Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Skylake a USB-C i v levnějších noteboocích: Acer aktualizoval řadu Aspire

23.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Proběhlá tisková konference Aceru přinesla v první řadě několik nových produktů, výrobce ale zároveň aktualizoval i některé stávající notebooky z řady Aspire. Konkrétně se vylepšení dočkaly modely Aspire E14, E15, E17, ES15 a F15.
Omlazovací kúrou prošly oblíbené řady univerzálních a cenově dostupných notebooků Aspire E (14“, 15,6“ i 17,3“ varianty) a Aspire F (v nabídce je jen 15,6“ varianta). Všechny tyto modely budou nově k dostání s procesory Intel Core šesté generace na architektuře Skylake, operační pamětí typu DDR4 RAM a s volitelnou dedikovanou grafickou kartou, a to až NVIDIA GeForce GTX950M.
Acer Aspire E 17


Přibyl také „oboustranný“ konektor USB Type-C nebo podpora rychlého bezdrátového připojení 802.11ac včetně MU-MIMO. Displej se dočkal dvou nových technologií: Acer ExaColor pro vyvážené barvy a Acer BluelightShield umožňující filtrovat modré světlo, které není zdravé pro lidské oči a navíc způsobuje problémy se spánkem.
Acer Aspire F 15


Dále výrobce přidal certifikaci Skype for Bussines (Skype pro firmy) a funkci Acer TrueHarmony, která zlepšuje zvukový výstup ze sluchátek i reproduktorů. Poslední novinkou je designový facelift, se kterým souvisí i nové barevné varianty. Řada Aspire E, která nabídne částečně hliníkový povrch a zajímavou úpravu víka displeje inspirovanou vlákny textilu, bude dostupná v sedmi barvách, v případě řady Aspire F bude na výběr z pěti barev.
Acer Aspire E 15


A vylepšením neunikla ani řada levných notebooků Acer Aspire ES 15 zaměřených na produktivitu, která bude rovněž nově rovněž nabízena i s procesory Intel Core šesté generace na architektuře Skylake. Všimnout si můžete změn v oblasti designu, který se vyznačuje zaoblenými tvary a netradiční povrchovou úpravou víka, která připomíná textilii. K dostání budou hned tři barevné varianty modelu Aspire ES 15.
Acer Aspire ES 15


Prodej aktualizovaných modelů pro rok 2016 bude na evropských trzích zahájen v květnu. Cena notebooků z řady Aspire E bude startovat na 399 eurech (10 800 Kč), u řady Aspire F potom na 499 eurech (13 500 Kč).

Zdroj: TZ Acer
reklama