www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Tmavý režim získává dokonce i Kalkulačka od Googlu

Tmavý režim získává dokonce i Kalkulačka od Googlu
, , aktualita
Google pokračuje v obarvování svých aplikací do tmavých odstínů. Jako další se dočkala často opomíjená, ale přitom užitečná Kalkulačka. Aktualizace v těchto dnech míří k uživatelům, případně si můžete stáhnout instalační balíček nejnovější verze.
K oblíbeným
reklama
Kalkulačka je aplikace, která nesmí chybět snad v žádném telefonu už od dob mobilního pravěku. Pokud používáte model s Androidem, tak vám do něj výrobce předinstaloval svůj vlastní kalkulátor jako součást své uživatelské nadstavby, případě použil aplikaci od Googlu. Ať tak či onak, aplikace s jednoduchým názvem Kalkulačka (v anglické variantě Calculator) je dostupná v Google Play Store a do svého smartphonu si ji odtud může zdarma stáhnout každý. Aplikace zvládá většinu běžných matematických operací, pro pokročilejší funkce se ovšem budete muset poohlédnou po alternativě. Hlavní doménou Kalkulačky od Googlu je jednoduchost a především elegantní uživatelské rozhraní, které výborně zapadá do čistého Androidu.
 
 
I tuto Kalkulačku ovšem dostihl trend, který můžeme sledovat už měsíce u mnoha mobilních aplikací. Jedná se o nasazení tmavého režimu, kterého se dočkala řada aplikací od Googlu včetně internetového prohlížeče Chrome. A není se čemu divit, jedná se o přípravu na celosystémový tmavý režim, který by se měl objevit v připravovaném Androidu Q. Po jeho aktivaci se nejspíš do odstínů tmavě šedé a černé barvy převlékne nejen uživatelské rozhraní operačního systému, ale také všechny aplikace, které vývojáři na tuto změnu připravili. A Google by v tomto ohledu samozřejmě měl jít nejlepším příkladem. Právě proto se tmavého režimu dočkala i Kalkulačka ve své nejnovější verzi 7.6.
 
Po aktualizaci byste žádnou změnu nepoznali, nejprve je totiž nutné přejít do menu, kde lze přepínat mezi světlým a tmavým motivem. Při vybrání třetí z nabízených možností se aplikace přepne do tmavých odstínů automaticky, pokud bude v telefonu aktivován spořič baterie. To je užitečné na telefonech s OLED displeji, kde může použití tmavých barev místo světlých skutečně prodloužit výdrž na jedno nabití. Na modelech s LCD displeji jde potom hlavně o estetický dojem a také komfortnější používání v noci a za slabšího osvětlení. Kalkulačka 7.6 už míří prostřednictvím Obchodu Play k prvním uživatelům. Pokud vám zatím aktualizace nebyla nabídnuta, stačí pár dnů počkat, případně si stáhnout instalační soubor APK.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh" Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"
Telefon Nokia 9 PureView je velmi zajímavý svými fotoaparáty, kdy má na zádi hned pět fotomodulů. Aby byl jejich výkon lepší, přináší aktualizaci. Ta např. umožňuje funkci "live bokehu", tedy náhledu rozmazaného pozadí už před vyfocením.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí
Spotify přichází s odlehčenou verzí své aplikace Spotify Lite. Ta má zabírat méně místa na telefonu, také má uživatele informovat o tom, že mu streamování "sežralo" mnoho dat a blíží se svému měsíčnímu limitu.
11.7.2019, aktualita, Milan Šurkala