www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Stratocaching 2014 odstartuje na konci října

Stratocaching 2014 odstartuje na konci října
, , aktualita
V letošním roce se vrací akce Stratocaching, kterou si v minulém roce vyzkoušelo více než 13 000 účastníků. I letos tedy můžeme hledat pomocí GPS "semínka", jež vynese balón až do stratosféry.
reklama
V principu akce Stratocaching zůstala stejná. I v tomto ročníku se uplatní gondola Dropion, z níž ve stratosféře (minule to bylo cca 30,5 km) vypadne celkem dvanáct 40cm kapslí, jež svým tvarem připomínají semínka javoru. Díky tomu by se měla dostat do poměrně velké vzdálenosti a rozptýlit v okruhu mnoha kilometrů, kde je pak budou registrovaní účastníci akce hledat. Každá kapsle totiž má zabudované geolokační zařízení, které hlásí její polohu do centrály, jež bude zase poskytovat informace účastníkům.

Veřejný experiment se tedy letos zopakuje, a to i proto, že ne vše v minulém roce proběhlo dle představ organizátorů. Problémy byly se samotnými kapslemi a ohlašováním jejich polohy, neboť jejich elektronika nedokázala odolat mrazivým teplotám, k čemuž velmi přispěla i jejich rotace při snášení se na zem.

Z dvanácti kapslí bude celkem deset soutěžních a každá má svého sponzora, mezi něž patří AXIS, BASF, ESET, Jobs.cz, Fond pojištění vkladů, Volkswagen, O2 a Logitech G. Soutěžící budou moci informace o dopadlých kapslích sledovat na mobilních zařízeních se systémy iOS, Windows a Android, pro něž příslušné aplikace dodala společnost PRIA. A právě pouze pomocí této aplikace budou moci nahlásit svůj nález a přihlásit se o cenu, a to konkrétně načtením QR kódu z křídla kapsle. Do slosování o další ceny však může přihlásit každý, kdo k dopadlé kapsli dorazí.

Připravovány jsou i další soutěže. Na stránkách Stratocaching si můžete tipnout, kam dopadne gondola balónu a hlavní cena je připravena pro toho, kdo přijde s novým nápadem na experiment, který dokáže "spojit krásu, vědu a zábavu". Jde o cestu na veletrh CES 2015 do Las Vegas, kterou zajistí portál Jobs.cz.

Do hry Stratocaching se můžete přihlásit na příslušném webu, nebo i pomocí samotných mobilních aplikací. Gondola by se měla vznést 25. října 2014 v 10:00 z Observatoře ČHMÚ Praha-Libuš, ovšem to se může změnit, pokud počasí nebude přát.

Zdroj: TZ Stratocaching
reklama
Nejnovější články
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen
I smartphone za pár korun může vypadat k světu. Dokazuje to i nový Huawei Y6 Pro 2019, který se zatím prodává na jediném trhu, ale to se snad brzy změní. Vzhledem k nízké ceně je ovšem nutné čekat kompromisy ve výbavě.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik