www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon

Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
, , aktualita
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
K oblíbeným
reklama
Dnešní moderní automobily jsou prošpikovány stále větším množstvím elektroniky a mívají i připojení na internet. Ten je u Tesly využíván i k tomu, že auta dostávají nové verze softwaru, který vylepšuje vlastnosti vozu v průběhu jeho vlastnictví. Poslední aktualizace tak přinesla v únoru ohlášený Dog Mode (detekce mazlíčků a zajištění, aby se ve vedru nepřehřáli), Sentry Mode (hlasité upozornění vážnou hudbou na zloděje) a pár dalších vychytávek. Jednou z nich je i navýšení výkonu vozů.
 
Tesla Model 3
 
Uživatele tak nyní auto přivítá s hláškou, že jim byl při aktualizaci navýšen výkon o zhruba 5 %, což zlepší akceleraci i maximální rychlost. Tesla totiž prováděla rozsáhlé testy vozů v reálném provozu a potvrdila si, že komponenty aut to zvládnou bez negativních důsledků. U verzí s Long Range RWD (s největším akumulátorem a pohonem zadních kol) se dokonce prodlužuje i dojezd. Tato vylepšení už měla auta ohlášená na začátku března s uvedením nejlevnější Standard Range verze za $35000, nyní přichází na řadu instalace firmwaru i do starších vozů. Např. u verze Performance se tak maximální rychlost zvýšila z 250 na 260 km/h.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
24.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala