www.svetmobilne.cz
>
>
>

Velká recenze zařízení HTC HD mini

Velká recenze zařízení HTC HD mini
, , recenze
Na krabičce zařízení je grafika zobrazující obrys špičkového zařízení HD2 kolem detailní fotografie HTC HD mini spolu se šipkami, které zdůrazňují, jak výrazně je tento nový přístroj menší. Změna velikosti s sebou přinesla i změny některých parametrů.
K oblíbeným
reklama
Uživatelé se tak mohou těšit na nové HVGA rozlišení nebo novější model sedmičkové řady procesorů od Qualcommu s taktem 600 MHz. A i když je předinstalovaná verze systému Windows Mobile 6.5.3 mnohem lépe přizpůsobena ovládání zařízení prsty, přesto v HTC nezapomněli ani na balík svých aplikací se stále se lepšícím HTC Sense v čele. Pokud se o zařízení HTC HD mini chcete dozvědět víc, přečtěte si tuto podrobnou recenzi.Toto je podrobná recenze zařízení HTC HD mini. Pokud preferujete zkrácenou verzi, najdete ji v článku HTC HD mini - první pohled pro nedočkavé. Opět jsem trochu upravil formát podrobné recenze a a snažil se ji zkrátit, protože bych se chtěl zaměřit především na zkušenosti a méně na epický popis vlastností. Více také budu používat video, které nahrávám na tento kanál na YouTube, kde jsou všechna (i starší) videa k dispozici i v HD formátu 1280 x 720 bodů.Tímto bych rád rovněž poděkoval společnosti Alza za zapůjčení zařízení k recenzi.

A ještě upozorním na to, že testované zařízení mělo anglickou verzi ROM 1.07.479.1 WWE a rádio 0.63.05.05. Jakákoliv jiná verze může nabízet více či méně odlišné výsledky.


Základní informace


Nedávno recenzované zařízení HTC HD2 sice patří mezi nejoblíbenější a nejprodávanější Windows Mobile zařízení historie, ale hned z několika důvodů nemusí vyhovovat každému. Proto v HTC připravili odlehčenou verzi tohoto modelu a nazvali ji trefně HTC HD mini.Mezi tři hlavní rozdíly patří velikost a rozlišení displeje, typ a výkon procesoru a na první pohled patrné menší rozměry a hmotnost. Úhlopříčka displeje se zmenšila o více jak palec na 3,2 palce, kvůli nižšímu rozlišení HVGA (320x480 bodů) ale novinka nabízí o něco hrubší rastr. Marketingově nesmírně silný procesor Qualcomm Snapdragon s taktem 1 GHz nahradil o třídu nižší procesor s taktem 600 MHz, což se naštěstí na výkonu neprojevilo nějak výrazně. Znatelně nižší rozměry pak potěší všechny, pro které byla HD2 až příliš velkým soustem.

V této chvíli je zařízení HTC HD mini v prodeji pouze u nezávislých prodejců a jediného operátora O2, takže pokud plánujete jeho nákup a jste nebo se chystáte být jejich zákazníkem, můžete ušetřit.


Obsah balení


V tradičně malé krabici s barevným potiskem najdeme jen to nejnutnější, ale vzhledem k ceně to není nijak překvapivé.V balení najdeme:
  • Zařízení HTC HD mini
  • Baterii
  • Sluchátka "pecky" s klipsem a molitanovými polštářky
  • Zdroj elektrické energie
  • microUSB kabel
  • CD-ROM s manuálem
  • Něco brožurek a letáků

Z celého obsahu krabice stojí za zmínku akorát elegantní a hlavně rozměry i hmotností (váží pouhých 36 gramů) miniaturní zdroj elektrické energie, který se jedním koncem zasune do zásuvky a na druhém konci se připojí přibalený microUSB kabel pro dobíjení zařízení. Na cesty je zdroj jako dělaný.Sluchátka s malým jednotlačítkovým ovladačem a mikrofonem jsou klasicky průměrná a pokud to s poslechem hudby myslíte vážně, rychle sáhnete po něčem lepším. Náš přehled uzavřeme konstatováním, že na přiloženém CD najdeme manuály v různých jazycích včetně českého a mezi papíry a letáky i stručnou příručku pro začátečníky v angličtině.Naopak ochranné pouzdro nebo paměťovou kartu budeme v zařízení hledat marně.
reklama
Nejnovější články
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala