Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla spouští nový business: pojištění aut Tesla Insurance

30.8.2019, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Tesla bude bojovat na další frontě. Automobilka se rozhodla, že začne fušovat do řemesla zavedeným pojišťovacím společnostem a pro vybrané lokality zavádí službu pojištění aut Tesla Insurance.
Tesla, to zdaleka nejsou jen elektromobily, akumulátory a solární panely. Společnost se rozhodla rozjet další projekt, který by jí mohl přinést stabilní přísun peněz v podobě pojištění jejích automobilů (to Musk ohlásil letos v červnu). To má prostý název Tesla Insurance a dle samotné automobilky má být o 20 % levnější než u konkurenčních pojišťoven. V některých případech by majitelé mohli ušetřit dokonce až 30 %.
 
Tesla Insurance
 
Vtip má být v tom, že Tesla má velmi dobré ponětí o tom, jak se provozují její auta a kolik stojí jejich případný servis a údržba. Jiní ale argumentují tím, že běžné pojišťovny mají mnohem více údajů obecně. Sama Tesla zmiňuje, že dosahovat nižší ceny jí umožňuje i ten fakt, že jsou její vozy vybaveny spoustou systémů aktivní bezpečnosti a různými jízdními asistenty, které minimalizují rizika nehod. Pokud jde o dostupnost, ta je prozatím jen velmi omezená a týká se vozů Tesla přihlášených v Kalifornii. Dá se předpokládat, že se služba bude postupně zavádět i do dalších zemí USA a možná i jiných států na dalších kontinentech.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama