www.svetmobilne.cz
>
>

Traveler: malý „psací stroj“ s e-ink displejem

Traveler: malý „psací stroj“ s e-ink displejem
, , aktualita
Rozptylují vás při práci sociální sítě nebo videa? Vyměňte notebook za moderní „psací stroj“, který disponuje e-ink displejem a vytvořené dokumenty ukládá do cloudu. A díky absenci jiných funkcí vám nedovoluje prokrastinovat.
reklama
Spisovatelé, novináři či copywriteři dnes mohou pracovat odkudkoliv ze svého notebooku, případně smartphonu nebo tabletu. To s sebou ovšem přináší i jedno velké úskalí. Moderní elektronická zařízení jsou plná různých funkcí, která mohou od práce rozptylovat. Společnost Astrohaus se proto rozhodla vrátit zpátky v čase Vzniklo zařízení s názvem Freewrite Traveler, které můžeme bez nadsázky označit jako „psací stroj“ – od počátku byl totiž navržen právě k psaní. Při práci se tedy nikdo nemůže rozptylovat sociálními sítěmi, sledováním videí, brouzdáním po internetu ani jinými formami prokrastinace, které nám umožňují počítače a smartphony. Zařízení s otevírací konstrukcí je vybaveno klávesnicí v plné velikosti s nůžkovými spínači a podporou třiceti různých jazyků i rozložení.
 
 
K zobrazování slouží 6” E Ink displej, který se pro práci s textem výborně hodí. V takovém případě totiž nevadí absence více barev ani pomalejší vykreslování, naopak uživatele ocení perfektní čitelnost (i na přímém slunci, kde je práce na běžném notebooku utrpením) a nízkou energetickou náročnost. Na jedno nabití vydrží Traveler až třicet hodin nepřetržitého používání. Pokud budete psát v průměru 30 minut denně, nemělo by být problém dosáhnout měsíční výdrže. K dispozici je ještě menší sekundární displej, který může ukazovat počet slov nebo nastavený časovač. Zařízení totiž může motivovat k práci stanovením cíle (např. 30 minut psaní nebo 2 000 slov), po jehož splnění si uživatel může dopřát přestávku. Výsledné soubory jsou kompatibilní s aplikací Microsoft Word, případně se softwarem Final Draft, což ocení především autoři filmových scénářů.
 
Dokumenty jsou ukládány do cloudového úložiště Dropbox, Google Drive nebo Evernote, a to prostřednictvím Wi-Fi. Nebo lze k přenosu souborů využít port USB Type-C, který slouží také k nabíjení baterie. Na Freewrite Traveler vybírají autoři peníze prostřednictvím kampaně na webu Indiegogo, kde už byla cílová částka překonána více než šestkrát. V rámci předobjednávek bylo možné zařízení získat už od 269 dolarů (6 000 Kč bez DPH). Prodejní cena bohužel bude výrazně vyšší, a to 599 dolarů (13 500 Kč). A to je za „psací stroj“ opravdu hodně.
 
Zdroj: Liliputing.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik