www.svetmobilne.cz
>
>

Traveler: malý „psací stroj“ s e-ink displejem

Traveler: malý „psací stroj“ s e-ink displejem
, , aktualita
Rozptylují vás při práci sociální sítě nebo videa? Vyměňte notebook za moderní „psací stroj“, který disponuje e-ink displejem a vytvořené dokumenty ukládá do cloudu. A díky absenci jiných funkcí vám nedovoluje prokrastinovat.
reklama
Spisovatelé, novináři či copywriteři dnes mohou pracovat odkudkoliv ze svého notebooku, případně smartphonu nebo tabletu. To s sebou ovšem přináší i jedno velké úskalí. Moderní elektronická zařízení jsou plná různých funkcí, která mohou od práce rozptylovat. Společnost Astrohaus se proto rozhodla vrátit zpátky v čase Vzniklo zařízení s názvem Freewrite Traveler, které můžeme bez nadsázky označit jako „psací stroj“ – od počátku byl totiž navržen právě k psaní. Při práci se tedy nikdo nemůže rozptylovat sociálními sítěmi, sledováním videí, brouzdáním po internetu ani jinými formami prokrastinace, které nám umožňují počítače a smartphony. Zařízení s otevírací konstrukcí je vybaveno klávesnicí v plné velikosti s nůžkovými spínači a podporou třiceti různých jazyků i rozložení.
 
 
K zobrazování slouží 6” E Ink displej, který se pro práci s textem výborně hodí. V takovém případě totiž nevadí absence více barev ani pomalejší vykreslování, naopak uživatele ocení perfektní čitelnost (i na přímém slunci, kde je práce na běžném notebooku utrpením) a nízkou energetickou náročnost. Na jedno nabití vydrží Traveler až třicet hodin nepřetržitého používání. Pokud budete psát v průměru 30 minut denně, nemělo by být problém dosáhnout měsíční výdrže. K dispozici je ještě menší sekundární displej, který může ukazovat počet slov nebo nastavený časovač. Zařízení totiž může motivovat k práci stanovením cíle (např. 30 minut psaní nebo 2 000 slov), po jehož splnění si uživatel může dopřát přestávku. Výsledné soubory jsou kompatibilní s aplikací Microsoft Word, případně se softwarem Final Draft, což ocení především autoři filmových scénářů.
 
Dokumenty jsou ukládány do cloudového úložiště Dropbox, Google Drive nebo Evernote, a to prostřednictvím Wi-Fi. Nebo lze k přenosu souborů využít port USB Type-C, který slouží také k nabíjení baterie. Na Freewrite Traveler vybírají autoři peníze prostřednictvím kampaně na webu Indiegogo, kde už byla cílová částka překonána více než šestkrát. V rámci předobjednávek bylo možné zařízení získat už od 269 dolarů (6 000 Kč bez DPH). Prodejní cena bohužel bude výrazně vyšší, a to 599 dolarů (13 500 Kč). A to je za „psací stroj“ opravdu hodně.
 
Zdroj: Liliputing.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák
Připravovaná vlajková loď Honor View 20 by měla následovat nový trend bezrámečkových telefonů. A dosáhne toho otvorem pro čelní kamerku. Na zadní straně překvapivě nalezneme pouze jeden fotoaparát, ale s extrémně vysokým rozlišením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“ iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“
Testem fotoaparátu DxOMark nedávno prošel iPhone XR a odnesl si odtamtud výborné hodnocení. Dokonce nejlepší mezi smartphony s jedním zadním fotoaparátem. Přemožitelem by se ovšem mohl stát Pixel 3 XL, jehož výsledek dosud nebyl zveřejněn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid
LG oznámilo nové přírůstky do své rodiny tenkých a lehkých notebooků Gram. Nabídku doplní sedmnáctipalcová varianta i model s konstrukcí 2 v 1. Novinky se ukážou na veletrhu CES, ale představeny byly už nyní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi
Britský výrobce sportovních vozů Lotus se rovněž připravuje na elektrickou éru, která se nezadržitelně blíží. V jeho podání to bude hypersportovní automobil, jehož výkon má dosahovat minimálně 1000 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení
OnePlus spojilo síly s automobilovou značkou McLaren a výsledkem je speciální edice vlajkové lodi 6T. Změny ovšem nejsou pouze designové, telefon také dostal do vínku 10GB RAM a superrychlé nabíjení baterie.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik