Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Toshiba Mobile Zero Client: virtuální plocha na noteboocích

18.7.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Toshiba oznámila svůj nový virtualizační nástroj určený pro notebooky v podnikové sféře. Toshiba Mobile Zero Client (TMZC) je tzv. nulový klient, který se vyznačuje především flexibilitou a maximální bezpečností.
Už i Toshiba má své řešení pro virtuální desktopy, které je pochopitelně zaměřené na notebooky. Stejně jako konkurenční řešení umožňuje Toshiba Mobile Zero Client (TMZC) přistupovat k datům a funkcím, které ovšem nejsou uloženy na samotném zařízení, nýbrž na vzdáleném serveru. Tím je eliminováno riziko napadení pomocí škodlivého softwaru i únik dat při ztrátě nebo odcizení notebooku. Bezpečnost dále vylepšuje BIOS, který si Toshiba sama vyvinula. Řešení je navíc kompatibilní s existující IT infrastrukturou mnoha firem (včetně platforem Citrix a VMware), což výrazně usnadňuje jeho implementaci.

Toshiba Mobile Zero Client je k dispozici pro nejnovější řady businessových notebooků japonského výrobce. Na rozdíl od tzv. tenkých klientů řešení od Toshiby nevyžaduje operační systém ani pevný disk, místo toho si vystačí s operační pamětí. Kontrola bootování, která je postavena na datových centrech Microsoft Azure, umožňuje zabránit spuštění ztracených či odcizených notebooků. Ke kontrole dochází během spuštění i pravidelně během práce, v případě nesrovnalostí je možné notebook okamžitě vzdáleně vypnout. Níže je stručně popsán proces fungování nulového klienta:
  1. Uživatel spustí notebook, který se připojí k předem nakonfigurované síti LAN nebo Wi-Fi.
  2. Zařízení požádá službu o povolení k bootování.
  3. Pokud je uděleno povolení, dojde ke stažení balíčku Big Core a jeho rozbalení do operační paměti notebooku.
  4. Balíček Big Core, který obsahuje systém Linux a klienta pro spuštění virtuální plochy, zajistí připojení k serveru virtuální plochy.

Výrobce slibuje také flexibilitu svého řešení, experti ze společnosti Toshiba klienta připraví podle potřeb zákazníka a starají se také o aktualizace. Toshiba Mobile Zero Client je údajně vhodný pro střední firmy a korporace z různých průmyslových odvětvích. V současné době navíc probíhá vývoj další nadstavby, která umožní připojení přes síť LTE.

Zdroj: TZ Toshiba
reklama