18.9.2019, Milan Šurkala, aktualita

Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.

reklama
pre porovnanie | od: Pali P. (16)  19.9.20194:54
Citujem z iného webu:
"Němci totiž sice rekordu dosáhli s předsériovým vozem, nicméně ten byl osazen produkčním ústrojím a s autem, které si můžete koupit ­- navíc v něm byla jen ochranná klec. Model S ve verzi P100D+ však nemá společného nic s tím, co dnes můžete od Tesly mít. Je výrazně odlehčená, má rozšířené podběhy, pod které se nastěhovala odlehčená kola s pneumatikami blízkými slickům, jsou tu karbon­-keramické brzdy nebo zadní spoiler, nic z toho se nedá pořídit za sebevětší příplatek.­"
"Německá automobilka nezajela rekord s vrcholným provedením Taycan Turbo S, nýbrž s méně výkonnou variantou Turbo.­"
"Na závěr dodejme ještě jeden úsměvný postřeh. Ačkoli se Tesla ráda vymezuje proti konvenčním autům a po skandálu VW si ráda rýpla i do motorů TDI, je to právě SUV od VW s motorem TDI ­(konkrétně současný Touareg­), kterým na okruh vozí prototypy Modelu S. Přitom má vlastní Model X se slušnou tažnou kapacitou. Že by pak byl problém bez mnoha zdržujících dobíjení něco tak těžkého odvézt přes půl Německa?"
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.