www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Stratocaching 2014 odstartuje na konci října

Stratocaching 2014 odstartuje na konci října
, , aktualita
V letošním roce se vrací akce Stratocaching, kterou si v minulém roce vyzkoušelo více než 13 000 účastníků. I letos tedy můžeme hledat pomocí GPS "semínka", jež vynese balón až do stratosféry.
K oblíbeným
reklama
V principu akce Stratocaching zůstala stejná. I v tomto ročníku se uplatní gondola Dropion, z níž ve stratosféře (minule to bylo cca 30,5 km) vypadne celkem dvanáct 40cm kapslí, jež svým tvarem připomínají semínka javoru. Díky tomu by se měla dostat do poměrně velké vzdálenosti a rozptýlit v okruhu mnoha kilometrů, kde je pak budou registrovaní účastníci akce hledat. Každá kapsle totiž má zabudované geolokační zařízení, které hlásí její polohu do centrály, jež bude zase poskytovat informace účastníkům.

Veřejný experiment se tedy letos zopakuje, a to i proto, že ne vše v minulém roce proběhlo dle představ organizátorů. Problémy byly se samotnými kapslemi a ohlašováním jejich polohy, neboť jejich elektronika nedokázala odolat mrazivým teplotám, k čemuž velmi přispěla i jejich rotace při snášení se na zem.

Z dvanácti kapslí bude celkem deset soutěžních a každá má svého sponzora, mezi něž patří AXIS, BASF, ESET, Jobs.cz, Fond pojištění vkladů, Volkswagen, O2 a Logitech G. Soutěžící budou moci informace o dopadlých kapslích sledovat na mobilních zařízeních se systémy iOS, Windows a Android, pro něž příslušné aplikace dodala společnost PRIA. A právě pouze pomocí této aplikace budou moci nahlásit svůj nález a přihlásit se o cenu, a to konkrétně načtením QR kódu z křídla kapsle. Do slosování o další ceny však může přihlásit každý, kdo k dopadlé kapsli dorazí.

Připravovány jsou i další soutěže. Na stránkách Stratocaching si můžete tipnout, kam dopadne gondola balónu a hlavní cena je připravena pro toho, kdo přijde s novým nápadem na experiment, který dokáže "spojit krásu, vědu a zábavu". Jde o cestu na veletrh CES 2015 do Las Vegas, kterou zajistí portál Jobs.cz.

Do hry Stratocaching se můžete přihlásit na příslušném webu, nebo i pomocí samotných mobilních aplikací. Gondola by se měla vznést 25. října 2014 v 10:00 z Observatoře ČHMÚ Praha-Libuš, ovšem to se může změnit, pokud počasí nebude přát.

Zdroj: TZ Stratocaching
reklama
Nejnovější články
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu
Náramek Mi Band 3 čínského Xiaomi jde u nás opravdu na dračku. V dnešní recenzi se podíváme, co nabízí a zda opravdu stojí za to. Cenově jde o velmi levnou záležitost, přesto slibuje dost funkcí.
Včera, recenze, Milan Šurkala
Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty
Honor přinesl nové špičkové modely zaměřené na focení. Jeden z nich nabízí na zádech celkem čtyři fotoaparáty, z toho jeden pro makro. Další z foťáků se zase vyznačuje rekordní světelností. To vše doplněno o známý procesor Kirin 980.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře