www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Tématická historická hra STOPAŘ s GPS a WM Karla Schwarzenberga

Tématická historická hra STOPAŘ s GPS a WM Karla Schwarzenberga
, , aktualita
Před nějakým časem jsme vás informovali o aplikaci Digital Guide z dílny společnosti Digital Urban Legends, což je vlastně takový pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou databází historických souvislostí. Nyní tu máme od autorů informace o tématické hře spojené s osobou Karla Schwarzenberga.
K oblíbeným
reklama
Již jsme se na našem serveru zmiňovali o projektu Prague Digital Guide, digitálním průvodci Prahou s propracovanou databází historických a kulturních souvislostí. Na tomto softwaru právě nyní probíhá tématicky laděná hra, kterou připravují nadšenci z vlastní iniciativy pro podporu Karla Schwarzeberga. Současná politika v celém projektu nehraje významnou roli. Příběhy, které se již hrály, byly z dob feudalismu, rudolfínské Prahy, Národního obrození, období Protektorátu a nyní probíhá kapitola z období komunismu. Téma je vždy postavené na reálných historických událostech, které mají během večerní organizované hry s herci hráči za úkol vyřešit.Celý projekt hry Stopař je především o zpracování těchto témat zábavnou formou s důrazem na pochopitelné, ale dobře zpracované dobové reálie. Na večery chodí jak nadšenci okolo GPS technologií, tak samostatní hráči, ale i rodiny s dětmi. Hraní probíhá na reálných místech Prahy doplněno dobově oblečenými herci. Z prvu je dobré ve volném čase najít skryté schránky po městě, na které vás dovede aplikace pro Windows Mobile se speciální databází, kterou lze stáhnout na webu http://stopar.skarlem.cz/. Jejich nalezení vám přidá body do večerní hry a přiblíží příběh. Následně je třeba se přihlásit na večerní hru, kde v týmech budete rozkrývat příběhy dané doby za pomoci zapůjčených navigačních přístrojů. Vyvrcholením celého projektu hry Stopař je období komunismu, které se hraje právě v těchto dnech a večerní hra konaná ve čtvrtek 20.5.
reklama
Nejnovější články
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu
Náramek Mi Band 3 čínského Xiaomi jde u nás opravdu na dračku. V dnešní recenzi se podíváme, co nabízí a zda opravdu stojí za to. Cenově jde o velmi levnou záležitost, přesto slibuje dost funkcí.
Včera, recenze, Milan Šurkala
Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty
Honor přinesl nové špičkové modely zaměřené na focení. Jeden z nich nabízí na zádech celkem čtyři fotoaparáty, z toho jeden pro makro. Další z foťáků se zase vyznačuje rekordní světelností. To vše doplněno o známý procesor Kirin 980.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře