reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Velká recenze zařízení HTC HD2

, , recenze
Velká recenze zařízení HTC HD2
Je to již více než rok, co společnost HTC oslnila mobilní svět špičkovým zařízením HTC Touch HD se skvělým foťákem a velkým WVGA displejem. Vývoj se ale nezastavil, a tak jsme se před Vánocemi mohli začít těšit z dalšího, hranice posouvajícího zařízení HTC HD2 (modelové označení T8585, kódové označení Leo), které si po uvedení na trh připsalo hned několik prvenství.
Velká recenze zařízení HTC HD2

Zařízení jako digitální fotoaparát


HTC má na svém kontě již několik Windows Mobile zařízení s výborným digitálním fotoaparátem v čele s dle mého názoru asi nejlepším pětimegapixelovým Touch Diamondem2. Proto asi všichni předpokládali minimálně stejný, nebo dokonce ještě lepší zážitek i s HTC HD2. Jenže, jak už to tak někdy bývá, místo nadšení zavládlo zklamání. Na první pohled se sice všechno jeví jako bezchybné, ale už při zběžném prohlédnutí pořízených fotek zjistíme nepříjemné barevné (červené) tónování středních partií fotografie a pozitivní dojem je pryč. HTC nejdříve problémy bagatelizovalo, pak se je snažilo řešit, ale ani po několika měsících, fixech a nových ROMkách se situace moc nezměnila a většinu fotek tak "zdobí" do červena laděný střed.

Samotný proces pořizování fotek se na zařízeních s logem HTC už delší dobu nemění a ani HD2 není výjimkou. Na vyhrazené tlačítko si budeme muset počkat asi až do uvedení prvního přístroje s Windows Phone 7, do té doby si musíme vystačit s virtuální spouští na displeji. I proto je focení jednou rukou když ne nemožné, tak alespoň hodně obtížné, bez druhé ruky to jde špatně i proto, že na kapacitní displej nemůžete tapnout nehtem, ale pouze bříškem prstu.Screenshot není pořízen na HD2, je z Diamonda2 a je určen pouze pro ilustraci, liší se jen málo.

Aplikaci Camera je možné spustit buď vyhrazenou ikonkou nebo přepnutím na panel Obrázky a Videa a tapnutím na odpovídající ikonu pro spuštění aplikace v režimu statického fotoaparátu nebo videokamerky. Aplikace se spustí za zhruba 3 vteřiny, vyfocení a uložení fotky i v nejvyšším rozlišení je okamžité. Vyfocenou fotku můžete rovnou poslat na Facebook nebo emailem či jako MMS, případně uložit jako kartu ve Stopách (Footprints) a všechny tyto operace fungují rychle a bezchybně.

Tak, dostáváme se k reálným fotografiím. Protože jsem měl zařízení skutečně velmi dlouho, nafotil jsem i velkou spoustu fotek, ze kterých jsem se snažil vybrat jak ty asi nejpovedenější, tak i ty, na kterých je dobře vidět hlavní neduh. Při srovnání s fotkami pořízenými se starší verzí ROM se mi nicméně zdálo, že v HTC snímání přeci jen alespoň trochu vylepšili, takže pro pořádek fotky rozdělím. Nejdříve pár fotek s ROM 1.48:Pro srovnání pár fotek s dosud nejnovější ROMkou 1.66. Subjektivně mi přijdou ostřejší a s věrnějšími barvami, ale protože jsem neměl možnost testovat dvě zařízení s různými ROMkami najednou, je to skutečně jen dojem.A ještě několik detailů a fotek textu. Kvalita je dost různorodá, záleží hodně na světelných podmínkách.Protože HD2 zařízení nabízí i dvojitý LED blesk, je tu i několik fotografií s využitím této funkce. Blesk je dost silný a pomocí některých aplikací třetích stran například můžete využít ho jako nouzovou baterku, i kvalita fotek je dle mého názoru ucházející vzhledem k tomu, že všechny fotografie byly focené v naprosté tmě.Při focení ve zhoršených světelných podmínkách využijete i možnost nastavení ISO čísla, které udává citlivost snímače. Čím je číslo vyšší, tím je senzor jakoby citlivější (respektive tím více zesiluje získaný signál), takže snižuje čas nutný k pořízení snímku. Na druhou stranu ale zesílení signálu provází šum, v případě miniaturních senzorů v mobilních zařízeních je maximálním dobře použitelným číslem ISO200, vyšší čísla už mají šum příliš znatelný.

Podobně jako všechna nová zařízení umí i HD2 zaznamenat video i se zvukem až v rozlišení 640 x 480 bodů, navíc ve velmi dobré kvalitě. Díky velmi rychlému procesoru je výsledek nadprůměrný i u velmi rychlých scén a celkově mě tato vlastnost mile překvapila. Proto jsem na YouTube přímo ze zařízení nahrál dvě krátká videa, abyste si mohli udělat představu sami.Screenshot není pořízen na HD2, je z Diamonda2 a je určen pouze pro ilustraci, liší se jen málo.

Po vyfocení snímku je možné snímek ihned odeslat na Facebook, uložit do Stop nebo poslat jako MMSku nebo jako přílohu emailu. U nahraného videa jsou k dispozici možnosti jen dvě, kromě již zmíněné možnosti nahrát video na YouTube je to i schopnost poslat soubor jako přílohu. Pokud chcete poslat video jako MMS, musíte ho rovnou natáčet v MMS režimu. K dispozici je samozřejmě i aplikace HTC Albums, která nabídne nejen ty samé možnosti, co máte hned po vyfocení či natočení, ale i pár dalších funkcí jako přehrání všech fotek a videí jako prezentaci, uložení fotky jako kontaktního obrázku nebo uložení zobrazeného náhledu do souboru.