www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Tablet Panasonic s rozlišením 4K přijde v lednu

Tablet Panasonic s rozlišením 4K přijde v lednu
, , aktualita
Panasonic si již několik měsíců chystá tablet, či lépe řečeno Slate PC, který je založen na 20" displeji disponujícím rozlišením 4K, jež nabídne jako první na světě. Toto zařízení již dostalo své označení, a to Toughpad 4K. Očekávat je můžeme v lednu.
K oblíbeným
reklama
Panasonic Toughpad 4K jsme blíže představili již v září, kdy se mluvilo o jeho příchodu v listopadu za maloobchodní cenu od 4 509 euro bez DPH. Nejnovější zprávy mluví o tom, že se nejdříve dočkají zákazníci ve Spojených státech, pokud si tedy připraví 6000 dolarů.

Není to tedy zrovna lidové zařízení, ale to není snad žádný produkt, který přináší nějakou podstatnou technickou novinku. Tou je v tomto případě samozřejmě 20" displej s rozlišením 4K, čili 3840 x 2560, přičemž s ním bude pracovat tlustý bílý stylus. Tablet tak bude vhodný především pro kreativní jedince, kteří pro něj najdou využití a jimž se vyplatí za něj vydat takovou částku.

Panasonic dále udává podrobné technické specifikace týkající se použitého hardwaru, který bude běžet pod Windows 8.1. O výkon se postará procesor Intel Core i58-3437 a grafický čip NVIDIA GeForce GTX 745M se 2 GB vlastní paměti, operační paměti tu bude 8 GB, pro data pak 256GB SSD a nezapomnělo se na Wi-Fi, Bluetooth, USB 3.0 a podporu karet SDXC.

Toughpad 4K by tedy měl dorazit zhruba rok po svém představení na CES 2013, čili někdy v lednu 2014.

Zdroj: Tomshardware
reklama
Nejnovější články
Apple vysvětluje zapínání GPS u iPhonu 11, i když je zakázána Apple vysvětluje zapínání GPS u iPhonu 11, i když je zakázána
U nových smartphonů iPhone 11 a 11 Pro se objevila na první pohled zvláštní věc, kdy vypnutí GPS pro všechny aplikace i nadále spouštělo GPS modul, což vyvolalo obavy o soukromí. Apple ale vysvětluje, že nejde o žádný problém.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm Snapdragon 865 zvládne 8K video Qualcomm Snapdragon 865 zvládne 8K video
Jak Qualcomm slíbil, tak i učinil, a zveřejnil další detaily o svém novém mobilním procesoru Snapdragon 865. Ten má zvládat video v 8K rozlišení, slibuje i 4K HDR a neomezené slow-motion video při 960 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Hyper s vyskakovací selfie kamerkou Motorola One Hyper s vyskakovací selfie kamerkou
Motorola přichází s dalším novým telefonem řady One. Jde o One Hyper, který se vyznačuje vyskakovací selfie kamerkou. Má 6,5" displej s 90% pokrytím přední strany i podporu velmi rychlého 45W nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ford využije kávový odpad z McDonald’s k výrobě plastů Ford využije kávový odpad z McDonald’s k výrobě plastů
Ekologie je obrovským tématem a automobilka Ford chce řešit ekologický dopad svých vozů s pomocí fastfoodového řetězce McDonald’s. Ten bude dodávat kávový odpad, s jehož využitím pak bude Ford vyrábět plasty do aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm 3D Sonic Max: velká čtečka otisků prstů pro smartphony Qualcomm 3D Sonic Max: velká čtečka otisků prstů pro smartphony
Další novinkou z dílen společnosti Qualcomm je plošně velká ultrazvuková čtečka otisků prstů 3D Sonic Max. Ta by nyní měla být schopna pobrat rovnou dva otisky najednou. Bude také rychlejší a bezpečnější.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala