Komentáře od truck
Nerozumim, vysvetlete :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Hmm | od: truck (9)  4.9.201923:13
Zadnou smerovku nevidim, ale znacku Dej prednost v jizde v tom vasem prubeznem pruhu kde chcete zrychlovat na maximalni rychlost. Jak muzete mit prednost, kdyz v tom prubeznem pruhu je znacka Dej prednost v jizde? Agresivni ridic spise sedi vam.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Hmm | od: truck (9)  4.9.201923:09
Treba podle znacky Dej prednost v jizde.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Proc by mela mit policie jiny nazor a nebo by mel ridic resit prubezny pruh?

Kdyz ridic jede po kruhaci a odbocuje z nej v pravo tak prece jen resi jestli nenadeje do nejakeho auta co uz tam je. Stejne jako by prejizdel z leveho pruhu do prava po dalnici, taky se podivate jestli tam mate volno a pak prejizdite.
Takze nic tezkeho, zadna vyjimka, uplne bezna situace.

A ted ridic prijizdejici ke kruhaci v prubeznem pruhu. Jede a vidi pred sebou znacku dej prednost v jizde ­- co udela? No prece da prednost v jizde. Co je na tom tezkeho na pochopeni nebo nebezpecneho?

Jako ze se nekdo rozhodne nedat prednost a pojede bez zastaveni, ikdyz mu tam bude vjizdet auto z kruhace, nebo ze prehlidne obrovskou znacku dej prednost v jizde?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Ten závěr v článku je nesmyslný a matoucí.

Ten kdo jede po kruhovém objezdu a chce z něj vyjet mění pruh. Stejně jak to říka Policie: nesmí ohrozit a omezit řidiče vozidla jedoucího po spojovací větvi. To je snad jasné ne? Už i selský rozum říká, když mi v pravo jede auto, tak to do něj nenapálím. Když bude přibržďovat a pouštět mě tak můžu jet. Když kolem mě profičí ikdyž by mi měl dát přednost tak si tak akorát můžu postěžovat co je to za vola, že mu neříká nic značka dej přednost v jízdě, ale určitě to taky do něj nenapálím s tím, že mám přednost.

Další věc: když jedu po cestě, ke které se připojuje kruhový objezd a vídím před sebou značku ­"dej přednost v jízdě­" a ještě u ní ­"autům na kruhovém objezdu­" tak to asi nerozjedu na max, ale budu se dívat, jestli mi z toho kruháče nejede nějaké auto a když jo, tak ho pustím, protože mu dávám přednost. Stejně tak, když budu odbočovat na kruháč tak budu dávat přednost autům na něm. Ta značka je jen trochu posunuta.

Lidi co na tom nechápete? Co je tu jako sporné? Dyť je to jasná věc.

Sjíždím z kruháče: nesmím ohrozit a omezit řidiče vozidla vedle
Přijíždím ke kruháči ­/ Najíždím na kruháč: dávám přednost, protože tam mám jasnou značku přednosti
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Hmm | od: truck (9)  7.6.201923:28
Myslím si to samé. Když auta stojí vedle sebe a to v právem pruhu má značku dej přednost v jízdě, tak je jasné kdo má přednost. Bez značky by to jasné nebylo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Existuje značka kruhový objezd a kruhový objezd s předností v jízdě. Když vjiždíte na kruhový objezd bez přednosti v jízdě, tak auta na kruhovém objezdu dávají přednost vám.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Není nesmyslná, protože upozorňuje na kruhový objezd, kde musí vozidlo vjíždějící na něj dát přednost v jízdě. Kdyby tam nebyla, tak by auta na kruhovém objezdu dávala přednost vám a to je zde nesmysl.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: Hmm | od: truck (9)  6.6.201910:52
>>Takže celkem zmršená dopravní situace. Protože pokud chci z toho kruháku sjet do pruhu pro sjezd, tak musím dát přednost vozidlu, které v něm jede. Ale pokud vozidlo jedoucí v tom připojovacím pruhu nechce projet, ale chce se připojit na kruhák, tak zase dává přednost vozidlu na kruháku. <<

Co je na tom zmršené?

1. Červené vozidlo na kruháku nedává přednost. Není tam žádná značka ­"dej přednost v jízdě­". To se mýlíte. Pro něj je to jen další pruh, viz.: § 12 Jízda v jízdních pruzích. Je to i v článku. A vozidla jedoucí v tom pruhu Vám musí umožnit tam vjet ­(pokud je samozřejmě neohrozíte­). Tzn. situace kdy si oba dávají přednost nevznikne, protože když by vznikala a to auto by vám dávalo přednost, tak vy víte, že můžete do toho pruhu odbočit a jet, protože přednost nedáváte. Když ale to auto pojede rychle, tak mu tam samozřejmě vjet nemůžete a musíte počkat ­- to je asi to co myslíte tím, že mu dáváte přednost.

2. Ta značka kruháku pro zelené vozidlo znamená, že má dávat přednost vozidlům na kruháku, KDYŽ NA NĚJ VJÍŽDÍ. Takže když jede rovně a neodbočuje, tak vás jen informuje, že mu tam může někdo vjet.OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)