Velká recenze zařízení FSC Pocket LOOX N500/N520

Velká recenze zařízení FSC Pocket LOOX N500/N520
, , recenze
Společnost Fujitsu Siemens Computers si za posledních pár let vydobyla pověst spolehlivého výrobce Pocket PC. Jejich zařízení jsou pohledná, výkonná a většinou i za velmi dobrou cenu. Když k tomu připočteme i příkladnou podporu, není divu, že si jejich LOOXy oblíbila spousta uživatelů.
K oblíbeným
reklama
S potěšením vám mohu oznámit, že nedávno uvedená modelová řada FSC Pocket LOOX N5xx v tomto trendu pokračuje. Proto se nebudeme zdržovat dlouhými úvody a přejdeme rovnou k věci. Za zapůjčení zařízení LOOX N520 bych rád poděkoval přímo společnosti Fujitsu Siemens Computers a za dodatečné zapůjčení modelu N500 společnosti AH Mobile.

Co je v krabici


V papírovém obalu najdeme základní sadu příslušenství. Zařízení přeci jen patří do kategorie těch levnějších a tak je každé ušetřené euro dobré. Chybějící příslušenství si ale samozřejmě můžete dokoupit zvlášť.  • Zařízení Poclet LOOX
  • Ochranné pouzdro
  • Zdroj elektrické energie s dvojicí vyměnitelných zástrček (Evropa a Velká Británie)
  • Redukce pro přímé dobíjení
  • USB kabel (pouze USB klient)
  • CD ROM s bonusovými programy
  • CD ROM s velkou lokalizací od Sunnysoftu
  • Příručka pro rychlý start
  • Leták s příslušenstvím
  • Poukázka na 3 body do Pocket LOOX Choice (pouze N520)

LOOXe samotného si (pro změnu) necháme na později, teď nás bude zajímat zbytek obsahu krabice. Kolébka z ekonomických důvodů chybí, místo ní je k dispozici pouze synchronizační USB kabel. To by nebyl takový problém, já osobně jsem si na absenci kolébky u svého zařízení zvyknul velmi rychle. Mnohem víc zamrzí skutečnost, že ač LOOX zvládá i USB Host, kabel má jen jednu koncovku pro USB klienta. Naopak příjemná a jednoznačně pozitivní vlastnost je zpětná kompatibilita datového konekoru se staršími LOOXy řady 7xx a 4xx, což jsem samozřejmě otestoval.
Na zdroji elektrické energie není nic moc ke koukání. K dispozici je kromě konektoru přímo na synchronizačním kabelu i samostatná koncovka pro přímé nabíjení zařízení. Potěší vyměnitelné koncovky do zásuvky, takže byste se měli bez problémů a extra nákupů připojit jak v Evropě, tak i v Americe.

Ochranné pouzdro poskytuje pouze tu základní ochranu. Je to vlastně jen malá kapsička z koženky, po stranách sešitá pružnou látkou. Uvnitř je všita plyšová látka chránící především displej proti poškrábání. Kromě vyraženého loga Fujitsu Siemens Computers tam nenajdeme už nic jiného, chybí i poutko na opasek.
Nakonec zbývá uvést stručný manuál (podrobnější je na CD), leták s dostupným příslušenstvím, záruční informace, jeden CD-ROM s bonusovými programy a jeden CD-ROM s velkou lokalizací od firmy Sunnysoft . Majitelé modelu N520 navíc v krabici najdou i poukázku na 3 body do Pocket LOOX Choice, což je elektronický obchod, kde lze body vyměnit za aplikaci podle svého výběru. A tím můžeme přehlídku obsahu krabice ukončit.
reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala