Velká recenze zařízení HP iPAQ rw6815 Personal Messenger

Velká recenze zařízení HP iPAQ rw6815 Personal Messenger
, , recenze
Zařízení HP iPAQ rw6815 Personal Messenger sice nenabízí nijak oslnivé parametry, ale přesto jde o velmi pěkně vybavené Pocket PC s integrovaným telefonem. Mezi jeho hlavní přednosti patří malé rozměry, nízká hmotnost, telefonní modul (GSM/GPRS/EDGE), Bluetooth, WiFi a v neposlední řadě i slušná výdrž na baterie. V konkurenci s množstvím jiných zařízení, především od společnosti HTC to asi bude mít těžké, to mi ale nebrání v tom zařízení podrobně popsat a zhodnotit.
K oblíbeným
reklama
Možná je to jen můj pocit, ale společnost Hewlett-Packard v minulosti bývala v oblasti Pocket PC zařízení přeci jen plodnější. Poslední rok či dva už to ani zdaleka není takový novátor, jako byla v letech minulých. O to víc příznivce této značky potěší, že si na konec roku 2006 nechala hned několik překvapení. Pod stromeček si tak můžete napsat o nové Pocket PC s integrovanou GPS a obrovskou pamětí HP iPAQ řady 5000, levné multimediální Pocket PC HP iPAQ řady rx4000 nebo o malé Pocket PC s integrovaným telefonním modulem, nesoucí název HP iPAQ rw6815. A právě o posledním jmenovaném bude dnešní velká recenze.





Úvodem dvě věci. V prvé řadě chci upozornit na to, že jsem díky aktivitě výrobců PDA musel přeřadit na trochu vyšší výkon, takže standardní recenze teď trvá 14 dnů - první týden se zařízení testuje (výkon, výdrž baterií atp.), druhý týden se intenzivně používá v každodenním rutinním i speciálním provozu a píše se recenze. Budu se snažit o maximální přesnost a podrobnost, ale stejně budu rád, pokud mi do diskuze napíšete, jestli je to nějak poznat. A za druhé bych rád poděkoval společnosti Sunnysoft, která mi zařízení zapůjčila k recenzi, a kde si ho můžete zakoupit.




Poznámka: Na zařízení byl předinstalován systém WWE 1.10.04, což byla v době psaní recenze nejaktuálnější verze. Veškeré parametry, benchmarky, aplikace a screenshoty reflektují stav s touto verzí systému. Jakákoliv jiná verze může nabízet více či méně odlišné výsledky.


Co je v krabici?


Ve velmi rozměrné krabici je úhledně naskládáno jak samotné zařízení, tak i několik kusů příslušenství. Konkrétně se jedná o následující předměty:



 • Zařízení HP iPAQ rw6815 Personal Messenger
 • Baterie
 • Stylus
 • Ochranné pouzdro
 • Stereo sluchátka s mikrofonem
 • Zdroj elektrické energie s trojicí výměnných vidlic do zásuvek
 • Synchronizační USB kabel
 • CD-ROM s aplikacemi
 • CD s lokalizací
 • Několik bodů do elektronického obchodu iPAQ Choice
 • Uživatelská příručka (česky i anglicky)
 • Pár dalších papírů...

Na zařízení běží testy, takže ho zatím necháme v klidu pracovat a budeme se věnovat ostatním věcem. Klasický stylus je v balení jen jeden. Je vyroben z nějakého matně-lesklého kovu, jeden konec (hrot) je plastový, druhý kovový (leskle). Jeho délka je 87 milimetrů, tloušťka 3,3 milimetry a váha 5 gramů. V porovnání s většinou ostatních stylů je až moc tenký, používat se nicméně dá bez obtíží.

Přibalené pouzdro spadá do kategorie pouzder nabízející maximální přístup k ovládacím prvkům, nikoliv ochranu před poškozením. Pouzdro je celé černé, vyrobené částečně z nylonu a částečně z kůže/koženky. Hlavní dva kusy materiálu jsou k sobě sešity čtyřmi pružnými pruhy látky tak, že tvoří jakousi kapsu, do které se zařízení zasune. Vrchní díl zadního kusu materiálu se pak přehne přes otvor pro vložení zařízení a připevní k přednímu kusu materiálu neviditelným magnetickým "patentkem". Díky klipsu na zadní části pouzdra je možné ho i snadno připevnit na opasek.




Obyčejná sluchátka s malým zlaceným konektorem (2,5 milimetrů) se nijak nevymykají běžnému standardu. Skládají se z dvojice reproduktorů ve tvaru špuntů do uší, klipsu na připevnění kabelu k oblečení, malého stříbrného "vajíčka" s mikrofonem, ovladačem hlasitosti a tlačítkem pro přijetí/ukončení hovoru a spuštění aplikace pro rozpoznávání řeči. O zvukových kvalitách si povíme později.




Zdroj elektrické energie je bezesporu praktický. Jednak je velice malých rozměrů (75 x 45 x 31), ale hlavně se skládá ze tří oddělitelných částí - těla, vidlice do zásuvky (v balení jsou tři různé pro Evropu, Anglii a USA) a nakonec USB kabelu. 115 centimetrů dlouhý USB kabel má na jedné straně klasický USB konektor pro připojení k počítači a na druhé miniUSB konektor pro připojení ke kapesnímu zařízení. Jako malý bonus je na jednom konci krátký proužek suchého zipu pro rychlé sbalení kabelu na cestách.




Nakonec zbývá něco málo literatury a dvojice CD-ček. Manuál v češtině potěší především začínající uživatele Pocket PC zařízení, stejně jako plná verze lokalizace na prvním přiloženém CD (pouze u oficiálně dovezených zařízení). Na druhém CD pak najdete několik standardních aplikací od Microsoftu a pár dalších bonusových aplikací. A tím je naše exkurze u konce.
reklama
Nejnovější články
Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky
Volvo se chce stát jakousi evropskou Teslou a být prémiovou značkou vyrábějící elektromobily. Vedle značné hybridizace portfolia to má být i uvádění nových typů elektromobilů a prvním z nich je SUV XC40 Recharge.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000 Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000
Společnost Adata představila novou kompaktní powerbanku T10000. Jak už napovídá název, nabídne kapacitu 10000 mAh, a to vše při stylovém tenkém designu. Powerbanka má totiž tloušťku jen 15 mm.
17.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem
Zatímco Porsche oznámilo, že se společností Boeing chce vyvíjet létající auta, koncernová automobilka Audi naopak učinila opačný krok a spolupráci s konkurenčním Airbusem ukončila. Projekt Pop.Up tak pro Audi nebude mít pokračování.
17.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří
Google představil dlouho očekávané smartphony Pixel 4 a Pixel 4 XL. Ty dostávají odemykání výhradně rozpoznáním tváře, fotoaparát má pak i modul s teleobjektivem a zvýšil se i výkon nových telefonů.
16.10.2019, aktualita, Milan Šurkala