pouze dražší varianta včetně map.