www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Tématická historická hra STOPAŘ s GPS a WM Karla Schwarzenberga

Tématická historická hra STOPAŘ s GPS a WM Karla Schwarzenberga
, , aktualita
Před nějakým časem jsme vás informovali o aplikaci Digital Guide z dílny společnosti Digital Urban Legends, což je vlastně takový pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou databází historických souvislostí. Nyní tu máme od autorů informace o tématické hře spojené s osobou Karla Schwarzenberga.
reklama
Již jsme se na našem serveru zmiňovali o projektu Prague Digital Guide, digitálním průvodci Prahou s propracovanou databází historických a kulturních souvislostí. Na tomto softwaru právě nyní probíhá tématicky laděná hra, kterou připravují nadšenci z vlastní iniciativy pro podporu Karla Schwarzeberga. Současná politika v celém projektu nehraje významnou roli. Příběhy, které se již hrály, byly z dob feudalismu, rudolfínské Prahy, Národního obrození, období Protektorátu a nyní probíhá kapitola z období komunismu. Téma je vždy postavené na reálných historických událostech, které mají během večerní organizované hry s herci hráči za úkol vyřešit.Celý projekt hry Stopař je především o zpracování těchto témat zábavnou formou s důrazem na pochopitelné, ale dobře zpracované dobové reálie. Na večery chodí jak nadšenci okolo GPS technologií, tak samostatní hráči, ale i rodiny s dětmi. Hraní probíhá na reálných místech Prahy doplněno dobově oblečenými herci. Z prvu je dobré ve volném čase najít skryté schránky po městě, na které vás dovede aplikace pro Windows Mobile se speciální databází, kterou lze stáhnout na webu http://stopar.skarlem.cz/. Jejich nalezení vám přidá body do večerní hry a přiblíží příběh. Následně je třeba se přihlásit na večerní hru, kde v týmech budete rozkrývat příběhy dané doby za pomoci zapůjčených navigačních přístrojů. Vyvrcholením celého projektu hry Stopař je období komunismu, které se hraje právě v těchto dnech a večerní hra konaná ve čtvrtek 20.5.
reklama
Nejnovější články
Evolveo StrongPhone Z3: odolný, ale také hloupý Evolveo StrongPhone Z3: odolný, ale také hloupý
Stále jsou situace, kdy je méně lepší než více. Platí to třeba v případě odolných telefonů, neboť tlačítkové modely jsou méně náchylné k poškození než smartphony s velkým dotykovým displejem. A právě na to vsází nové Evolveo StrongPhone Z3.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Ford Focus ST dostává 280 koní a elektronický diferenciál eLSD Ford Focus ST dostává 280 koní a elektronický diferenciál eLSD
Do třídy sportovních hatchbacků nižší střední třídy se dostává nová generace Fordu Focus ST. Ta bude k mání jak se silným benzínovým motorem z Mustangu, tak i turbodieselem pro ty, kteří chtějí při sportování šetřit palivo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
SUV prostě válí: Rolls-Royce nestíhá vyrábět Cullinan SUV prostě válí: Rolls-Royce nestíhá vyrábět Cullinan
Ať si říká kdo chce co chce, SUV jsou prostě oblíbená. A vidíme to i u takových značek, jako jsou Porsche nebo Rolls-Royce. Jeho Cullinan je tak oblíbený, že ho nestíhá vyrábět a bude muset rozšiřovat výrobu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi 9 se odhaluje. Známe parametry foťáků i všechny barvy Xiaomi Mi 9 se odhaluje. Známe parametry foťáků i všechny barvy
Xiaomi nemůže vydržet čekání a vypouští některé novinky o modelu Mi 9 už nyní. Z oficiálního zdroje jsme se tak dozvěděli o parametrech trojitého fotoaparátu a displeje nebo si můžeme prohlédnout všechny barevné varianty telefonu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik