Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung pozastavil aktualizaci na Oreo. V čem je problém?

17.2.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Přibližně týden po odstartování aktualizací na Android 8.0 Oreo pro Galaxy S8 a S8+ údajně došlo k jejich pozastavení. Dočkalo se tak jen pár uživatelů z vybraných regionů, další si ještě počkají. Doplněno o konkrétní důvod zastavení aktualizace.
Doplněno 17. 2. 2018: Samsung objasnil, proč došlo k pozastavení aktualizace a na vině opravdu byl technický problém. Po přechodu na Android 8.0 Oreo se objevily náhodné restarty u omezeného počtu telefonů Galaxy S8 a Galaxy S8+. V současné době probíhá vyšetřování, jehož cílem je minimalizovat dopad na postižená zařízení a co možná nejrychleji obnovit aktualizaci. Samsung tím také nedává žádnou konkrétní radu uživatelům, kteří se s výše uvedeným problémem setkali na svém zařízení. Zkušenější mohou vyzkoušet donwngrade zpět na Android Nougat, ostatní by měli počkat na vydání záplaty.
 
Původní článek z 15. 2. 2018: Minulý týden byla zahájena aktualizace Galaxy S8 a Galaxy S8+, prvních smartphonů od Samsungu, na Android 8.0 Oreo spolu s rozhraním Samsung Experience 9.0. Nejprve se dočkali beta testeři, o den později potom update zamířil také k ostatním uživatelům. Nikoliv však ke všem najednou, i tentokrát zvolil Samsung postupnou distribuci podle regionů. Čeští uživatelé se proto zatím nedočkali, ale aktualizace byla hlášena třeba ze sousedního Polska a Německa. Dále byl nový firmware (G950/G955-FXXU1CRAP) vydán v Belgii, Francii, Norsku, Turecku či Spojených arabských emirátech. Tento týden však měla být podle webu Sammobile aktualizace na Oreo zastavena.
 
 
Jelikož firmware byl odstraněn ze serverů Samsungu, nemohou si aktualizaci stáhnout ani uživatelé z regionů, kde byl vydán. Pokud však stihli aktualizovat, nemělo by se pro ně nic měnit a mohou systém nadále používat. Důvod, proč byla distribuce pozastavena, není jasný. Celkem logicky se nabízí možnost, že update obsahoval nějaký závažný problém, kvůli kterému jej jihokorejský výrobce raději stáhl z oběhu. Prozatím však na internet neprosákly informace o žádné konkrétní chybě. Nebylo by to však poprvé, co se něco takového stalo, stačí vzpomenout na nedávnou aktualizaci pro Xiaomi Mi A1, která musela být kvůli chybám pozastavena.
 
Sammobile však získal informaci, že vývojáři pracují na novém firmwaru a po jeho dokončení by měla být zahájena distribuce. Čeští uživatelé Galaxy S8 a Galaxy S8+ se tedy dočkají rovnou novější verze firmwaru, prozatím však není jasné, kdy bude aktualizace pokračovat.
 


reklama