www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tématická historická hra STOPAŘ s GPS a WM Karla Schwarzenberga

Tématická historická hra STOPAŘ s GPS a WM Karla Schwarzenberga
, , aktualita
Před nějakým časem jsme vás informovali o aplikaci Digital Guide z dílny společnosti Digital Urban Legends, což je vlastně takový pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou databází historických souvislostí. Nyní tu máme od autorů informace o tématické hře spojené s osobou Karla Schwarzenberga.
reklama
Již jsme se na našem serveru zmiňovali o projektu Prague Digital Guide, digitálním průvodci Prahou s propracovanou databází historických a kulturních souvislostí. Na tomto softwaru právě nyní probíhá tématicky laděná hra, kterou připravují nadšenci z vlastní iniciativy pro podporu Karla Schwarzeberga. Současná politika v celém projektu nehraje významnou roli. Příběhy, které se již hrály, byly z dob feudalismu, rudolfínské Prahy, Národního obrození, období Protektorátu a nyní probíhá kapitola z období komunismu. Téma je vždy postavené na reálných historických událostech, které mají během večerní organizované hry s herci hráči za úkol vyřešit.Celý projekt hry Stopař je především o zpracování těchto témat zábavnou formou s důrazem na pochopitelné, ale dobře zpracované dobové reálie. Na večery chodí jak nadšenci okolo GPS technologií, tak samostatní hráči, ale i rodiny s dětmi. Hraní probíhá na reálných místech Prahy doplněno dobově oblečenými herci. Z prvu je dobré ve volném čase najít skryté schránky po městě, na které vás dovede aplikace pro Windows Mobile se speciální databází, kterou lze stáhnout na webu http://stopar.skarlem.cz/. Jejich nalezení vám přidá body do večerní hry a přiblíží příběh. Následně je třeba se přihlásit na večerní hru, kde v týmech budete rozkrývat příběhy dané doby za pomoci zapůjčených navigačních přístrojů. Vyvrcholením celého projektu hry Stopař je období komunismu, které se hraje právě v těchto dnech a večerní hra konaná ve čtvrtek 20.5.
reklama
Nejnovější články
Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi
Britský výrobce sportovních vozů Lotus se rovněž připravuje na elektrickou éru, která se nezadržitelně blíží. V jeho podání to bude hypersportovní automobil, jehož výkon má dosahovat minimálně 1000 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení
OnePlus spojilo síly s automobilovou značkou McLaren a výsledkem je speciální edice vlajkové lodi 6T. Změny ovšem nejsou pouze designové, telefon také dostal do vínku 10GB RAM a superrychlé nabíjení baterie.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pryč s výřezem. Nové Vivo NEX místo něj má dva displeje Pryč s výřezem. Nové Vivo NEX místo něj má dva displeje
Smartphone Vivo NEX Dual Display Edition řeší problém s umístěním předního fotoaparátu po svém – žádný totiž nemá. O selfie ovšem nepřijdete, stačí telefon otočit a použít hlavní fotoaparát. Na zádech totiž kromě něj naleznete i druhý AMOLED displej.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Asus ZenFone Max M2 a Max Pro M2 oficiálně: velké baterie, malé ceny Asus ZenFone Max M2 a Max Pro M2 oficiálně: velké baterie, malé ceny
Asus oficiálně představil dva očekávané smartphony střední třídy. Nenechte se odradit krkolomnými názvy, za rozumnou cenu tyto modely nabídnou rozměrný displej s výřezem, duální fotoaparát a dlouhou výdrž baterie.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Razer Blade Stealth získal 4K displej a volitelnou grafiku Nvidia Razer Blade Stealth získal 4K displej a volitelnou grafiku Nvidia
Nejmenší a nejlehčí notebook značky Razer získal významný upgrade, který se týká především grafického výkonu. Vůbec poprvé totiž bude nabízen s dedikovanou grafickou kartou. Novinkou je třeba také 4K displej s tenčími rámečky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik