www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla dodala rekordní množství aut, překonala 200 tisíc kusů za čtvrtletí

Tesla dodala rekordní množství aut, překonala 200 tisíc kusů za čtvrtletí
, , aktualita
Automobilce Tesla se v dalším čtvrtletí opět dařilo, alespoň co se výroby a dodávek týče. Překonala totiž hranici 200 tisíc vyrobených a dodaných vozů. Hranici dokonce překonala sama dvojice Model 3/Y v oblasti produkce.
K oblíbeným
reklama
Tesla nadále zvyšuje výrobu svých vozů a v druhém čtvrtletí letošního roku (Q2/2021) se jí povedlo překonat hranici 200 tisíc vozů, a to jak v produkci, tak i dodávkách. Celkově bylo vyrobeno 206.421 vozů, dodáno pak bylo 201.250 aut. Velké verze Model S/X ale tvoří jen malou část z toho, okolo 1 %. Těch bylo totiž vyrobeno jen 2340 kusů a dodáno pak bylo 1890 aut. Nemalá část z nich, konkrétně 18 %, bylo předmětem operativního leasingu.
 
Tesla Model S Plaid
 
Drtivá většina vyrobených i dodaných vozů byly levnější Modely 3 a Y. Dokonce i produkce překonala hranici 200 tisíc aut, šlo o 204.081 kusů. Pokud jde o dodávky Modelů 3 a Y, ty na tuto metu jen těsně nedosáhly, dodáno bylo 199.360 aut. 7 % z nich bylo pronajímáno přes operativní leasing.
 
Akcie společnosti na zprávu zatím výrazněji nezareagovaly. To může být dáno i požárem modelu Plaid v Pensylvánii, který se měl údajně sám vznítit během jízdy. Nad tímto visí několik otazníků. Vůz měl shořet tři dny po dodání bez žádné nehody a podezření může vzbuzovat fakt, že právník (který nechtěl odhalit identitu řidiče) velmi rychle vyzval stažení všech Plaidů z trhu zrovna v době, kdy měla Tesla oznámit výsledky dodávek. Dá se tak očekávat, že se vyrojí spekulace ohledně akce, která měla za úkol snížit hodnotu akcií Tesla (zákulisně se zjistilo, že za volantem měl sedět Bart Smith ze společnosti Susquehanna International, která mimo jiné obchoduje s akciemi Tesly), stejně jako spekulace opačné, že Plaid má závažný konstrukční problém. To, kde je pravda, se dozvíme až v budoucnu z výsledků vyšetřování incidentu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář