reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Velká recenze zařízení HTC Touch 3G

, , recenze
Velká recenze zařízení HTC Touch 3G
Ve stínu trojice mediálně známých krasavců od HTC tak trochu živoří, stranou zájmu médií i většiny uživatelů, dvojice méně honosných zařízení stejné značky. Obzvlášť u zařízení s názvem HTC Touch 3G je ale tento stav trochu nespravedlivý, protože se v mnoha ohledech může svým mnohem známějším a oblíbenějším bratříčkům směle rovnat, alespoň pokud jde o papírové parametry.
Velká recenze zařízení HTC Touch 3G
Pokud tedy patříte mezi příznivce HTC a ani jedno z dosud recenzovaných zařízení vás nezaujalo, možná se to povede "3G-čku", jehož podrobnou recenzi bych vám dnes rád nabídl.

Tímto bych chtěl zároveň poděkovat společnosti Sunnysoft, která mi zařízení půjčila k otestování, a kde si Touch 3G můžete zakoupit i vy.

A na úvod ještě jedna poznámka. Testované zařízení mělo anglickou verzi ROM verze ROM verze 1.40.401.2 WWE (ROM) / 0.27.30.09 (radio), byla v něm použita microSD karta SanDisk 16 GB a 8 GB a zařízení bylo připojeno k počítači Asus M50Sv, případně Asus EEE 901. Všechny parametry, benchmarky, aplikace a screenshoty reflektují stav s touto verzí systému a tímto příslušenstvím. Jakákoliv jiná verze nebo kombinace příslušenství může nabízet více či méně odlišné výsledky.


Základní informace


Horečná aktivita společnosti HTC na poli mobilních zařízení se systémem Windows Mobile v některých případech vede k tomu, že si jednotlivá zařízení navzájem konkurují. Místo aby bojovala proti konkurenčním značkám, přidělávají pouze vrásky uživatelům a zákazníkům, protože není nikterak snadné rozhodnout se pro to správné zařízení. V současné době HTC nabízí hned čtveřici klasických zařízení bez klávesnice a s dotykovým displejem - špičkový a nedávno recenzovaný HTC Touch HD, menší a stále populární HTC Touch Diamond, jednoduchý HTC Touch Viva pro nenáročné uživatele a nakonec i HTC Touch 3G (kódovým označením HTC Jade T3232), který se svými vlastnostmi a schopnosti na pomyslném žebříčku vmáčkne mezi Vivu a Diamonda.
Podobně jako Touch HD si i Touch 3G můžete v tuto chvíli pořídit pouze v prodejnách nezávislých prodejců, protože ani jeden z našich mobilních operátorů zařízení v nabídce nemá. Dotovaný přístroj za výhodnou cenu tak sice neseženete, zato si můžete vybrat hned ze čtyř barevných provedení - klasického černého, hnědého, zlatého a nebo modrého, které jsem měl pro recenzi k dispozici i já. Při nákupu se rovněž můžete setkat s označením ENG v názvu zařízení, které udává, že operační systém je výhradně v angličtině. Česká (CZE) verze se sice připravuje, ale kdy přesně budou takto vybavená zařízení na trhu se zatím neví.


Obsah balení


Už na krabici je vidět, že se z pohledu HTC jedná o pracovní nástroj a nikoliv srdeční záležitost. Příslušenství je naskládáno v papírovém profilovaném skladovacím kontejnerku, jakékoliv hraní na city se nekoná. Na druhou stranu se obalem jen málokdo zabývá déle, než je bezpodmínečně nutné pro vybalení obsahu, takže to berte jen jako zajímavost.
V krabici najdeme následující:
 • Zařízení HTC Touch 3G
 • Baterie
 • Stylus
 • Stereosluchátka typu "pecky" s molitanovými polštářky a klipsem pro přichycení kabelu k oděvu
 • Zdroj elektrické energie
 • USB kabel
 • Ochranná fólie
 • CD-ROM s programy
 • Miniaturní příručka pro rychlý začátek
 • Několik letáků s informacemi
 • Záruční informace

Jednodílný stylus je v balení jen v jediném exempláři. Hlavní část je tvořena lesklým kovem, který na rozdíl od stylusů u luxusnějších modelů HTC není magnetický, hrot i prodloužený konec jsou pak umělohmotné v barvě samotného zařízení. Délka stylusu je 75 milimetrů, průměr v nejširším bodě pak milimetry 3. Nejednoho nového majitele zařízení rovněž potěší jedna přesně tvarovaná ochranná fólie na displej.
Sluchátka dodávaná se zařízeními značky HTC jsou vesměs nevalné kvality a spíš než pro kvalitní poslech hudby se dají použít pouze pro telefonování. Jedná se o klasické pecky s možností nasazení molitanových polštářků pro pohodlnější usazení v uchu. Na kabelu je kromě klipsu i malé ovládací centrum, které nabízí nejen mikrofon a tlačítko pro příjem hovoru, ale i regulátor hlasitosti v podobě otočného kolečka. Na rozdíl od Touch HD není na 3G-čku k dispozici klasický konektor pro připojení sluchátek, takže na konci kabelu najdeme speciální konektor HTC ExtUSB jako u většiny ostatních nových modelů této značky.
Zdroj elektrické energie je nyní zcela obyčejný, pouze s výměnnou koncovkou do zásuvky (v balení je ale pouze jedna koncovka, která odpovídá danému regionu prodeje). Synchronizační USB kabel zůstal oddělitelný i v tomto případě, takže je ho možné použít jak pro nabíjení, tak samostatně pro synchronizaci. Je asi 130 centimetrů dlouhý, bohužel ale není úplně univerzální, protože má na jednom konci místo klasického miniUSB konektoru zase ten speciální HTC ExtUSB konektor.
Zbytek balení už nenabízí žádné překvapení, najdeme tam už jen trojici cédéček s bonusovými aplikacemi (na prvním je testovací verze Microsoft Outlook 2007 a synchronizační aplikace pro Windows XP a Windows Vista, na druhém anglický manuál a aplikace Sprite Backup a na třetím pak český manuál. Jako poslední stojí za zmínku pár několik drobností, jako je například leták se záručními informacemi nebo katalog příslušenství, které si můžete k zařízení přikoupit, stylusy počínaje a ochrannými pouzdry nebo držákem na sklo do auta konče.