reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Trojboj: Samsung Omnia II vs. HTC HD2 vs. Toshiba TG01

, , recenze
Trojboj: Samsung Omnia II vs. HTC HD2 vs. Toshiba TG01
Vybrat si to nejvhodnější zařízení dá občas pořádnou práci. Pokud máte v tomto předvánočním čase zálusk na nějaký nový klasický Windows phone, tedy zařízení se systémem Windows Mobile a dotykovým displejem, máte poměrně slušný výběr.
Trojboj: Samsung Omnia II vs. HTC HD2 vs. Toshiba TG01
Kapitoly článku:
  1. Trojboj: Samsung Omnia II vs. HTC HD2 vs. Toshiba TG01
  2. Srovnání displejů, srovnání fotoaparátů, závěr

Srovnání displejů


Displej patří k tomu vůbec nejdůležitějšímu, co každé zařízení nabízí. Nejmenší úhlopříčku má Omnia II, zato nabízí novou technologii AMOLED se zářivějšími barvami, lepšími pozorovacími úhly a především velmi nízkou spotřebou. Největší je displej od HD2, který je ovšem troch méně barevný. Na fotkách to vyniklo víc, než ve skutečnosti, ale rozdíl tam je. Jen bych si dovolil upozornit na to, že focení displeje je dost problém a že například ten divný vzor u některých fotek HD2 není prostým okem vidět.Toshiba i Samsung mají pro ovládání klasickou odporovou dotykovou vrstvu, HD2 přichází s novinkou v podobě kapacitního panelu. Názory na tento krok se ale různí - na jednu stranu je to obrovská změna ve způsobu ovládání, kdy se displej jen lehce "hladí" a reaguje na sebemenší podnět, o výhodě podpory multitouch ani nemluvě, na druhou stranu je nutné se s jeho odlišností sžívat a protože systém Windows Mobile stále není 100% připraven na ovládání prsty, občas zamrzí i neschopnost použít stylus.U všech displejů bez rozdílu je ale i nadále dost špatná viditelnost na sluničku, v tomto ohledu je stále co zlepšovat.


Srovnání fotoaparátů


Zatímco na HTC i Samsungu je k dispozici pětimegapixelový fotoaparát s velmi komfortní ovládací aplikací, Toshiba svým uživatelům nabízí pouze třímegapixel s velmi primitivním obslužným programem. Ovšem ani jeden z pětimegapixelů nepodal nijak excelentní výkon, takže pokud chcete opravdu špičkové mobilní fotky z mobilního zařízení s Windows Mobile, musíte se zatím poohlédnout jinde. Připravil jsem pro vás pár srovnávacích fotografií, vždy první bude z Omnie II, druhá z HD2 a poslední z Toshiby.

Kromě Toshiby nabízí obě zařízení LED blesk pro focení v tmavém prostředí, digitální zoom, několik režimů focení a v neposlední řadě i možnost natáčet video. Pokud si chcete prohlédnout krátké klipy, máte šanci - Ukázkové video Samsung Omnia II (2,83 MB), Ukázkové video HTC HD2 (2,8 MB), Ukázkové video Toshiba TG01 (1,36 MB).

Vzhledem k problémům především HD2 nemělo smysl dělat nějaký mohutný test s desítkami fotek. Jestli se HTC povede problémy odstranit, pokusím se udělat velký srovnávací fototest dodatečně.


Závěr


Jak jsem psal v úvodu, neberte tento test jako nějaký sofistikovaný a detailní rozbor všech vlastností jednotlivých zařízení. Opak je pravdou, jde o relativně jednoduché obrazové srovnání tří zařízení, která spolu bojují o prvenství mezi nejvybavenějšími Windows phone. I nadále jsou základním a zároveň nejdůležitějším zdrojem informací velké recenze, tento článek berte jen jako takový bonus, když jsem měl všechna tři zařízení pár dní pohromadě. Doufám nicméně, že vám bude při vašem výběru k užitku.