www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla opět láme své rekordy, dodala přes 240 tisíc aut za čtvrtletí

Tesla opět láme své rekordy, dodala přes 240 tisíc aut za čtvrtletí
, , aktualita
Zájem o elektromobily Tesla neutuchá a společnosti se opět podařilo znatelně navýšit produkci i dodávky. Proti minulému čtvrtletí došlo k nárůstu o 15 % a proti minulému roku o téměř dvě třetiny.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla vydala nejnovější čísla o své produkci a dodávkách elektromobilů. Opět jde o rekordní čtvrtletí, které je asi o pětinu lepší než to předchozí. Bylo vyrobeno 8941 vozů Model S/X a dodáno zhruba 9275 kusů (číslo ještě není finální, může se lehce lišit dle toho, až se správně vyhodnotí všechno potřebné papírování). V případě Modelů 3/Y to bylo 228822 vyrobených vozů a dodáno jich bylo 232025 kusů. Celková produkce tak dosáhla 237823 kusů a dodávky 241,3 tisíce. Zajímavostí je také to, že 20 % Modelů S/X bylo prodáno pomocí operativního leasingu, zatímco u Modelů 3/Y jde o 6 %.
 
Tesla Model 3
 
Máme-li to uvést do kontextu, pak proti minulému čtvrtletí (Q2/21) stoupla produkce o 15,2 %, proti minulému roku (Q3/20) pak o 64,0 %. Automobilka tak letos vyrobila už 624,6 tisíce vozů a dá se stále očekávat, že roční produkce pro rok 2021 přesáhne 900 tisíc vozů. Je zajímavé, že se firmě navzdory globální čipové krizi stále daří navyšovat produkci, přestože přiznává, že i ona sama jí byla zasažena. Nebýt krize, mohla by být výrobní čísla možná ještě vyšší. Připomeňme ještě, že slavnostní otevření továrny v Berlíně je za dveřmi a zahájení produkce by na sebe už nemělo nechat čekat o moc déle.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Wuling NanoEV: maličký elektromobil pod 180 tisíc Kč po přepočtu Wuling NanoEV: maličký elektromobil pod 180 tisíc Kč po přepočtu
Čínský Wuling u nás sice moc neznáme, ale celosvětově jde o druhého největšího výrobce elektromobilů na světě. Má na trhu levný elektromobil MiniEV, který překonává ještě levnější model. NanoEV vyjde v přepočtu na méně než 180 tisíc Kč.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů