reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Toshiba Portégé Z30-B je nově dostupná s LTE modemem

, , aktualita
Toshiba Portégé Z30-B je nově dostupná s LTE modemem
Toshiba uvedla na český a slovenský trh notebook Portégé Z30-B ve třech nových konfiguracích podporujících LTE sítě. Model, který se chlubí hořčíkovým tělem s nízkou hmotností a vysokou odolností, je navíc nabízen s rozšířenou zárukou.
Toshiba Portégé Z30-B je nově dostupná s LTE modemem
Toshiba Portégé Z30-B je už nějaký čas k dostání i na českém trhu, až nyní ovšem začal japonský výrobce nabízet i konfigurace s integrovaným LTE (4G) modemem. Po vložení datové SIM karty tak uživatel může být připojen k internetu prakticky kdekoliv. Notebook přitom k cestování přímo vybízí svými kompaktními rozměry, hmotností jen 1,2 kg a odolným hořčíkovým šasi, které prošlo testy v německém zkušebním institutu TÜV Rheinland. Přímo v náročném terénu pak počítač vyzkoušel cestovatel Dan Přibáň při své poslední expedici Trabantem napříč Tichomořím.Notebook Toshiba Portégé Z30-B je vybaven 13,3“ obrazovkou s Full HD rozlišením a procesory Intel Core i5 nebo Core i7 páté generace. RAM má velikost 8 nebo 16 GB a jako úložiště slouží SSD disk o kapacitě 256 či 512 GB. Na uživatele čeká široká výbava v oblasti konektivity zahrnující trojici portů USB 3.0, čtečku paměťových karet a Smart karet, síťové rozhraní RJ-45 a konektor pro připojení k dokovací stanici, která je shodná se všemi modely z řad Portégé a Tecra, což usnadňuje integraci notebooku do stávající infrastruktury.

Výrobce si dal záležet také na zabezpečení dat, proto má Portégé Z30-B integrován vlastní BIOS, TPM čip a využívá šifrování dat na SSD disku. Potěší také výdrž baterie, která údajně činí až 17 hodin. Počítač je dodáván s předinstalovaným systémem Windows 7 Professional, uživatel ovšem dostane i licenci na Windows 8.1 Pro a v případě zájmu může bezplatně upgradovat na nejnovější systém Windows 10.Toshiba Portégé Z30-B s LTE modemem je na českém trhu k dostání za cenu od 40 990 Kč včetně DPH. V základu navíc výrobce nabízí tříletou onsite záruku s odezvou do druhého pracovního dne a opravou přímo u zákazníka. Součástí je také roční Záruka spolehlivost; pokud v rámci ní dojde k poruše noebooku vinou výrobní vady, získá uživatel kromě opravy notebooku zpět také celou pořizovací cenu.

Zdroj: TZ Toshiba