www.svetmobilne.cz
>
>

Traveler: malý „psací stroj“ s e-ink displejem

Traveler: malý „psací stroj“ s e-ink displejem
, , aktualita
Rozptylují vás při práci sociální sítě nebo videa? Vyměňte notebook za moderní „psací stroj“, který disponuje e-ink displejem a vytvořené dokumenty ukládá do cloudu. A díky absenci jiných funkcí vám nedovoluje prokrastinovat.
reklama
Spisovatelé, novináři či copywriteři dnes mohou pracovat odkudkoliv ze svého notebooku, případně smartphonu nebo tabletu. To s sebou ovšem přináší i jedno velké úskalí. Moderní elektronická zařízení jsou plná různých funkcí, která mohou od práce rozptylovat. Společnost Astrohaus se proto rozhodla vrátit zpátky v čase Vzniklo zařízení s názvem Freewrite Traveler, které můžeme bez nadsázky označit jako „psací stroj“ – od počátku byl totiž navržen právě k psaní. Při práci se tedy nikdo nemůže rozptylovat sociálními sítěmi, sledováním videí, brouzdáním po internetu ani jinými formami prokrastinace, které nám umožňují počítače a smartphony. Zařízení s otevírací konstrukcí je vybaveno klávesnicí v plné velikosti s nůžkovými spínači a podporou třiceti různých jazyků i rozložení.
 
 
K zobrazování slouží 6” E Ink displej, který se pro práci s textem výborně hodí. V takovém případě totiž nevadí absence více barev ani pomalejší vykreslování, naopak uživatele ocení perfektní čitelnost (i na přímém slunci, kde je práce na běžném notebooku utrpením) a nízkou energetickou náročnost. Na jedno nabití vydrží Traveler až třicet hodin nepřetržitého používání. Pokud budete psát v průměru 30 minut denně, nemělo by být problém dosáhnout měsíční výdrže. K dispozici je ještě menší sekundární displej, který může ukazovat počet slov nebo nastavený časovač. Zařízení totiž může motivovat k práci stanovením cíle (např. 30 minut psaní nebo 2 000 slov), po jehož splnění si uživatel může dopřát přestávku. Výsledné soubory jsou kompatibilní s aplikací Microsoft Word, případně se softwarem Final Draft, což ocení především autoři filmových scénářů.
 
Dokumenty jsou ukládány do cloudového úložiště Dropbox, Google Drive nebo Evernote, a to prostřednictvím Wi-Fi. Nebo lze k přenosu souborů využít port USB Type-C, který slouží také k nabíjení baterie. Na Freewrite Traveler vybírají autoři peníze prostřednictvím kampaně na webu Indiegogo, kde už byla cílová částka překonána více než šestkrát. V rámci předobjednávek bylo možné zařízení získat už od 269 dolarů (6 000 Kč bez DPH). Prodejní cena bohužel bude výrazně vyšší, a to 599 dolarů (13 500 Kč). A to je za „psací stroj“ opravdu hodně.
 
Zdroj: Liliputing.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky
Značka Palm se po letech vrací na telefony díky americkému start-upu. První model se nesnaží konkurovat iPhonu, ale přinést miniaturní smartphone s Androidem, který lze používat jako druhý přístroj.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy
Kazdu Dieselgate pokračuje i u dalších automobilek. Nyní se dostalo na Opel, do jehož kanceláří vtrhla policie a prohledala je. Automobilce hrozí svolávací akce na téměř 100 tisíc naftových vozů k opravě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club
Společnost HP inovovala řadu svých profesionálních notebooků ZBook. Ty mohou mít nově 6jádrový procesor Intel Core i9 a některé verze i grafiku Quadro P2000. Počítače je možné mít i přes předplatné Z Club.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala