www.svetmobilne.cz
>
>

Traveler: malý „psací stroj“ s e-ink displejem

Traveler: malý „psací stroj“ s e-ink displejem
, , aktualita
Rozptylují vás při práci sociální sítě nebo videa? Vyměňte notebook za moderní „psací stroj“, který disponuje e-ink displejem a vytvořené dokumenty ukládá do cloudu. A díky absenci jiných funkcí vám nedovoluje prokrastinovat.
K oblíbeným
reklama
Spisovatelé, novináři či copywriteři dnes mohou pracovat odkudkoliv ze svého notebooku, případně smartphonu nebo tabletu. To s sebou ovšem přináší i jedno velké úskalí. Moderní elektronická zařízení jsou plná různých funkcí, která mohou od práce rozptylovat. Společnost Astrohaus se proto rozhodla vrátit zpátky v čase Vzniklo zařízení s názvem Freewrite Traveler, které můžeme bez nadsázky označit jako „psací stroj“ – od počátku byl totiž navržen právě k psaní. Při práci se tedy nikdo nemůže rozptylovat sociálními sítěmi, sledováním videí, brouzdáním po internetu ani jinými formami prokrastinace, které nám umožňují počítače a smartphony. Zařízení s otevírací konstrukcí je vybaveno klávesnicí v plné velikosti s nůžkovými spínači a podporou třiceti různých jazyků i rozložení.
 
 
K zobrazování slouží 6” E Ink displej, který se pro práci s textem výborně hodí. V takovém případě totiž nevadí absence více barev ani pomalejší vykreslování, naopak uživatele ocení perfektní čitelnost (i na přímém slunci, kde je práce na běžném notebooku utrpením) a nízkou energetickou náročnost. Na jedno nabití vydrží Traveler až třicet hodin nepřetržitého používání. Pokud budete psát v průměru 30 minut denně, nemělo by být problém dosáhnout měsíční výdrže. K dispozici je ještě menší sekundární displej, který může ukazovat počet slov nebo nastavený časovač. Zařízení totiž může motivovat k práci stanovením cíle (např. 30 minut psaní nebo 2 000 slov), po jehož splnění si uživatel může dopřát přestávku. Výsledné soubory jsou kompatibilní s aplikací Microsoft Word, případně se softwarem Final Draft, což ocení především autoři filmových scénářů.
 
Dokumenty jsou ukládány do cloudového úložiště Dropbox, Google Drive nebo Evernote, a to prostřednictvím Wi-Fi. Nebo lze k přenosu souborů využít port USB Type-C, který slouží také k nabíjení baterie. Na Freewrite Traveler vybírají autoři peníze prostřednictvím kampaně na webu Indiegogo, kde už byla cílová částka překonána více než šestkrát. V rámci předobjednávek bylo možné zařízení získat už od 269 dolarů (6 000 Kč bez DPH). Prodejní cena bohužel bude výrazně vyšší, a to 599 dolarů (13 500 Kč). A to je za „psací stroj“ opravdu hodně.
 
Zdroj: Liliputing.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI
Automobilka Škoda začíná pracovat na elektrifikaci svého portfoila a jedním z prvních počinů je nový plug-in hybrid Superb iV. Novinka má umět jezdit i v čistě elektrickém režimu a ujet vzdálenost až 55 kilometrů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země
Smartphony Sony to mají dnes hodně nahnuté. Divize je hodně ztrátová, prodeje padají neustále níž a Sony se tak rozhodlo, že se bude soustředit už jen na čtyři světové oblasti. Evropa je stále mezi nimi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu
Závody o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring pokračují a dosavadní titul musí Honda chtě nechtě předat Renaultu. Jeho nový Mégane RS Trophy-R totiž japonský hot hatch překonal o téměř 4 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala