www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Tmavý režim získává dokonce i Kalkulačka od Googlu

Tmavý režim získává dokonce i Kalkulačka od Googlu
, , aktualita
Google pokračuje v obarvování svých aplikací do tmavých odstínů. Jako další se dočkala často opomíjená, ale přitom užitečná Kalkulačka. Aktualizace v těchto dnech míří k uživatelům, případně si můžete stáhnout instalační balíček nejnovější verze.
K oblíbeným
reklama
Kalkulačka je aplikace, která nesmí chybět snad v žádném telefonu už od dob mobilního pravěku. Pokud používáte model s Androidem, tak vám do něj výrobce předinstaloval svůj vlastní kalkulátor jako součást své uživatelské nadstavby, případě použil aplikaci od Googlu. Ať tak či onak, aplikace s jednoduchým názvem Kalkulačka (v anglické variantě Calculator) je dostupná v Google Play Store a do svého smartphonu si ji odtud může zdarma stáhnout každý. Aplikace zvládá většinu běžných matematických operací, pro pokročilejší funkce se ovšem budete muset poohlédnou po alternativě. Hlavní doménou Kalkulačky od Googlu je jednoduchost a především elegantní uživatelské rozhraní, které výborně zapadá do čistého Androidu.
 
 
I tuto Kalkulačku ovšem dostihl trend, který můžeme sledovat už měsíce u mnoha mobilních aplikací. Jedná se o nasazení tmavého režimu, kterého se dočkala řada aplikací od Googlu včetně internetového prohlížeče Chrome. A není se čemu divit, jedná se o přípravu na celosystémový tmavý režim, který by se měl objevit v připravovaném Androidu Q. Po jeho aktivaci se nejspíš do odstínů tmavě šedé a černé barvy převlékne nejen uživatelské rozhraní operačního systému, ale také všechny aplikace, které vývojáři na tuto změnu připravili. A Google by v tomto ohledu samozřejmě měl jít nejlepším příkladem. Právě proto se tmavého režimu dočkala i Kalkulačka ve své nejnovější verzi 7.6.
 
Po aktualizaci byste žádnou změnu nepoznali, nejprve je totiž nutné přejít do menu, kde lze přepínat mezi světlým a tmavým motivem. Při vybrání třetí z nabízených možností se aplikace přepne do tmavých odstínů automaticky, pokud bude v telefonu aktivován spořič baterie. To je užitečné na telefonech s OLED displeji, kde může použití tmavých barev místo světlých skutečně prodloužit výdrž na jedno nabití. Na modelech s LCD displeji jde potom hlavně o estetický dojem a také komfortnější používání v noci a za slabšího osvětlení. Kalkulačka 7.6 už míří prostřednictvím Obchodu Play k prvním uživatelům. Pokud vám zatím aktualizace nebyla nabídnuta, stačí pár dnů počkat, případně si stáhnout instalační soubor APK.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik