www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon

Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
, , aktualita
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
K oblíbeným
reklama
Dnešní moderní automobily jsou prošpikovány stále větším množstvím elektroniky a mívají i připojení na internet. Ten je u Tesly využíván i k tomu, že auta dostávají nové verze softwaru, který vylepšuje vlastnosti vozu v průběhu jeho vlastnictví. Poslední aktualizace tak přinesla v únoru ohlášený Dog Mode (detekce mazlíčků a zajištění, aby se ve vedru nepřehřáli), Sentry Mode (hlasité upozornění vážnou hudbou na zloděje) a pár dalších vychytávek. Jednou z nich je i navýšení výkonu vozů.
 
Tesla Model 3
 
Uživatele tak nyní auto přivítá s hláškou, že jim byl při aktualizaci navýšen výkon o zhruba 5 %, což zlepší akceleraci i maximální rychlost. Tesla totiž prováděla rozsáhlé testy vozů v reálném provozu a potvrdila si, že komponenty aut to zvládnou bez negativních důsledků. U verzí s Long Range RWD (s největším akumulátorem a pohonem zadních kol) se dokonce prodlužuje i dojezd. Tato vylepšení už měla auta ohlášená na začátku března s uvedením nejlevnější Standard Range verze za $35000, nyní přichází na řadu instalace firmwaru i do starších vozů. Např. u verze Performance se tak maximální rychlost zvýšila z 250 na 260 km/h.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář