Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla spustí testovací výrobu Modelu 3 ještě tento měsíc

10.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Dlouho očekávaný elektromobil Tesla Model 3 se zatím ukázal jen v několika prototypech, čekání se ovšem konečně blíží ke konci. Do dvou týdnů má být spuštěna pilotní fáze výroby, jak tvrdí zdroje z dodavatelského řetězce.
Agentura Reuters přišla s informacemi o zahájení výroby Modelu 3, které společnost Tesla údajně sdělila svým dodavatelům. Produkce nejnovějšího elektromobilu by měla začít 20. února, tedy dva dny před datem, kdy má Tesla zveřejnit finanční výsledky za poslední čtvrtletí i celý rok 2016. Při této příležitosti tedy nejspíš společnost oficiálně oznámí zahájení výroby svého posledního vozu. Zatím není jasné, kolik kusů stihne automobilka vyrobit během února, ale pravděpodobně půjde o poměrně malé číslo. Zpočátku bude výroba pouze v testovací fázi, během které bude kontrolován systém montáže i kvalita dílů.

Týden před plánovaným datem by měla být pozastavena produkce ostatních modelů, aby mohly být výrobní linky připraveny na Model 3. Naplno se výroba podle původních plánů nejspíš rozjede v červenci letošního roku. Elon Musk ovšem už dříve připustil, že se tento termín nemusí podařit splnit, pokud dodavatelé nestihnout dodat včas komponenty. Osoba seznámená s interními záležitosti také sdělila agentuře Reuters, že Tesla u svého nejnovějšího elektromobilu provádí řadu změn na poslední chvíli, čímž komplikuje situaci dodavatelům komponentů.

Připomeňme, že Tesla Model 3 je založen na platformě nové generace a jeho cílem je snížit pořizovací náklady elektromobilů. Cena bude začínat na 35 000 dolarech, v přepočtu méně než 900 tisících korunách bez daně. Dojezd činí minimálně 346 km, zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne vůz pod šest sekund. Součástí základní výbavy bude také systém Tesla Autopilot a možnost nabíjení přes rychlonabíjecí stanice Tesla Superchargers, které už ovšem budou zpoplatněny pro ty, kteří si jakýkoliv model objednali v letošním roce. V roce 2018 chce Elon Musk vyrobit půl milionu automobilů Tesla.

Zdroj: Reuters.com
reklama