Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon

20.3.2019, Milan Šurkala, aktualita
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
Dnešní moderní automobily jsou prošpikovány stále větším množstvím elektroniky a mívají i připojení na internet. Ten je u Tesly využíván i k tomu, že auta dostávají nové verze softwaru, který vylepšuje vlastnosti vozu v průběhu jeho vlastnictví. Poslední aktualizace tak přinesla v únoru ohlášený Dog Mode (detekce mazlíčků a zajištění, aby se ve vedru nepřehřáli), Sentry Mode (hlasité upozornění vážnou hudbou na zloděje) a pár dalších vychytávek. Jednou z nich je i navýšení výkonu vozů.
 
Tesla Model 3
 
Uživatele tak nyní auto přivítá s hláškou, že jim byl při aktualizaci navýšen výkon o zhruba 5 %, což zlepší akceleraci i maximální rychlost. Tesla totiž prováděla rozsáhlé testy vozů v reálném provozu a potvrdila si, že komponenty aut to zvládnou bez negativních důsledků. U verzí s Long Range RWD (s největším akumulátorem a pohonem zadních kol) se dokonce prodlužuje i dojezd. Tato vylepšení už měla auta ohlášená na začátku března s uvedením nejlevnější Standard Range verze za $35000, nyní přichází na řadu instalace firmwaru i do starších vozů. Např. u verze Performance se tak maximální rychlost zvýšila z 250 na 260 km/h.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama