reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vaio Phone Biz: japonská konkurence pro Lumie

, , aktualita
Vaio odhaluje svůj první chytrý telefon se systémem Windows. Seznamte se s Vaio Phone Biz - telefonem ze střední třídy, který vzhledem ke svému operačnímu systému může konkurovat odpovídajícím Lumiím.
Společnost Vaio vznikla z divize společnosti Sony, pod touto značkou se prodávaly "soňácké" laptopy. Poté však bylo Vaio odkoupeno a nyní je vlastní Japan Industrial Partners. Dosud značka představovala jen telefony s Androidem, nyní ale přichází novinka, která toto pravidlo porušuje.

Vaio Phone Biz bude mít 5,5palcový displej s virtuálními tlačítky, který ponese rozlišení 1080×1920 pixelů a který bude již zcela standardně možné ovládat dotykově.

O výkon se postará procesor od Qualcommu - Snapdragon 617 MSM8952, který bude mít k dispozici osm jader s frekvencí 1,2 GHz. O hladký běh aplikací se postarají 3 GB operační paměti a uživatel bude moct využívat vnitřní úložiště o velikosti 16 GB. Je zde však možnost rozšíření paměti o micro SD kartu až do 64 GB. Micro SIM karta se bude vkládat do otvoru na boku.

Telefon nabídne dva fotoaparáty - přední selfie kamerka, která se dá využít i na videohovory, bude mít 5 Mpx, hlavní fotoaparát však bude disponovat výrazně vyšší hodnotou, a to 13 Mpx. Nezapomnělo se ani na přisvětlovací LED diodu.

Chybět nebude ani LTE připojení, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac a už standardně vestavěná GPS. Tělo telefonu bude tvořit hliník a přední stranu ochrání odolné sklo. Zároveň se jedná o unibody konstrukci, takže telefon by měl být skutečně bytelný. Rozměry zařízení nejsou nijak přehnané - 156,1×77×8,3 mm - a váha bude činit 167 gramů.

Telefon nabídne i funkci Continuum, která umožní připojení monitoru, klávesnice a myši, takže se telefon promění na pracovní stanici. Vaio Phone Biz poběží na novém Windows 10 Mobile a kapacita nevyměnitelné baterie bude 2800 mAh.

Výrobce uvádí cenu okolo 50 000 jenů, což je přibližně 10 300 korun bez DPH. Dostupnost je plánována na duben tohoto roku, zda bude telefon dostupný i v České republice, se zatím neví.

Zdroje: gadgets.ndtv.com, theverge.com
reklama
reklama
reklama