www.svetmobilne.cz
>
>
>

Stratocaching 2014 odstartuje na konci října

Stratocaching 2014 odstartuje na konci října
, , aktualita
V letošním roce se vrací akce Stratocaching, kterou si v minulém roce vyzkoušelo více než 13 000 účastníků. I letos tedy můžeme hledat pomocí GPS "semínka", jež vynese balón až do stratosféry.
reklama
V principu akce Stratocaching zůstala stejná. I v tomto ročníku se uplatní gondola Dropion, z níž ve stratosféře (minule to bylo cca 30,5 km) vypadne celkem dvanáct 40cm kapslí, jež svým tvarem připomínají semínka javoru. Díky tomu by se měla dostat do poměrně velké vzdálenosti a rozptýlit v okruhu mnoha kilometrů, kde je pak budou registrovaní účastníci akce hledat. Každá kapsle totiž má zabudované geolokační zařízení, které hlásí její polohu do centrály, jež bude zase poskytovat informace účastníkům.

Veřejný experiment se tedy letos zopakuje, a to i proto, že ne vše v minulém roce proběhlo dle představ organizátorů. Problémy byly se samotnými kapslemi a ohlašováním jejich polohy, neboť jejich elektronika nedokázala odolat mrazivým teplotám, k čemuž velmi přispěla i jejich rotace při snášení se na zem.

Z dvanácti kapslí bude celkem deset soutěžních a každá má svého sponzora, mezi něž patří AXIS, BASF, ESET, Jobs.cz, Fond pojištění vkladů, Volkswagen, O2 a Logitech G. Soutěžící budou moci informace o dopadlých kapslích sledovat na mobilních zařízeních se systémy iOS, Windows a Android, pro něž příslušné aplikace dodala společnost PRIA. A právě pouze pomocí této aplikace budou moci nahlásit svůj nález a přihlásit se o cenu, a to konkrétně načtením QR kódu z křídla kapsle. Do slosování o další ceny však může přihlásit každý, kdo k dopadlé kapsli dorazí.

Připravovány jsou i další soutěže. Na stránkách Stratocaching si můžete tipnout, kam dopadne gondola balónu a hlavní cena je připravena pro toho, kdo přijde s novým nápadem na experiment, který dokáže "spojit krásu, vědu a zábavu". Jde o cestu na veletrh CES 2015 do Las Vegas, kterou zajistí portál Jobs.cz.

Do hry Stratocaching se můžete přihlásit na příslušném webu, nebo i pomocí samotných mobilních aplikací. Gondola by se měla vznést 25. října 2014 v 10:00 z Observatoře ČHMÚ Praha-Libuš, ovšem to se může změnit, pokud počasí nebude přát.

Zdroj: TZ Stratocaching
reklama
Nejnovější články
Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu
V čínské databázi TENAA byl spatřen dosud nepředstavený smartphone od Xiaomi. A nejspíš půjde o Redmi 7 Pro, které by mělo být vybaveno displejem s kapkovitým výřezem a duálním fotoaparátem na zádech.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855 Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855
Lenovo představilo očekávaný smartphone střední třídy Z5s vybavený třemi zadními fotoaparáty. Ještě více pozornosti ovšem získal vysouvací model Z5 Pro GT, který jako první na světě využívá Snapdragon 855 a až 12GB RAM.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem
Čínská automobilka Nio představila nové SUV ES6, které je menším bratříčkem modelu ES8. Přichází i ve variantě s velkým 84kWh akumulátorem, který by v některých verzích měl poslat dojezd i přes 500 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal varování před softwarem i hardwarem společností Huawei a ZTE. Vadí mu především provázanost s čínskou vládou, která by produkty mohla zneužívat ve svůj prospěch.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake
Lenovo začalo s omlazováním svých pracovních notebooků pro rok 2019. Jako první byly představeny modely ThinkPad L390 a ThinkPad L390 Yoga, které dostaly osmou generaci procesorů Intel Core.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik