Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung připravuje smartphony Galaxy A10, A30 a A50

15.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Řada Galaxy A se letos pro Samsung stane páteří nižší až střední třídy. Prvními představenými modely bude trojice Galaxy A50, Galaxy A30 a Galaxy A10, která by měla přinést displeje s výřezem, solidní výdrž baterií a až tři zadní fotoaparáty.
Už dříve jsme avizovali, že Samsung chystá velké změny v nižší a střední třídě svých smartphonů  Většina modelů, které byly dosud součástí řady Galaxy J, by se měla přesunout do řady Galaxy A. Vedle toho došlo ke změně číslování, nejnovější modely poznáme podle dvojciferného označení. Tento týden uniklá tabulka naznačuje, že v prvních měsících letošního by měly být představeny tři vlaštovky z restrukturalizované „áčkové“ řady. Kromě modelu Galaxy A50, o kterém jsme psali už dříve, se jedná ještě o Galaxy A30 a Galaxy A10.
 
Všechny telefony by měly mít lesklé plastové tělo (nejspíš napodobující skleněný povrch), v případě A30 a 50 ovšem můžeme očekávat trochu prémiovější design díky 3D zakřivení. Společným znakem všech tří novinek by měla být baterie o nadprůměrné kapacitě 4 000 mAh. Kontroverznější potom může být přítomnost malého výřezu v displeji Infinity-U (A50, A30), případně Infinity-V (A10). Písmenko na konci názvu displeje přitom označuje tvar výřezu. Níže se podíváme na parametry jednotlivých zástupců.
 
 
Samsung Galaxy A8 (2018)
 
Samsung Galaxy A50 by měl disponovat 6,5" Super AMOLED displejem s rozlišením Full HD+ a poměrem stran 19,5:9. V displeji by měla být integrována i čtečka otisků prstů. Telefon by měl být poháněn procesorem Exynos 9610 doplněným o 4GB/6GB RAM a 64GB/128GB vnitřním úložištěm (podle konkrétní varianty). Na zádech můžeme očekávat trojitý fotoaparát, který zahrnuje 25MPx hlavní snímač (f/1.7), 8MPx širokoúhlý (f/2.4) a 5MPx pomocný pro zachycení hloubky ostrosti (f/2.2). Další 25MPx fotoaparát se údajně objeví na přední straně telefonu. Baterie bude podporovat 15W rychlé nabíjení přes port USB-C.
 
Samsung Galaxy A30 nabídne podle uniklé tabulky stejný displej jako Galaxy A50, ačkoliv nebude ukrývat čtečku otisků prstů. Tento senzor bychom měli najít tradičně na zadní straně zařízení. Pod kapotou se údajně bude nacházet procesor Exynos 7904 společně se 3GB/4GB RAM a 32GB/64GB vnitřním úložištěm. Stejně jako u Galaxy A50 nejspíš bude existovat možnost rozšíření pomocí až 512GB microSD karty, přičemž slot by měl být samostatný, takže ještě zbude místo pro dvě SIM karty. Na zádech tentokrát hledejte jen dva fotoaparáty – 16MPx hlavní (f/1.9) a 5MPx širokoúhlý (f/2.2). Přední fotoaparát by si měl vystačit s 16 MPx. I v tomto případě by mělo být podporováno rychlé nabíjení přes USB-C.
 
Samsung Galaxy A10 patrně vsadí na 6,2" LCD displej s rozlišením HD+, čtečka otisků prstů by ve výbavě dokonce měla chybět úplně. Procesoru Exynos 7884B by měla sekundovat 3GB RAM a 32GB úložiště s možností rozšíření pomocí microSD karty. Uživatelé si budou muset vystačit jen se 13MPx zadním a 5MPx předním fotoaparátem, navíc baterii půjde dobíjet jen přes microUSB. Prozatím není jasné, kdy budou nové modely představeny ani kolik budou stát.
 
 


reklama