www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Toshiba Mobile Zero Client: virtuální plocha na noteboocích

Toshiba Mobile Zero Client: virtuální plocha na noteboocích
, , aktualita
Toshiba oznámila svůj nový virtualizační nástroj určený pro notebooky v podnikové sféře. Toshiba Mobile Zero Client (TMZC) je tzv. nulový klient, který se vyznačuje především flexibilitou a maximální bezpečností.
K oblíbeným
reklama
Už i Toshiba má své řešení pro virtuální desktopy, které je pochopitelně zaměřené na notebooky. Stejně jako konkurenční řešení umožňuje Toshiba Mobile Zero Client (TMZC) přistupovat k datům a funkcím, které ovšem nejsou uloženy na samotném zařízení, nýbrž na vzdáleném serveru. Tím je eliminováno riziko napadení pomocí škodlivého softwaru i únik dat při ztrátě nebo odcizení notebooku. Bezpečnost dále vylepšuje BIOS, který si Toshiba sama vyvinula. Řešení je navíc kompatibilní s existující IT infrastrukturou mnoha firem (včetně platforem Citrix a VMware), což výrazně usnadňuje jeho implementaci.

Toshiba Mobile Zero Client je k dispozici pro nejnovější řady businessových notebooků japonského výrobce. Na rozdíl od tzv. tenkých klientů řešení od Toshiby nevyžaduje operační systém ani pevný disk, místo toho si vystačí s operační pamětí. Kontrola bootování, která je postavena na datových centrech Microsoft Azure, umožňuje zabránit spuštění ztracených či odcizených notebooků. Ke kontrole dochází během spuštění i pravidelně během práce, v případě nesrovnalostí je možné notebook okamžitě vzdáleně vypnout. Níže je stručně popsán proces fungování nulového klienta:
  1. Uživatel spustí notebook, který se připojí k předem nakonfigurované síti LAN nebo Wi-Fi.
  2. Zařízení požádá službu o povolení k bootování.
  3. Pokud je uděleno povolení, dojde ke stažení balíčku Big Core a jeho rozbalení do operační paměti notebooku.
  4. Balíček Big Core, který obsahuje systém Linux a klienta pro spuštění virtuální plochy, zajistí připojení k serveru virtuální plochy.

Výrobce slibuje také flexibilitu svého řešení, experti ze společnosti Toshiba klienta připraví podle potřeb zákazníka a starají se také o aktualizace. Toshiba Mobile Zero Client je údajně vhodný pro střední firmy a korporace z různých průmyslových odvětvích. V současné době navíc probíhá vývoj další nadstavby, která umožní připojení přes síť LTE.

Zdroj: TZ Toshiba
reklama
Nejnovější články
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Pokuta 200 EUR: řidič Tesly měnil frekvenci stěračů na obrazovce a havaroval Pokuta 200 EUR: řidič Tesly měnil frekvenci stěračů na obrazovce a havaroval
Přílišné spoléhání se na dotykovou obrazovku se nelíbí většině řidičů. Elektromobily Tesla jsou v tomto asi nejhorší a ovládání přes displej se vymstilo jednomu německému řidiči. Při nastavování stěračů havaroval.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Autopilot: jedna nehoda každých 7,29 milionu km Tesla Autopilot: jedna nehoda každých 7,29 milionu km
Automobilka Tesla vydala svou pravidelnou zprávu o počtu nehod Autopilota. Ten má nehodu jen každých 7,29 milionu km, což je téměř 10krát více než je americký průměr. Jde však o pokles proti minulému čtvrtletí.
2.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář