reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Toshiba: tenké, lehké a odolné Portégé Z30

, , aktualita
Toshiba: tenké, lehké a odolné Portégé Z30
Toshiba se pochlubila svými novými notebooky Portégé Z30, jež se vyznačují tenkým a lehkým tělem, jež má být navíc i vysoce odolné. Notebooky jsou testovány na pád z výšky, tlak seshora, odolnost proti prachu, teplotním rozdílům, atd.
Toshiba: tenké, lehké a odolné Portégé Z30
Toshiba Portégé Z30 jsou již na trhu a jedná se o 13,3" notebooky s tělem o tloušťce 17,9 mm a hmotností 1,2 kg. Připraveny jsou prý na celodenní práci na baterie, což tedy obvykle činí alespoň osmihodinovou výdrž. Mezi speciální výbavu pak patří podsvícená klávesnice a dokovací port pro snadné a rychlé připojení k periferiím umístěným na stole.U řady Portégé nás nepřekvapí hořčíkové tělo a vysoká odolnost, však jde o nástupce modelu Z930. Nový Z30 má být ještě odolnější, což ověřoval zkušební institut TÜV Rheinland. Ten zkoušel, co s notebookem udělá pád ze 76 cm nebo zatížení vahou 100 kg, silné vibrace nebo polití tekutinou. Vše to by měl Z30 vydržet a v případě tekutiny je to maximálně objem 30 ml.První model, který se dostává na trh, je Portégé Z30-A-12Q s procesorem Intel Core i5 4200U "Haswell", 4GB RAM DDR3L, integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 4400, SSD diskem s kapacitou 256GB, WiFi, Bluetooth 4.0, webkamerou, HDMI konektorem, WiDi, třemi porty USB 3.0, čtečkou otisků prstů a TPM. Jako výchozí OS je předinstalován Windows 7 Professional 64-bit, ovšem součástí balení je také instalační disk s Windows 8.1 Pro 64bit.

Cena tohoto modelu je 28 490 Kč s daní a vedle toho se již brzy dostane na trh také model Portégé Z30-A-12N, který přinese SSD s poloviční kapacitou, a to za cenu 26 553 Kč s daní.

Zdroj: TZ Toshiba