Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Unikly informace o Vivo Xplay 5, dočkáme se 6 GB RAM?

29.2.2016, Jan Pánek, aktualita
V září minulého roku už unikly nějaké střípky informací o chystaném chytrém telefonu Vivo Xplay 5. Dlouhou dobu jsme pak neměli žádné informace, ale nyní se na povrch dostaly další parametry a unikly i neoficiální fotografie.
Čím určitě Vivo Xplay 5 zaujme na první pohled, je zakřivený displej po obou bočních stranách. Tímto připomíná například nově představený Samsung Galaxy S7 edge. Displej by měl být 5,43palcový s 2K rozlišením a technologií Super AMOLED.

Pod kapotou by měl čínskému telefonu tikat procesor Snapdragon 820 od Qualcommu a k tomu by měl výrobce přidat 6 GB operační paměti. Poslední únik informací však tvrdí, že RAM bude mít "jen" 4 GB. Je však možné, že přijdou i dvě paměťové verze, nebo že budou 2 GB jen pro GPU. Všechny tyto údaje napovídají, že se bude jednat o vyšší třídu a že by telefon měl nabídnout dobrý výkon. Vnitřní úložiště by mělo mít kapacitu 128 GB.

Další informace se objevily ohledně fotoaparátů, a to konkrétně ohledně hlavního fotoaparátu. Ten by měl být podle všeho vybaven 16 Mpx a dvojitou přisvětlovací LED diodou. Přední snímač by se měl chlubit 8 Mpx. U takto vybaveného telefonu nijak nepřekvapí přítomnost LTE a čtečky otisků prstů.

3600mAh baterie by se měla postarat o slušnou výdrž. Telefon poběží na Androidu, nejnovější se však neočekává, pravděpodobně přijde s verzí Marshmallow. Vivo Xplay 5 bude mít také Funtouch OS, který nabídne možnost mít otevřené dvě aplikace zároveň na rozděleném displeji.

Již zítra bychom se mohli dozvědět, jak to všechno skutečně je, protože čínský výrobce plánuje oficiální představení.

Zdroj: GSMArena
reklama