www.svetmobilne.cz
>
>
>

Samsung je světovou jedničkou v telefonech, zvyšuje náskok

Samsung je světovou jedničkou v telefonech, zvyšuje náskok
, , aktualita
Společnosti Samsung se v posledním čtvrtletí opravdu dařilo a dle průzkumů je jasnou jedničkou na trhu s mobilními telefony. Dosáhla totiž na 23% podíl, což je o 50 % více než v předchozím čtvrtletí a dokonce o 4 % více než před rokem.
K oblíbeným
reklama
Objevily se dvě zprávy o prodejích mobilních telefonů, které ukazují, jaké tržní podíly mají jednotlivé značky. Společnost Omdia zveřejnila prvních 10 pozic, IDC pak jen první pětku. Budeme se tedy věnovat především první zprávě a čísla z té druhé uvedeme do závorky. Jasnou jedničkou na trhu se smartphony je jihokorejská společnost Samsung. Ta má 23% podíl s 81,2 milionu dodaných telefonů (80,4 mil. dle IDC). Po nepříjemném koronavirovém druhém čtvrtletí Q2/20 je tu vidět výraznou 50% vzpruhu a toto číslo je dokonce o 4 % vyšší než za stejné čtvrtletí před rokem (Q3/19).
 
Smartphone Samsung
 
Na druhém místě je čínské Huawei, na které tvrdě dopadají americké sankce (meziroční snížení prodejů o 22,3 %). Huawei má zhruba 15% podíl s 51,9 milionu kusů (zde se číslo shoduje s IDC). Třetí místo patří také Číně, a to společnosti Xiaomi, která dodala 44,5 mil. kusů (46,5 mil.), což je o cca 41 % více než loni. Teprve na čtvrtou pozici se dostal Apple s 12% podílem a dodávkou 41,5 mil. iPhonů (41,6 mil.), což je ale meziroční propad o cca 10 %. První pětku pak uzavírá Vivo s 8% podílem a 30,2 mil. telefonů (31,5 mil.). To meziročně rostlo o cca 8 %.
 
Na šestou pozici se dostalo Oppo, které dodalo na trh 28,0 mil. kusů (mírný meziroční propad asi o 2 %), sedmé je Realme. To má na kontě 14,5 mil. kusů a výrazný nárůst o zhruba 43 %. Osmá je Motorola, která dodala na trh 10,5 mil. telefonů, přičemž v její případě šlo o přibližně 8% nárůst. Docela se dařilo i LG, které poslední dobou dost skomíralo. To dodalo 9,3 mil. kusů a zvýšilo tak své prodeje meziročně o cca 10 %. Na desáté příčce je Tecno s 6,7 mil. kusů a výrazným, více než 50% nárůstem. Naopak do kolonky ostatní (např. včetně kdysi populární Nokie nebo Sony) spadlo 39,1 mil. telefonů a tato kategorie zaznamenala meziroční pokles o více než 20 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář