Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

„Skládací“ smartphone od Googlu se začne prodávat letos

17.1.2015, Jáchym Šlik, aktualita
První modulární smartphone vzniklý z projektu Ara, který se dostane na trh, se jmenuje Spiral 2. Začne se prodávat už v prvním čtvrtletí letošního roku, jeho dostupnost ovšem bude značně omezená.
Jak by měl podle Googlu vypadat smartphone budoucnosti? Údajně tak, že si jej bude moct každý složit podle svých představ. Přesně s tím počítá v roce 2013 oznámený Project Ara. Ve zkratce se jedná o smartphone složený ze základní kostry, tzv. endoskeletonu, do kterého lze vkládat jednotlivé moduly, jako například displej, procesor a fotoaparát. Každý by si tak mohl vybrat právě ty funkce, které považuje za důležité. Další výhodou je jednoduchá možnost upgradu nákupem nových modulů.
U nových modulů si uživatel bude moct personalizovat také jejich design


Dosud jsme modulární smartphone mohli vídat jen na prezentačních materiálech, případně na vývojářských konferencích. Už v blízké době by se ovšem první smartphone z Project Ara měl dostat do běžného, i když velmi omezeného, prodeje. Jako testovací trh si Google vybral Portoriko, kde si budou moct zájemci koupit jak kompletní smartphony, tak jednotlivé moduly. Prodej bude probíhat ve speciálním internetovém obchodě, v jakých hladinách se budou pohybovat ceny ale zatím nevíme.

Základní konfigurace smartphonu Spiral 2 zahrnuje displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů (HD), 5MPx zadní fotoaparát, 3G, Wi-Fi, Bluetooth a mono reproduktor. V případě procesoru bude na výběr NVIDIA Tegra K1 a Marwell PXA1928. Zpočátku bude dostupných 11 vyměnitelných modulů, do konce roku by se pak jejich počet měl zvýšit na dvacet až třicet. S novou verzí smartphonu Spiral 3 by se měla objevit třeba také podpora LTE a baterie s celodenní výdrží.

Zdroj: Liliputing.com
reklama