www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Toshiba Mobile Zero Client: virtuální plocha na noteboocích

Toshiba Mobile Zero Client: virtuální plocha na noteboocích
, , aktualita
Toshiba oznámila svůj nový virtualizační nástroj určený pro notebooky v podnikové sféře. Toshiba Mobile Zero Client (TMZC) je tzv. nulový klient, který se vyznačuje především flexibilitou a maximální bezpečností.
K oblíbeným
reklama
Už i Toshiba má své řešení pro virtuální desktopy, které je pochopitelně zaměřené na notebooky. Stejně jako konkurenční řešení umožňuje Toshiba Mobile Zero Client (TMZC) přistupovat k datům a funkcím, které ovšem nejsou uloženy na samotném zařízení, nýbrž na vzdáleném serveru. Tím je eliminováno riziko napadení pomocí škodlivého softwaru i únik dat při ztrátě nebo odcizení notebooku. Bezpečnost dále vylepšuje BIOS, který si Toshiba sama vyvinula. Řešení je navíc kompatibilní s existující IT infrastrukturou mnoha firem (včetně platforem Citrix a VMware), což výrazně usnadňuje jeho implementaci.

Toshiba Mobile Zero Client je k dispozici pro nejnovější řady businessových notebooků japonského výrobce. Na rozdíl od tzv. tenkých klientů řešení od Toshiby nevyžaduje operační systém ani pevný disk, místo toho si vystačí s operační pamětí. Kontrola bootování, která je postavena na datových centrech Microsoft Azure, umožňuje zabránit spuštění ztracených či odcizených notebooků. Ke kontrole dochází během spuštění i pravidelně během práce, v případě nesrovnalostí je možné notebook okamžitě vzdáleně vypnout. Níže je stručně popsán proces fungování nulového klienta:
  1. Uživatel spustí notebook, který se připojí k předem nakonfigurované síti LAN nebo Wi-Fi.
  2. Zařízení požádá službu o povolení k bootování.
  3. Pokud je uděleno povolení, dojde ke stažení balíčku Big Core a jeho rozbalení do operační paměti notebooku.
  4. Balíček Big Core, který obsahuje systém Linux a klienta pro spuštění virtuální plochy, zajistí připojení k serveru virtuální plochy.

Výrobce slibuje také flexibilitu svého řešení, experti ze společnosti Toshiba klienta připraví podle potřeb zákazníka a starají se také o aktualizace. Toshiba Mobile Zero Client je údajně vhodný pro střední firmy a korporace z různých průmyslových odvětvích. V současné době navíc probíhá vývoj další nadstavby, která umožní připojení přes síť LTE.

Zdroj: TZ Toshiba
reklama
Nejnovější články
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh" Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"
Telefon Nokia 9 PureView je velmi zajímavý svými fotoaparáty, kdy má na zádi hned pět fotomodulů. Aby byl jejich výkon lepší, přináší aktualizaci. Ta např. umožňuje funkci "live bokehu", tedy náhledu rozmazaného pozadí už před vyfocením.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí
Spotify přichází s odlehčenou verzí své aplikace Spotify Lite. Ta má zabírat méně místa na telefonu, také má uživatele informovat o tom, že mu streamování "sežralo" mnoho dat a blíží se svému měsíčnímu limitu.
11.7.2019, aktualita, Milan Šurkala