www.svetmobilne.cz
>
>
>

Samsung je světovou jedničkou v telefonech, zvyšuje náskok

Samsung je světovou jedničkou v telefonech, zvyšuje náskok
, , aktualita
Společnosti Samsung se v posledním čtvrtletí opravdu dařilo a dle průzkumů je jasnou jedničkou na trhu s mobilními telefony. Dosáhla totiž na 23% podíl, což je o 50 % více než v předchozím čtvrtletí a dokonce o 4 % více než před rokem.
K oblíbeným
reklama
Objevily se dvě zprávy o prodejích mobilních telefonů, které ukazují, jaké tržní podíly mají jednotlivé značky. Společnost Omdia zveřejnila prvních 10 pozic, IDC pak jen první pětku. Budeme se tedy věnovat především první zprávě a čísla z té druhé uvedeme do závorky. Jasnou jedničkou na trhu se smartphony je jihokorejská společnost Samsung. Ta má 23% podíl s 81,2 milionu dodaných telefonů (80,4 mil. dle IDC). Po nepříjemném koronavirovém druhém čtvrtletí Q2/20 je tu vidět výraznou 50% vzpruhu a toto číslo je dokonce o 4 % vyšší než za stejné čtvrtletí před rokem (Q3/19).
 
Smartphone Samsung
 
Na druhém místě je čínské Huawei, na které tvrdě dopadají americké sankce (meziroční snížení prodejů o 22,3 %). Huawei má zhruba 15% podíl s 51,9 milionu kusů (zde se číslo shoduje s IDC). Třetí místo patří také Číně, a to společnosti Xiaomi, která dodala 44,5 mil. kusů (46,5 mil.), což je o cca 41 % více než loni. Teprve na čtvrtou pozici se dostal Apple s 12% podílem a dodávkou 41,5 mil. iPhonů (41,6 mil.), což je ale meziroční propad o cca 10 %. První pětku pak uzavírá Vivo s 8% podílem a 30,2 mil. telefonů (31,5 mil.). To meziročně rostlo o cca 8 %.
 
Na šestou pozici se dostalo Oppo, které dodalo na trh 28,0 mil. kusů (mírný meziroční propad asi o 2 %), sedmé je Realme. To má na kontě 14,5 mil. kusů a výrazný nárůst o zhruba 43 %. Osmá je Motorola, která dodala na trh 10,5 mil. telefonů, přičemž v její případě šlo o přibližně 8% nárůst. Docela se dařilo i LG, které poslední dobou dost skomíralo. To dodalo 9,3 mil. kusů a zvýšilo tak své prodeje meziročně o cca 10 %. Na desáté příčce je Tecno s 6,7 mil. kusů a výrazným, více než 50% nárůstem. Naopak do kolonky ostatní (např. včetně kdysi populární Nokie nebo Sony) spadlo 39,1 mil. telefonů a tato kategorie zaznamenala meziroční pokles o více než 20 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře